…..bude zajímavé co s ním státní správa udělá….

17:54

Předseda pražské muslimské obce Leonid Kushnarenko zveřejnil v pondělí na svém facebookovém profilu video, ve kterém nabádá muslimské bratry a sestry ke zbrojení. Se zařízením zbrojního průkazu jim prý Kushnarenko pomůže.

[wp_ad_camp_2]

Právník Leonid Kushnarenko, nový předseda pražské muslimské obce, zveřejnil na svém facebookovém profilu video, které reaguje na teroristický útok na Novém Zélandu. Útočníci tam v pátek zastřelili ve městě Christchurch desítky muslimů.

Kushnarenko v reakci na neštěstí nabádá pražské muslimy, aby se začali ozbrojovat. „Ve světle posledních tragických událostí informuji všechny naše členy, hlavně se jedná o muže,“ říká Kushnarenko ve videu. „Všichni, kteří mají zájem si udělat zbrojní průkaz, ozbrojit se kvůli ochraně zdraví a majetku, obraťte se na mě a já vám s tím pomůžu,“ dodává.

Kushnarenko je ve funkci předsedy pražské muslimské obce teprve měsíc. Mnozí pražští muslimové si stěžují na korektnost voleb. Muslimská obec v Praze se na svém facebookovém profilu od Kushnarenkova vyjádření distancovala.

[wp_ad_camp_2]

Nový šéf pražské muslimské obce: O imámovi obviněném z terorismu i otevření mešit lidem

„Činnost představenstva MOP v čele s předsedou p. Kushnarenkem byla omezena z důvodu stížnosti na korektnost voleb, ve kterých bylo představenstvo zvoleno,“ píše se v prohlášení. „Ústředí muslimských obcí takto rozhodlo až do skončení vnitřního vyšetřování, které by mělo celou situaci objasnit. Jakákoliv prohlášení nebo jednání členů představenstva a předsedy p. Kushnarenka jsou tedy jejich soukromá a nereprezentují názory muslimů žijících v Praze ani v ČR.“

[wp_ad_camp_2]

Bývalý kriminalista a právník Kushnarenko byl ve volbách do předsednictva favoritem i z důvodů blízkých styků s bývalým pražským imámem Sámerem Shehadehem. Kushnarenko bývalého imáma zastupoval jako právník v případu obvinění z podpory terorismu. „Moje profesní povinnosti, moje práce, se neprolínají s mou náboženskou aktivitou. Bral jsem to jako jakoukoli jinou advokátní zakázku,“ řekl Kushnarenko v rozhovoru pro Seznam.

 

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pomuzu-vam-se-zarizenim-zbrojniho-prukazu-slibuje-predseda-prazske-muslimske-obce-a-vola-po-ozbrojeni-68705?dop-ab-variant=0&seq-no=2&source=hp

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.