Publikoval David Harsanyi 19. července 2016

„Nemůžeme dopustit, aby Čína i nadále zneužívala naši zemi. Přesně to se totiž děje,“ prohlásil Trump během mítinku ve Fort Wayne v Indianě minulý měsíc. Podle zpráv CNN Trump řekl, že není „naštvaný na Čínu“, ale spíše na americké politiky, kteří se na tomto „značně nekompetentním“ obchodování podílejí.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ve skutečnosti politici jako guvernér Mike Pence (v době publikování článku byl guvernérem státu Indiana, pozn. překl.) budou muset nést následky mnohých svých činů. Byla doba, kdy jste si mohli přečíst podrobnosti o Pencově dobrém vztahu s těmito prohnanými měnovými manipulátory na jeho vlastní webové stránce. „Pence stojí ve vedení obchodní cesty do Číny“, hlásal titulek. Nyní je stránka přesměrována na www.donaldjtrump.com.

To ale nevadí. Níže uvádíme pět případů, kdy Pence učinil Ameriku méně úžasnou.

Na fotografii níže je Pence při návštěvě společnosti Foton Cummins Engine Company, která má sídlo v Indianě a závod v Pekingu. Pomáhá čínskému pracovníkovi, kvůli kterému je teď Hoosier bez práce (americký výrobce závodních pneumatik se sídlem v Indianě, pozn. překl.)

Na další fotografii níže Pence přestřihává pásku v nové budově společnosti Haier America (divize čínské nadnárodní společnosti Haier, která vyrábí spotřební elektroniku, pozn. překl.) v Evansville. Podle vedení společnosti bude zázemí v Evansville klíčové k tomu, aby Čína Američany obrala o všechny peníze. Liang Haishan, generální ředitel společnosti Haier, vysvětloval v čínském jazyce, že Spojené státy budou hrát „velmi, velmi důležitou a strategickou roli“ v plánech celosvětové expanze této zahraniční společnosti. Děkujeme, guvernére.

Níže se zvědavý Pence ptá inženýra ve společnosti China International Marine Container (čínská společnost zabývající se hlavně výrobou a prodejem přepravních zařízení, pozn. překl.), což je mateřská společnost společnosti Vanguard National Trailer Corporation se sídlem ve městě Monon v Indianě, na produkt, který se v Indianě nevyrábí.

Níže Pence vystupuje urážlivě na setkání s vědci a inženýry, kteří vykonávají velice dobře placenou práci, kterou by Američané nedělali v Čínském výzkumném a vývojovém centru v Šanghaji. Čínské výzkumné centrum vlastní Eli Lilly (nadnárodní farmaceutická společnost, pozn. překl.) se sídlem v Indianě.

Na následující fotografii se Pence podílí na zneužívání amerických pracovníků, protože podepisuje „špatnou“ obchodní dohodu s čínským politikem Xia Baolongem, nejvýše postaveným vládním úředníkem v provincii Zhejiang (Baolong byl šéfem čínské komunistické strany v provincii Zhejiang v letech 2012-2017, pozn. překl.). Usmívá se na všechny strany!

Pence Číňany dokonce nechal vytvořit pěkný propagační obrázek, aby připomínal pracovní příležitosti, které guvernér přenechal Číně. Obrázek vypadal takhle:

Čína 2015: Guvernér Pence vede svou šestou mezinárodní ekonomickou rozvojovou misi do Číny

Pro tadesco přeložila hana | Zdroj: thefederalist.com

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.