Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Takovou komplexní informaci o prevenci ještě nikdo nezveřejnil
…..dostali jsme do redakce odkaz na zajímavý článek ohledně prevence ke Koronaviru s prosbou o zveřejnění. Činíme tak…..
07:54
Prinášam v plnom znení článok Lucie Štasselovej, poslankyni MZ BL. Obsahuje komplexné rady biologičky Andrei N. pre prevenciu proti šíreniu koronavírusu. Nič lepšie som k tomu nečítal.
Tu je tlačová správa z portálu TOP v kompletnom znení. obsahuje informácie, ktoré zatiaľ nikto neposkytol a takto komplexne nepopísal. Pani biologičke patrí za článok poďakovanie.
„Biologička Andrea N., ktorá pracuje v jednom z laboratórií v Bratislave, priniesla súbor opatrení v reakcii na koronavírus. Jej cenné rady zverejnila na sociálnej sieti Lucia Štasselová, poslankyňa Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy“.
„Som jedným z laboratórnych diagnostikov v dvoch zdravotníckych zariadeniach v Bratislave a s postupujúcou situáciou medializovaných informácií začína byť čoraz ťažšie rozlíšiť prínosné informácie, ktoré nám všetkým umožnia v zdraví a pokoji prekonať súčasnú epidemiologickú situáciu. Výrazne to znižuje kvalitu práce zdravotníckych pracovníkov, keďže spätná väzba od pacientov je iracionálna, vystrašená a zmätočná, a v konečnom dôsledku nebezpečná hlavne pre rizikové skupiny,“ povedala na úvod biologička.
Odborníčka apeluje na vnučky a vnukov starých rodičov, dcéry i synov rodičov, rodičov malých detí, na zvyšok populácie. „Prosím, upokojte a naveďte do „comfort zone“ hlavne rizikové skupiny (seniori nad 60 rokov, diabetikov, onkologických pacientov, astmatikov a kardiovaskulárnych pacientov),“ vyzvala k súčinnosti expertov.
[wp_ad_camp_2]
Čo sa deje?
Aktuálny koronavírus funguje ako mierna dvojica kmeňov z čeľade Koronavírusy. Z tejto čeľade pochádza asi 30 kmeňov najčastejšie sa vyskytujúcich vírusov nádchy.
V Číne sa rozširoval vo väčšine prípadov agresívnejší, mladší z dvojice Koronavírusov, kmeň L. Starší a menej agresívny kmeň S sa rozširuje v súčasnosti vo zvyšku sveta, v časti prípadov v severnom Taliansku figuruje zrejme agresívnejší kmeň L. Starší, menej agresívny typ, sa cez dostatočné množstvo hostiteľov adaptoval = zmutoval do mladšieho, agresívnejšieho kmeňa.
Opatrenia spomalili „výskyt“ nových hostiteľov a znemožnili tak vírusu adaptovať sa naďalej do svojej agresívnejšej podoby s ťažším priebehom v rizikovej skupine. „Dodržaním súboru krokov efektívne znížime mieru prenosu vírusu z človeka na človeka do takej podoby infekcie, ktorej priebeh predstavuje zásadný faktor strachu v našom okolí. Zmierni sa aj priebeh ochorenia v prípade rizikových skupín. Čím viac ľudí bude opatrenia dodržiavať, tým rýchlejšie sa vírus oslabí, zníži sa počet prenášačov a hostiteľov a pandémia sa spomalí,“ objasnila biologička. Tá súčasne vysvetlila, ako vírusu predísť.
[wp_ad_camp_2]
1) OBYČAJNÉ MYDLO A VODA SÚ ZÁKLADNÝM A NAJEFEKTÍVNEJŠÍM OPATRENÍM
Ostrihajte deťom nechty na rukách. Rovnako tak sebe. Chemické zloženie mydla rozrušuje tukový obal kapsuly, v ktorom je koronavírus obalený. Ten je zároveň slabým miestom vírusu. Molekulárna štruktúra mydla po kontakte s vodou tvorí amfifílie, typy molekúl, ktoré infiltrujú dvojvrstvový tukový obal kapsuly vírusu a rozkladajú, doslova ho roztrhnú zvnútra. Keďže máme povrch rúk vrásnitý, ruky je potrebné masírovať po dobu 1 minúty.
Medzi všetkými prstami, medzi ukazovákom a palcom, pod nechtami, na oboch dlaniach a oboch chrbtoch rúk, rovnako v ryhách na zápästiach. Oplachujte minimálne 30 sekúnd.
Alkoholové dezinfekcie (s min. obsahom alkoholu 60 %) sú sekundárnym riešením tam, kde nie je k dispozícii voda. Výhradné a časté použitie môže vysušiť a narušiť povrch pokožky, hlavne u detí a ľudí s citlivou pokožkou, čím vytvoríme na pokožke mikroporanenia = vstupné brány infekcie.
[wp_ad_camp_2]
2) CHLÓR A VYSOKÁ TEPLOTA SÚ ZÁKLADNÝMI DEZINFEKČNÝMI PROSTRIEDKAMI NA POVRCHY, PODLAHY A ODEVY
Prostriedky na báze chlórnanu sodného (u nás hlavne SAVO) sú dostačujúcou metódou, ako udržať čistotu v priestore, v ktorom žijeme. V rozprašovači, alebo vo forme nariedeného koncentrátu, nechajte na povrchoch v kuchyni, toalete a na podlahe pôsobiť minimálne 5 minút. Všetky odevy, ktoré prichádzajú do kontaktu s povrchmi v miestach s hromadným výskytom ľudí, autách a MHD, perte na 60-tich stupňoch, môžete do prania pridať prostriedok na báze chlóru. Všetky uteráky a textilné vreckovky, ktoré prichádzajú do kontaktu s tvárou, perte na 90-tich stupňoch. Takisto s možným pridaním chlórového prostriedku.
3) PORANENIA NA POKOŽKE TELA A TVÁRE DEZINFIKUJTE A ZAKRYTE NÁPLASŤOU
Rany a ranky vyčistite v prvom rade vodou a mydlom. Alternatívne peroxidom vodíka alebo 60 % alkoholom, septonexom, ajatinom. V prípade núdze čistými pitnými destilátmi – bielymi alkoholmi.
[wp_ad_camp_2]
4) UVEDOMELÁ IZOLÁCIA A PRESUNY POČAS NASLEDUJÚCICH DNÍ
Zdržiavajte sa doma a vetrajte, rovnako sa aj prechádzajte na čerstvom vzduchu. Vonku trávte čas v minimálnom počte a presúvajte sa tak, aby ste „rozpúšťali dav“, teda prechádzajte sa pešo na menej zaľudnených miestach. Nevychádzajte na prechádzky za účelom trávenia času v uzavretých, aj keď väčších priestoroch (nákupné centrá, malé parky, zaľudnené priestranstvá). Ak používate auto, odvezte sa v rámci skupiny, ktorá žije v jednej domácnosti, na menej zaľudnené miesta, prechádzajte sa na priamom slnku minimálne 30 minút. Mimo existenčných situácií necestujte a nepresúvajte sa vlakmi, autobusmi a lietadlami. Vyhýbajte sa MHD.
5) NAKUPUJTE OSOBITNE, V PRÍPADE RODIČOV DETÍ, NECH NAKUPUJE TEN RODIČ, KTORÝ JE S DEŤMI MENEJ
Ak je to možné, choďte na nákup autom alebo pešo.
6) NECESTUJTE DO OHROZENÝCH OBLASTÍ
7) RODIČIA DETÍ, V NASLEDUJÚCE DNI NEVYSTAVUJTE SENIOROV V RODINE A RIZIKOVÉ SKUPINY KONTAKTU S DEŤMI, RESP. VNÚČATAMI, ROVNAKO TAK SA MIMO NUTNÝCH PRÍPADOV NEKONTAKTUJTE SO SENIORMI A RIZIKOVÝMI SKUPINAMI VŠEOBECNE VY OSOBNE
Novorodenci, batoľatá, dojčatá, predškolské a školské deti a tínedžeri majú agresívnejšie reagujúcu imunitu na podnety vo vývoji, čo znamená, že ak sa aj nakazia, vo väčšine prípadov fungujú ako tzv. efektívni asymptomatickí prenášači. Sami o sebe sa s nákazou vyrovnávajú výborne a úplne bez alebo iba s nenápadnými až miernymi príznakmi. V kontakte s rizikovým pacientom sú ale vysoko infekční. Rovnaký princíp platí aj pre bezdetných ľudí vo veku od cca 20 do 35 rokov, aj keď v tejto skupine sa príznaky už zhmotňujú viditeľnejšie, hoci môžu ostávať skryté.
Ak žijete v domácnosti s osobami vo veku 20 – 39 rokov alebo ste osoba vo veku 20 – 39 rokov, pre kontakt so seniormi a rizikové skupiny platia tie isté pravidlá. Pre nich, aj pre vás.
[wp_ad_camp_2]
8) ŽIVOČÍŠNE BIELKOVINY, MÄSO A VAJÍČKA, NECHAJTE PREJSŤ BODOM VARU, DODRŽUJTE HYGIENU RÚK PRI MANIPULÁCII S POTRAVINAMI
9) KONZUMUJTE PROBIOTIKÁ, ACIDOFILNÉ PRODUKTY S LACTOBACILLOM, KYSLÚ KAPUSTU, OVČIU BRYNDZU, JOGURTY, ZVÝŠTE PRÍJEM OVOCIA, ZNÍŽTE PRÍJEM JEDNODUCHÝCH CUKROV
10) AK SA CÍTITE CHORÝ, ROZLIŠUJTE PRÍZNAKY. LEKÁRA KONTAKTUJTE TELEFONICKY, OSTAŇTE DOMA A ČAKAJTE NA POKYNY. NIKOHO Z DOMÁCNOSTI NEPRESÚVAJTE NA INÉ MIESTO
Ochorenie zasahuje dolné dýchacie cesty. Suchý, zadúšavý, dráždivý kašeľ bez hlienov. Bolesti hlavy, kĺbov a svalov, celková vyčerpanosť, pocit ťažoby a pichanie na hrudníku, pocit tzv. „nedostatočného nádychu“. Teplota na hranici, alebo tesne za hranicou 38 stupňov, ale rovnako aj vysoko za hranicou 38 stupňov, v kombinácii s kašľom a zvyškom uvedených príznakov.
Nádcha, bolesti prínosových dutín, hlieny v nose, aj keď s bolesťou v hrdle, s najväčšou pravdepodobnosťou nie je COVID-19.
[wp_ad_camp_2]
11) NEZATAJUJTE AKÉKOĽVEK DETAILY O VAŠOM ZDRAVOTNOM STAVE A CESTOVATEĽSKEJ ANAMNÉZE, ROVNAKO O KTOROMKOĽVEK PRÍBUZNOM A AKOMKOĽVEK ČLENOVI VAŠEJ DOMÁCNOSTI
Vzhľadom na nejasnú a doteraz nešpecifikovanú infekčnosť počas inkubačnej doby je relevantný čas, ktorý zohráva úlohu v cestovateľskej anamnéze. Hlavne, ale nielen pre destináciu severné Taliansko, celý február a vyššie. Ak spĺňate obe podmienky, zdržiavajte sa nasledujúcich 14 dní prevažne doma. Ak sa začnete cítiť chorý, riaďte sa bodmi 10, 11 a 13.
12) ZÁSOBUJTE SA RACIONÁLNE, MYSLITE NA TO, ŽE VYKUPOVANÍM TOVARU VYHÁŇATE DO PRIESTORU ĎALŠÍCH HOSTITEĽOV, KTORÍ BUDÚ CIRKULOVAŤ PO OBCHODOCH DLHŠÍ ČAS
Rizikovým skupinám sťažujete situáciu a potenciálne im vytvárate situáciu, aby sa vyčerpali a zvýši sa tak riziko infikovania ich aj ďalších.
[wp_ad_camp_2]
13) NEPODLIEHAJTE STRACHU, PRI TOMTO VÍRUSE FIGURUJE VIACERO NEZNÁMYCH, ALE JEDINÝ SPÔSOB, AKO ICH ELIMINOVAŤ, JE ANALYZOVAŤ SITUÁCIU
To je možné, len ak sa nešíri panika a laboratóriá majú dostatok času izolovať celú genetickú štruktúru v štádiu, kedy sa nepremnožia jeho hostitelia – znižujeme tak schopnosť vírusu adaptovať sa, teda mutovať.
14) UPOKOJUJTE A INŠTRUUJTE PRAVIDELNE TELEFONICKY SENIOROV A RIZIKOVÉ SKUPINY V RÁMCI RODINY A VAŠICH ZNÁMYCH
Buďte zdrojom informácií, ktoré potrebujú počuť.
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Chcem sa spýtať. Pôjdete všetci ako chodíte na tieto stránky najbližšie dni do práce alebo budete doma preventívne? Ja neviem ako sa rozhodnúť. V podstate robím v kanclu za počítačom.
Bohužel do roboty……
No ja sa už teším do práce. Bola som pár dní doma lebo som bola chorá a už na chytá ponorková nemoc.
Do práce se těšíš a při tom tě chytá ponorková nemoc…to vypadá na výměnu práce.
To já mám KOPR….jen když si na práci vzpomenu…..musel jsem si najít důvod proč to tam vydržet…..
Veď doma nie je čo robiť. Upracem navarim vyperiem a čo ďalej. V práci robím projekty nieco stále nové. Tam má nemá z čoho chytiť ponorková nemoc.
Nás rozdelili na dve skupiny, pričom jedna bude doma 14 dní a druhá bude pracovať, potom sa prestriedame. Sme nepretržitá prevádzka.
A v čom pracujete ak to nie je tajomstvo. Ono ak jeden ochorie na coronavirus zavrú celú firmu do karantény? Bude to tak nastavené? 14 dní doma je des. Ja sa učím angličtinu aspoň lebo už neviem ako využiť to voľno. Uvidím čo na čaká zajtra. Ale pôjdem asi autom než MHD.
Sluníčko tu sice svítí, ale nad centrem Prahy je silný chemtrails, na okraji slabší. U nás jakž takž modro, ale přímo nad hlavou mi tu zase letí „rozstřikovač“. Včera se později odpoledne chemtrailsová clona větrem, haarpem přesunovala ze západu na východ a dnes to vypadá, že to bude stejné.
Jak řeší karanténu v itálii
Dva způsoby prožívat karanténu koronaviru: Češi brblají, Italové zpívají…
https://vk.com/video-139280193_456239110
nevím co k tomu dodat. chybí mi slova…..
http://dilyana.bg/us-diplomats-involved-in-trafficking-of-human-blood-and-pathogens-for-secret-military-program/amp/
V predchozich clancich jsme pochybovali o Hoaxu ohledne umele vyvolanemu šilenstvi šíření koronaviru:
Třeba zde:
https://tadesco.org/pandemicka-show-ma-nastolit-svetovou-vladu-projekt-blue-beam-ma-nasledovat/
…a zatim se zda,ze jsme zareagovali pozde,abychom nesobecky ochranili i ty slabsi,starsi,nemocne…a jeste se najdou bezmozci,kteri umyslně cestuji do ohrozenych oblasti. Lide nejsou uvedomeli,ani zodpovedni. Klidne ohrozi ostatni…proto opatreny byla prijata moc pozde. A klidne mohla byt naopak JEN „řádně-předem-informovana-uklizena-evakuovana-schovana-izolovana ta nejohrozenejsi skupina“- zustaň doma,nikam nechoď,pravidelna dodavka potravin…zvysit jim sance na preziti…to je urcity typ socialniho systemu….taky si platili pojisteni…ale vzit to jako „odepisovatelna polozka“…a hodnotu a dulezitost peněz máme preci za sebou…
-Pokud vezmeme v potaz,ze vir tedy skutecne existuje, ze je nebezpecny i pro nas a ze byl opravdu vytvoren umele..; doufam,se se z nas nestali prisluhovaci ďábla a nezacneme z „ne-přirozeneho vyběru“ dělat „přirozený výběr“.
A za dalsi…pokud Cina udajne zaslala doporuceni EU, jake tvrde opatreni zavest,aby se virus zlikvidoval do Června!!!!
-A pokud virus muze opakovane napadnout „hostitele“?
-A v neposledni rade.by.mne zajimala statistika, co se tyce krevnich skupin a koronaviru,nemate nekdo odkaz?
Děkuji
Recept na kvašené zelí. Hlávku zelí nakrouháme, přidáme nakrájenou cibuli, případně i mrkev, prosolíme, (můžeme přidat trochu kmínu), promícháme, ochutnáme, aby to nebylo příliš přesolené a napěchujeme do zavařovacích sklenic až po vrch. Uzavřeme víčkem. Sklenice postavíme do pekáčku či misky, protože při kvašení bude št’áva vytékat. Víčko se nafoukne a za 3 až 4 dny klesne. Pak je hotovo. Uložíme do chladničky a bereme ke každému jídlu tak 1 – 2 polévkové lžíce. Toto pickles jde vyrobit i ze ředkve, ředkviček, kedlubny gigatu, okurek, pokud možno pěstovaných bez chemie. Momentálně je nejdostupnější to zelí a navíc dobře kvasí.
Krásnou neděli všem.Děkujeme pane Tomáši. Zeptám se ….nakolik je dobrý ocet? Používám ho v domácnosti a teď ním nahrazuji alespoň částečně k dezinfekci rukou.
Milá ninny,
ocet je samozřejmě vynikající kompletně na všechno. Nyní, když nebudou třeba léky na vysoký krevní tlak, tak mohou používat lidé s vysokým krevním tlakem. Ráno a večer jednu nebo dvě polévkové lžíce JABLEČNÉHO OCTU, ještě je ke koupi, nejlépe bio. A máte lék na krevní tlak. Aspoň si lidé odvyknou na zbytečné driáky…..
tm
A mohu používat ten domácí ocet? Není tak kyselý jako kupovaný a nevím, zda má stejné účinky.
Nacházíme se ve výjimečné situaci. Člověk v tísni se pomocí lidem v krizích, válkách a složitých situacích zabývá, podstata epidemie je však jiná.
Samozřejmě řešíme možnosti, jak by měl Člověk v tísni v Česku zasáhnout. Promýšlíme způsob, jak to udělat smysluplně, jak pomoc koordinovat a jak podpořit ohrožené skupiny obyvatel.
Teď je klíčové zpomalit šíření viru, aby nedošlo k raketovému nárůstu nakažených a aby byla zajištěna dobrá zdravotní péče těm, u nichž nemoc propukla a má vážný průběh.
I my jsme své fungování přizpůsobili, omezili jsme provoz na pražské centrále, naše pobočky v Česku a mise v zahraničí řešíme jednotlivě s ohledem na situaci v místě. Naší prioritou je zachovat stávající programy a dál pomáhat lidem v tísni například v Sýrii, kde eskalují boje a v pohybu jsou statisíce lidí.
Situace je výjimečná a žádné řešení není ideální, všichni se s tímto vývojem setkáváme poprvé.
Zásadní je zodpovědnost zaměstnavatelů a všech občanů, aby k situaci přistupovali zodpovědně a změnili způsob svého chování. Buďme ohleduplní a mysleme na seniory, kteří jsou nejohroženější skupinou.
Autor: Člověk v tísni
https://www.clovekvtisni.cz/vyjadreni-cloveka-v-tisni-ke-koronaviru-ke-13-3-2020-6473gp
jinak řečeno – občané a dočastní obyvatelé české republiky nepočítejte s naší pomocí, pomožte si sami…..
RELÁCIA SO SLOVENSKÝMI OBČANMI POSTIHNUTÝMI KORÓNA VÍRUSOM , ROZPRÁVAJÚ LIVE AKO TO PREBIEHA A ČO POCIŤUJÚ.
Mimoriadna relácia – Kulturblog 14. 3. 2020 čas přes 2 hodiny
https://www.youtube.com/watch?v=f1C3WGl7ErU&feature=youtu.be
https://vk.com/adrian70?w=wall269855646_44652%2Fall
Tomas dakujem za zverejnenie (za celu moju rodinu)