Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Takovou komplexní informaci o prevenci ještě nikdo nezveřejnil
…..dostali jsme do redakce odkaz na zajímavý článek ohledně prevence ke Koronaviru s prosbou o zveřejnění. Činíme tak…..
07:54
Prinášam v plnom znení článok Lucie Štasselovej, poslankyni MZ BL. Obsahuje komplexné rady biologičky Andrei N. pre prevenciu proti šíreniu koronavírusu. Nič lepšie som k tomu nečítal.
Tu je tlačová správa z portálu TOP v kompletnom znení. obsahuje informácie, ktoré zatiaľ nikto neposkytol a takto komplexne nepopísal. Pani biologičke patrí za článok poďakovanie.
„Biologička Andrea N., ktorá pracuje v jednom z laboratórií v Bratislave, priniesla súbor opatrení v reakcii na koronavírus. Jej cenné rady zverejnila na sociálnej sieti Lucia Štasselová, poslankyňa Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy“.
„Som jedným z laboratórnych diagnostikov v dvoch zdravotníckych zariadeniach v Bratislave a s postupujúcou situáciou medializovaných informácií začína byť čoraz ťažšie rozlíšiť prínosné informácie, ktoré nám všetkým umožnia v zdraví a pokoji prekonať súčasnú epidemiologickú situáciu. Výrazne to znižuje kvalitu práce zdravotníckych pracovníkov, keďže spätná väzba od pacientov je iracionálna, vystrašená a zmätočná, a v konečnom dôsledku nebezpečná hlavne pre rizikové skupiny,“ povedala na úvod biologička.
Odborníčka apeluje na vnučky a vnukov starých rodičov, dcéry i synov rodičov, rodičov malých detí, na zvyšok populácie. „Prosím, upokojte a naveďte do „comfort zone“ hlavne rizikové skupiny (seniori nad 60 rokov, diabetikov, onkologických pacientov, astmatikov a kardiovaskulárnych pacientov),“ vyzvala k súčinnosti expertov.
[wp_ad_camp_2]
Čo sa deje?
Aktuálny koronavírus funguje ako mierna dvojica kmeňov z čeľade Koronavírusy. Z tejto čeľade pochádza asi 30 kmeňov najčastejšie sa vyskytujúcich vírusov nádchy.
V Číne sa rozširoval vo väčšine prípadov agresívnejší, mladší z dvojice Koronavírusov, kmeň L. Starší a menej agresívny kmeň S sa rozširuje v súčasnosti vo zvyšku sveta, v časti prípadov v severnom Taliansku figuruje zrejme agresívnejší kmeň L. Starší, menej agresívny typ, sa cez dostatočné množstvo hostiteľov adaptoval = zmutoval do mladšieho, agresívnejšieho kmeňa.
Opatrenia spomalili „výskyt“ nových hostiteľov a znemožnili tak vírusu adaptovať sa naďalej do svojej agresívnejšej podoby s ťažším priebehom v rizikovej skupine. „Dodržaním súboru krokov efektívne znížime mieru prenosu vírusu z človeka na človeka do takej podoby infekcie, ktorej priebeh predstavuje zásadný faktor strachu v našom okolí. Zmierni sa aj priebeh ochorenia v prípade rizikových skupín. Čím viac ľudí bude opatrenia dodržiavať, tým rýchlejšie sa vírus oslabí, zníži sa počet prenášačov a hostiteľov a pandémia sa spomalí,“ objasnila biologička. Tá súčasne vysvetlila, ako vírusu predísť.
[wp_ad_camp_2]
1) OBYČAJNÉ MYDLO A VODA SÚ ZÁKLADNÝM A NAJEFEKTÍVNEJŠÍM OPATRENÍM
Ostrihajte deťom nechty na rukách. Rovnako tak sebe. Chemické zloženie mydla rozrušuje tukový obal kapsuly, v ktorom je koronavírus obalený. Ten je zároveň slabým miestom vírusu. Molekulárna štruktúra mydla po kontakte s vodou tvorí amfifílie, typy molekúl, ktoré infiltrujú dvojvrstvový tukový obal kapsuly vírusu a rozkladajú, doslova ho roztrhnú zvnútra. Keďže máme povrch rúk vrásnitý, ruky je potrebné masírovať po dobu 1 minúty.
Medzi všetkými prstami, medzi ukazovákom a palcom, pod nechtami, na oboch dlaniach a oboch chrbtoch rúk, rovnako v ryhách na zápästiach. Oplachujte minimálne 30 sekúnd.
Alkoholové dezinfekcie (s min. obsahom alkoholu 60 %) sú sekundárnym riešením tam, kde nie je k dispozícii voda. Výhradné a časté použitie môže vysušiť a narušiť povrch pokožky, hlavne u detí a ľudí s citlivou pokožkou, čím vytvoríme na pokožke mikroporanenia = vstupné brány infekcie.
[wp_ad_camp_2]
2) CHLÓR A VYSOKÁ TEPLOTA SÚ ZÁKLADNÝMI DEZINFEKČNÝMI PROSTRIEDKAMI NA POVRCHY, PODLAHY A ODEVY
Prostriedky na báze chlórnanu sodného (u nás hlavne SAVO) sú dostačujúcou metódou, ako udržať čistotu v priestore, v ktorom žijeme. V rozprašovači, alebo vo forme nariedeného koncentrátu, nechajte na povrchoch v kuchyni, toalete a na podlahe pôsobiť minimálne 5 minút. Všetky odevy, ktoré prichádzajú do kontaktu s povrchmi v miestach s hromadným výskytom ľudí, autách a MHD, perte na 60-tich stupňoch, môžete do prania pridať prostriedok na báze chlóru. Všetky uteráky a textilné vreckovky, ktoré prichádzajú do kontaktu s tvárou, perte na 90-tich stupňoch. Takisto s možným pridaním chlórového prostriedku.
3) PORANENIA NA POKOŽKE TELA A TVÁRE DEZINFIKUJTE A ZAKRYTE NÁPLASŤOU
Rany a ranky vyčistite v prvom rade vodou a mydlom. Alternatívne peroxidom vodíka alebo 60 % alkoholom, septonexom, ajatinom. V prípade núdze čistými pitnými destilátmi – bielymi alkoholmi.
[wp_ad_camp_2]
4) UVEDOMELÁ IZOLÁCIA A PRESUNY POČAS NASLEDUJÚCICH DNÍ
Zdržiavajte sa doma a vetrajte, rovnako sa aj prechádzajte na čerstvom vzduchu. Vonku trávte čas v minimálnom počte a presúvajte sa tak, aby ste „rozpúšťali dav“, teda prechádzajte sa pešo na menej zaľudnených miestach. Nevychádzajte na prechádzky za účelom trávenia času v uzavretých, aj keď väčších priestoroch (nákupné centrá, malé parky, zaľudnené priestranstvá). Ak používate auto, odvezte sa v rámci skupiny, ktorá žije v jednej domácnosti, na menej zaľudnené miesta, prechádzajte sa na priamom slnku minimálne 30 minút. Mimo existenčných situácií necestujte a nepresúvajte sa vlakmi, autobusmi a lietadlami. Vyhýbajte sa MHD.
5) NAKUPUJTE OSOBITNE, V PRÍPADE RODIČOV DETÍ, NECH NAKUPUJE TEN RODIČ, KTORÝ JE S DEŤMI MENEJ
Ak je to možné, choďte na nákup autom alebo pešo.
6) NECESTUJTE DO OHROZENÝCH OBLASTÍ
7) RODIČIA DETÍ, V NASLEDUJÚCE DNI NEVYSTAVUJTE SENIOROV V RODINE A RIZIKOVÉ SKUPINY KONTAKTU S DEŤMI, RESP. VNÚČATAMI, ROVNAKO TAK SA MIMO NUTNÝCH PRÍPADOV NEKONTAKTUJTE SO SENIORMI A RIZIKOVÝMI SKUPINAMI VŠEOBECNE VY OSOBNE
Novorodenci, batoľatá, dojčatá, predškolské a školské deti a tínedžeri majú agresívnejšie reagujúcu imunitu na podnety vo vývoji, čo znamená, že ak sa aj nakazia, vo väčšine prípadov fungujú ako tzv. efektívni asymptomatickí prenášači. Sami o sebe sa s nákazou vyrovnávajú výborne a úplne bez alebo iba s nenápadnými až miernymi príznakmi. V kontakte s rizikovým pacientom sú ale vysoko infekční. Rovnaký princíp platí aj pre bezdetných ľudí vo veku od cca 20 do 35 rokov, aj keď v tejto skupine sa príznaky už zhmotňujú viditeľnejšie, hoci môžu ostávať skryté.
Ak žijete v domácnosti s osobami vo veku 20 – 39 rokov alebo ste osoba vo veku 20 – 39 rokov, pre kontakt so seniormi a rizikové skupiny platia tie isté pravidlá. Pre nich, aj pre vás.
[wp_ad_camp_2]
8) ŽIVOČÍŠNE BIELKOVINY, MÄSO A VAJÍČKA, NECHAJTE PREJSŤ BODOM VARU, DODRŽUJTE HYGIENU RÚK PRI MANIPULÁCII S POTRAVINAMI
9) KONZUMUJTE PROBIOTIKÁ, ACIDOFILNÉ PRODUKTY S LACTOBACILLOM, KYSLÚ KAPUSTU, OVČIU BRYNDZU, JOGURTY, ZVÝŠTE PRÍJEM OVOCIA, ZNÍŽTE PRÍJEM JEDNODUCHÝCH CUKROV
10) AK SA CÍTITE CHORÝ, ROZLIŠUJTE PRÍZNAKY. LEKÁRA KONTAKTUJTE TELEFONICKY, OSTAŇTE DOMA A ČAKAJTE NA POKYNY. NIKOHO Z DOMÁCNOSTI NEPRESÚVAJTE NA INÉ MIESTO
Ochorenie zasahuje dolné dýchacie cesty. Suchý, zadúšavý, dráždivý kašeľ bez hlienov. Bolesti hlavy, kĺbov a svalov, celková vyčerpanosť, pocit ťažoby a pichanie na hrudníku, pocit tzv. „nedostatočného nádychu“. Teplota na hranici, alebo tesne za hranicou 38 stupňov, ale rovnako aj vysoko za hranicou 38 stupňov, v kombinácii s kašľom a zvyškom uvedených príznakov.
Nádcha, bolesti prínosových dutín, hlieny v nose, aj keď s bolesťou v hrdle, s najväčšou pravdepodobnosťou nie je COVID-19.
[wp_ad_camp_2]
11) NEZATAJUJTE AKÉKOĽVEK DETAILY O VAŠOM ZDRAVOTNOM STAVE A CESTOVATEĽSKEJ ANAMNÉZE, ROVNAKO O KTOROMKOĽVEK PRÍBUZNOM A AKOMKOĽVEK ČLENOVI VAŠEJ DOMÁCNOSTI
Vzhľadom na nejasnú a doteraz nešpecifikovanú infekčnosť počas inkubačnej doby je relevantný čas, ktorý zohráva úlohu v cestovateľskej anamnéze. Hlavne, ale nielen pre destináciu severné Taliansko, celý február a vyššie. Ak spĺňate obe podmienky, zdržiavajte sa nasledujúcich 14 dní prevažne doma. Ak sa začnete cítiť chorý, riaďte sa bodmi 10, 11 a 13.
12) ZÁSOBUJTE SA RACIONÁLNE, MYSLITE NA TO, ŽE VYKUPOVANÍM TOVARU VYHÁŇATE DO PRIESTORU ĎALŠÍCH HOSTITEĽOV, KTORÍ BUDÚ CIRKULOVAŤ PO OBCHODOCH DLHŠÍ ČAS
Rizikovým skupinám sťažujete situáciu a potenciálne im vytvárate situáciu, aby sa vyčerpali a zvýši sa tak riziko infikovania ich aj ďalších.
[wp_ad_camp_2]
13) NEPODLIEHAJTE STRACHU, PRI TOMTO VÍRUSE FIGURUJE VIACERO NEZNÁMYCH, ALE JEDINÝ SPÔSOB, AKO ICH ELIMINOVAŤ, JE ANALYZOVAŤ SITUÁCIU
To je možné, len ak sa nešíri panika a laboratóriá majú dostatok času izolovať celú genetickú štruktúru v štádiu, kedy sa nepremnožia jeho hostitelia – znižujeme tak schopnosť vírusu adaptovať sa, teda mutovať.
14) UPOKOJUJTE A INŠTRUUJTE PRAVIDELNE TELEFONICKY SENIOROV A RIZIKOVÉ SKUPINY V RÁMCI RODINY A VAŠICH ZNÁMYCH
Buďte zdrojom informácií, ktoré potrebujú počuť.
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Otázky a odpovědi – Coronavirus
„Je virus vyroben ve vojenských laboratořích -bojový virus a zisky farmaceutických firem?
Virus byl buďto uměle vytvořen zcela, nebo tomu bylo napomoženo a sleduje řadu cílů. V každém případě nebezpeční pro člověka není vyšší než u běžné chřipky. Mnohem horší je uměle vyvolávaná panika kolem viru a omezení osobních svobod, které může vést k drastickým povinným očkováním. Je do toho zapojeno zřejmě více skupin, ale hlavní roli zde hraje farmaceutická mafie.
Může být očkované dítě náchylnější na přenos koronaviru?
Ano. Očkování oslabuje imunitní systém dítěte, a to jak hrubohmotný, tak jemněhmotný.
Jakou zvolit v případě nakažený terapii a jakou prevenci?
Posilovat imunitní systém.
Slouží virus pro odvedení pozornosti od jiných důležitějších otázek?
Virus nikoliv, ale kampaň kolem viru ano.
Využijí toto „řídící elity“ pro odstranění hotových peněz?
Ne.
Podaří se nákazu zastavit?
Ano.
Jak dlouho to bude trvat?
Pravděpodobně 6 měsíců. Otázka je co bude následovat………“
celý text z 9.3.2020 na http://homosignum.blogspot.com/
Ja len – rad, ktorá bude aktuálna tak o 10 dní – to začne kvitnúť medvedí cesnak. Kto poznáte lokality s plošným výskytom medvedieho cesnaku v blízkych lesoch – snažte sa v tomto období pobudnúť tam aspoň zopár hodín. Rastliny vtedy vylučujú obrovské množstvá fytoncidov, ktoré veľmi účinne likvidujú veľké možstvo druhov mikróbov. Domov sa vráťte aspoň s igelitkou medvedieho cesnaku. Ešte nerozvinuté butóny sa dajú zavariť ako uhorky a sú výborné k ryži. „Špenát“ z nakrájaných listov je 10 X lepší ako pravý špenát. Super je pomazánka z masla, taveného syra a vajíčka na mäkko a s nasekanými listami medvedieho cesnaku. Dá sa dať tak na chleba, ako aj na pečené zemiaky v šupe. Najväčšie mne známe lokality v Bratislave sú – Petržalka medzi Draždiakom a Starým Hájom, Pečenský les. Lesy v Dúbravke. Lesy v Čuňove. Všeobecne lužné lesy – nie pravidelne zaplavované lokality. Ocot sa dá úspešne použiť na dezinfekciu. Účinok má aj „šumák“ – pol lyžičky sódy bikarbóny v 3 dcl vody – zaliať cca 3 lyžičkami octu a vypiť aj s „hranatými“ bublinkami. Zlikviduje to infekčné hlieny v žalúdku Miska s octom a soľou by mala byť aspoň v obývačke a spálni. Pamätajte aj na kurkumu s čiernym korením. Pol litra vareného vína pomôže na uvoľnenie pľúc – keby vám poliši dali hneď fúkať, tak máte akože 4 promile – čo… Číst vice »
…A také promluvila o tom, že virus vykazuje charakteristiky, které nejsou přírodní….
Zdroj: https://www.extra.cz/deti-koronavirus-nenici-maji-porad-rymu-a-virus-citi-konkurenci-lekarka-ktera-nesmi-testovat-promluvila
usite si doma ochranne ruska
https://dennikn.sk/1801011/nemate-ruska-pozrite-sa-ako-si-ich-doma-usijete-za-par-minut-foto/?ref=tit
Jak se ty pandemie opakují….stále si ještě někdo myslí, že jsou „přirozené“???? Umělé viry aneb splnilo se proroctví palmových listů? Snad každý, kdo se přímo neúčastní vývoje biologických zbraní, si myslí, že nové viry vznikají přirozenou mutací starých virů nebo, že se prostě někde vytvoří. Pojďme se podívat pod pokličku hrnce, ve kterém se vaří virové epidemie. Položil si někdy někdo vůbec otázku, proč se začali vědci zabývat pandemickou chřipkou z roku 1918 a smrtící viry vyzvedli ze zemských hlubin? K čemu vědě je informace o této pandemii? Je veřejně známé, že tým dr. Jeffrey Taubenbergera ve Ft. Detricku pečlivě analyzoval kód 8 genových vláken RNA. Tady informovanost veřejnosti končí, i když teprve v tomto okamžiku to začíná být opravdu zajímavé. Podle Dr. Paula Normana byly tyto viry úspěšně naklonované s dalšími živými viry amerického Institutu patologie. Světlo světa uviděla nová biologická zbraň. Zapouzdřené vzorky doručil zmíněnému Dr.Normanovi poslíček, který tvrdil, že ho zaměstnává firma Novartis. Je to ta samá firma, která se stará o vytvoření účinných vakcín. Že by si uměle vytvářela práci? Vytvoříme virus, vypustíme a pak prodáme milióny očkovacích vakcín? Je to moc přitažené za vlasy, moc odvážné a spíše nemožné? Uvidíme. Podle rozborů, které Dr.Norman vypracoval, dokonale souhlasí zaslané vzorky nového viru s genovými vzorky, které identifikoval Taubenbergerův tým. Jsou jen systematicky přeuspořádány a v žádném případě nemohly vzniknout přirozenou cestou.… Číst vice »
dík. přesně jste to vystihl.
Jenom ne paralen – paracetamol. Je to svistvo !!!
https://www.badatel.net/uzivanie-oblubeneho-lieku-pocas-tehotenstva-zvysuje-riziko-adhd-u-deti-zistila-studia/
A mohu používat ten domácí ocet? Není tak kyselý jako kupovaný a nevím, zda má stejné účinky.
https://www.prozeny.cz/clanek/vyrobte-si-domaci-jablecny-ocet-bude-lepsi-nez-z-obchodu-31956
Pokud domácím octem myslíš domácí jablečný ocet tak ano – bude záležet na kvalitě surovin.
Výzva občanům ČR od Jiřího Krampola, který tímto děkuje za vzkaz volající z Itálie.
https://www.youtube.com/watch?v=xY2pyu59Flc
https://koronavirus.eu/jiri-krampol-vyzva-k-zodpovednosti/
„Covid-19. Užívání protizánětlivých léků – kortizonu, ibuprofenu a dalších – může být faktorem zhoršení infekce. Pokud máte horečku, vezměte si paracetamol,“ napsal ministr na svém twitterovém účtu.
Těm, kteří již užívají protizánětlivé léky nebo mají nějaké pochybnosti, ministr doporučuje požádat o radu lékaře.
⚠️ #COVIDー19 | La prise d’anti-inflammatoires (ibuprofène, cortisone, …) pourrait être un facteur d’aggravation de l’infection. En cas de fièvre, prenez du paracétamol.
Si vous êtes déjà sous anti-inflammatoires ou en cas de doute, demandez conseil à votre médecin.
— Olivier Véran (@olivierveran) March 14, 2020
Aktualizace:
NENÍ PRAVDA, ŽE IBUPROFEN (např. Ibalgin, Brufen, Nurofen aj.) ZHORŠUJE PRŮBĚH COVID-19.
Jde o fake news.
Prosíme o RT@ZdravkoOnline @SUKLcz @CTK_news @CzechTV @CRozhlas @iDNEScz @Aktualnecz @enkocz pic.twitter.com/fFNfnlMvXf
— ČLnK (@lekarnicicz) March 15, 2020
z jednoho webu zkopírováno
A co se dozvíme dalšího?
„T-Mobile podle těchto informací disponuje superpočítačem, který sleduje pohyby občanů ČR a jejich mobilní telefony v hodinových intervalech a na tomto projektu spolupracuje s Technickou univerzitou v Ostravě. Generální ředitel T-Mobile ovšem nemluví o sledování lidí, ale o možnosti využití tohoto sledování pro řízení dopravy v ČR.“
https://aeronet.cz/news/cesko-miri-do-karanteny-ale-opet-jenom-napul-doporuceni-z-ciny-a-rady-z-aeronetu-se-stale-neberou-vazne-dalsi-taxikar-v-praze-rozvazel-vice-jak-14-dni-coronavirus-dnes-u-nej-nemoc-propukla-naplno/