…..zajímalo by mně, z jakého důvodu mají Italové takový zájem o události vraždy Jána Kuciaka a dokonce se vysílala zpráva i v televizi….
22:27

Fotografie, ktoré mali vrahovia použiť pri plánovaní zločinu, priniesla talianska televízia.

Taliansky televízny kanál Rai 1 včera večer zverejnil zábery zo sledovania zavraždeného investigatívneho novinára Aktuality.sk Jána Kuciaka. V reportáži sa téme venuje novinárka a expertka na mafiu Maria Grazia Mazolla.

Prípadom sa zaoberala hlbšie a reportáž s exluzívnymi zábermi je len upútavkou k obšírnejšiemu spracovaniu témy. To je k dispozícii registrovaným používateľom. Na fotografiách vidno investigatívca Kuciaka pred redakciou, počas čakania na autobus i pred domom vo Veľkej Mači.

Podľa uniknutých informácii zo spisu sa bývalý šéf kontrarozviedky SIS a niekdajší novinár Peter Tóth mal priznať k sledovaniu Kuciaka pred vraždou pre Mariana Kočnera. Z výpovede Tótha vyplýva, že Kočner si platil aj za sledovanie ďalších žurnalistov – Moniky Tódovej, Mareka Vagoviča, Adama Valčeka či Štefana Hríba.

Kuciaka fotili krátko pred vraždou

Marii Grazie Mazolle na Slovensku pomáhali aj tvorcovia webu Buongiorno-Slovacchia. Podľa informácii portálu boli fotografie urobené krátko pred vraždou, ktorá sa stala 21. februára 2018, a vrahovia ich mali použiť pri plánovaní zločinu.

Kuciaka zavraždili spolu so snúbenicou Martinou Kušnírovou v dome, ktorý si rekonštruovali vo Veľkej Mači. Na jeseň minulého roka polícia obvinila v prípade úkladnej vraždy štyroch ľudí: podozrivého z vraždy Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka, ktorý mu mal robiť vodiča, Alenu Zsuzsovú podozrivú z objednania vraždy a Zoltána Antdruskóa, ktorý mal vraždu sprostredkovat.

FOTO: Sledovanie Jána Kuciaka pred vraždou

Sledovanie Jána4 fotky v galérii

Sledovanie Jána4 fotky v galérii

Sledovanie Jána4 fotky v galérii

Zdroj: (1)
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.