Toto má byť nejaký vtip? Alebo príprava a programácia myslenia malých detí?

Agentura Hate Free představila novou knížku. Na pultech ochodů si zájemci mohou prohlédnout Santova manžela. Slyšíte dobře. V knížce se dočtete, že Santa Claus je ve skutečnosti homosexuál černé barvy pleti a má manžela Clause, který je běloch. Zatímco jeden rozváží dárky, druhý v tu chvíli odpočívá doma u krbu a popíjí kakao.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Toto je Santa Claus,“ začíná pohádková kniha spolu s portrétem muže tmavé pleti. „A toto je manžel Santy Clause, pan Claus,“ pokračuje v pozadí s obrázkem bílého vousatého muže, který usrkává horkou čokoládu. „Jsou svoji,“ doplňuje.

Těmito slovy popisuje na blogu organizace Hate Free knížku Lukáš Houdek, koordinátor projektu HateFree Culture. U zrodu knížky stál prý vtip. V jednom z obchodních domů v Minnesotě rozdával dárky Santa Claus tmavé pleti. Spisovatel Daniel Kibblesmith zavtipkoval, že jejich potomky naučí, že Santa je černoch a gay k tomu. Jak je vidět, stalo se. Kniha je na světě.

V knížce najdeme ilustrace, na kterých spolu spokojeně pojídají cukroví Santa Claus a jeho manžel pan Claus. Sem tam se spolu zamilovaně manželsky políbí.

Někdo vám možná řekne, že Santa Claus přeci nemůže mít manžela, jenže představy o kouzelné bytosti, která nosí dárky v anglosaském světě, se prý vyvíjí a dnes už je dokonce možné tvrdit, že má kouzelný Santa za manžela Afroameričana.

VIDEO: Ukázka z knihy

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.