Tisíce francouzských občanů se vydaloy do ulic Paříže protestovat proti „rothschildovskému elitáři“ Emanuelu Macronovi. 

Desítky tisíc rozzuřených francouzských občanů protestuje proti tyranským reformám pracovního práva, které 22. září navrhnul nový prezident Francie Emanuelem Macronem. Tyto reformy mají velkým společnostem usnadnit zaměstnávání a propouštění pracovníků.

 

[wp_ad_camp_2]

Sputniknews.com uvádí:

Demonstranti vyrazili do ulic Paříže a pochodovali od Place de la Bastille k Place de la Republique, vykřikovali slogany jako „Macrone, jste vyřízený, vyrazili jsme do ulic,“ a nad hlavou drželi plakáty s nápisem „Ne sociálnímu převratu“.

Toto není záležitost prezidenta. Veškeré dohody o zákoníku práce jsou uzavřeny mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Takhle to je,“ sdělil Sputniku jeden z protestujících.

[wp_ad_camp_2]

Manifestace byla organizována hnutím „La France insoumise“, které vede bývalý kandidát na prezidentský úřad Jean-Luc Melenchon.

[wp_ad_camp_2]

Předešlý masový protest, pořádaný druhým největším francouzským odborovým svazem, Generální konfederací práce (CGT), se konal 12. září. Shromáždilo se tam přibližně 24 000 lidí a byl zmařen násilnými střety mezi protestujícími a policií.
Překlad: raja, Zdroj: 1
[wp_ad_camp_2]

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.