Prezident Donald Trump, který opakovaně souhlasil se závěry americké zpravodajské komunity, že se Rusko „vměšovalo“ od prezidentských voleb v roce 2016, opět označil tato obvinění výmyslem.

 

[wp_ad_camp_2]

„Takže, prezident Obama věděl o Rusku před volbami. Proč s tím nic neudělal? Proč nic neřekl během naší kampaně? Protože je to jen velká lež, což je důvod proč, a také proto, že věřil, že vyhraje nečestná Hillary,“ napsal Trump na svém dnešním twitteru.
Fandové i odpůrci amerického prezidenta musí být zmateni. Přesto, s jistým nadhledem, lze statisticky konstatovat, že Donald Trump považuje „ruské vměšování“ opravdu za mediálně přebujelý, uměle vytvořený případ.
Nedávno na tiskové konferenci s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Helsinkách, vůdce USA řekl, že nevidí žádný důvod, proč by mělo Rusko zasahovat do voleb v roce 2016, ale později také řekl, že měl na mysli přesný opak. Současně zdůraznil, že plně věří tajným službám a podporuje je.

Vyšetřování údajné ruské „intervence“ do amerických voleb, stejně jako Trumpovo údajné spojení s Moskvou, což vyvrací Bílý dům i Kreml, šetří zvláštní prokurátor Robert Mueller i obě komory amerického Kongresu. Nicméně, kromě obvinění nebyla předloženy žádné důkazy o vlivu Ruska navzdory skutečnosti, že šetření již probíhá déle než rok.

Moskva opakovaně popřel obvinění z pokusu o ovlivnění voleb v různých zemích, a Kreml je označil  za „zcela nepodložené“. Navíc podle Putina je tento případ věcí vnitropolitického konfliktu ve Spojených státech a opakovaně vyjádřil naději, že se zastaví vyšetřování, a naopak dojde k rozvoji vztahů mezi oběma zeměmi. Kromě hysterický médií i střízliví analitici upozorňují, že ruská aktivita na sociálních sítích byla natolik bezvýznamná, že nemohla „ovlivnit výsledek voleb“, a už vůbec ne otáku americké demokracie. Pokud ji něco ve svém důsledku zpochybňuje, tak je to právě protiruská a protitrumpovaká kampaň.

[wp_ad_camp_2]
Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.