Americký prezident zveřejnil na Twitteru video zprávu v souvislosti s novým pokusem Demokratické strany o impeachment.

Americký prezident Donald Trump komentoval pokus Kongresu o impeachment. Podle něj jsou demokraté „největším podvodem v historii americké politiky“, uvedl New York Post.

„Demokraté vás chtějí připravit o zbraně. Chtějí vás připravit o zdraví. Chtějí vás okrást o váš hlas. Chtějí vás zbavit svobody,“ zdůraznil šéf Bílého domu ve své video zprávě zveřejněné na Twitteru.

[wp_ad_camp_2]

 
„Chtějí vám všechno vzít. Nikdy to nedovolíme. Bojujeme, abychom vysušili tuto bažinu. A to přesně dělám teď,“ napsal prezident.

„Všechno je velmi jednoduché. Snaží se mě zastavit, protože za vás bojuji. A nikdy nedovolím, aby se to stalo,“ uvedl Trump.

Video se objevilo na pozadí nového průzkumu veřejného mínění prováděného provozovatelem vysílání NPR-PBS. Podle jeho výsledků 49% Američanů podporuje obžalobu, což je o 10% více než v dubnu.

Podle publikace sám Trump tvrdí, že v jeho telefonním rozhovoru se Zelenským nebylo nic „zlověstného.“ Tvrdí, že Demokraté se chovají jako „divoši“ roztáčeje tento skandál.

Americký tisk se skandálem zeširoka zabývá a nyní tvrdí, že do „případu“ bylo „zavlečeno“ i americké ministerstvo zahraničí, protože rozhovoru Trump-Zelenskij byl přítomeni mimo jiné i Mike Pompeo.
Zdroj: 1
Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.