;

Trump si je vědom nebezpečí, které nám hrozí ze strany mimozemské rasy Animus – Androidů. Veřejné prohlášení Donalda Trumpa o nutnosti založit vesmírné síly (Space Force) je podle mého slušný krok k tomu, aby bylo světu konečně odhaleno vše, co mu doposud zůstávalo skryto. A to je fakt, že mimozemšťané žijí mezi námi, nad námi i kolem nás. Nám jsou nejvíce známé rasy jako jsou reptiliáni, šediváci, androidi. Ve skutečnosti jsou jich stovky, možná tisíce. Nemluvě o lidech „odjinud“, kteří se nás před těmito zlými bytostmi, usilujícími o naše zdroje a naše duše, snaží chránit. Naštěstí úspěšně. Na naší planetě probíhá bitva, kterou sleduje celý vesmír, jen lidé, co na ní žijí, o ní nemají ani tušení.

raja

 

 

Americký prezident Donald Trump nařídil, aby Pentagon začal zakládat vesmírné síly coby šestý sektor americké armády. Tvůrci memů z Hvězdných válek, Star Treku a Hvězdné pěchoty se zaradovali.

„Není místa jako je vesmír,“ řekl Trump v pondělí, obracejíc se na Národní vesmírnou radu ve Washingtonu. Trump oznámil řadu iniciativ, včetně snahy o zavedení „trvalé přítomnosti“ na Měsíci a prvního letu na Mars s posádkou na palubě. Největší novinkou však bylo vytvoření nového vojenského sektoru, který by operoval v místech, které prezident nazval „zakázanými nebi“.

Trump prohlásil, že „Amerika byla první v letu do vesmíru, první na Měsíci a ve vesmíru bude vždy číslo jedna.“

Nebylo zcela jasné, co tím prvním letem myslel, zda odkazoval na první umělou družici (Sputnik), první zvíře na oběžné dráze Země (Lajka), prvního muže na oběžné dráze (Jurij Gagarin), prvního muže, který chodil ve vesmíru (Alexej Leonov) nebo první ženu na oběžné dráze (Valentina Tereškova).

„Nestačí americká přítomnost ve vesmíru. Američané musí ve vesmíru dominovat,“ dodal Trump s tím, že je to otázka národní bezpečnosti. Za tímto účelem pověřil generála Josepha Dunforda, předsedu náčelníků štábu, aby se připravil na to, že se vesmírné síly stanou „odděleným, ale rovnocenným“ sektorem vedle stávajících složek americké armády – armády, námořnictva, námořní pěchoty, letectva a pobřežní stráže

Někteří kritici nemohli odolat, aby se této fráze, která má v USA nešťastnou konotaci, chytli a spojili ji s dekádami ospravedlňování rasové segregace.

„Donald Trump říká, že vesmírné síly budou ‚oddělené, ale rovnocenné‘. Ale budou segregované?“

Většině lidí však nápad na vybudování vesmírných sil posloužil jako perfektní příležitost ke sdílení memů spojených se sci-fi filmy a televizními pořady, od Hvězdných válek a Star Treku až po Avatara a Hvězdnou pěchotu.

„Prezident Trump oznámil, že bude vytvořeny americké vesmírné síly, nový sektor americké armády. Za impérium!“

„Veliteli Millere. Připravte vesmírné síly.“

„Miles Quaritch povede nové vesmírné síly.“

„Připoj se ke Space Force ještě dnes!“

I kdyby byl Pentagon schopen postupovat v implementaci pokynů Trumpa super rychlostí, jsou tu dvě malé překážky, které nebude tak snadné překonat.

Jednou z nich je legalita. Smlouva o kosmickém prostoru, jíž byly Spojené státy součástí od roku 1967, zakazuje státům ve vesmíru testovat jakékoli zbraně a zakládat vojenské základny na Měsíci nebo jiných vesmírných tělesech. Zakazuje také rozmístění zbraní hromadného ničení na oběžné dráze Země. Spojené státy se již dříve z této dohody jednostranně stáhly.

Druhý a poněkud zásadnější problém je, že vesmírné síly nemají žádné lodě. Činnost amerického vesmírného programu Space Shuttle byla ukončena v roce 2011. Od té doby se američtí astronauti mají možnost dostat do vesmíru pouze jediným způsobem a to na palubě ruské kosmické lodi Sojuz-MS. Dokonce i kdyby se stal zázrak a Rusko by americké armádě nabídlo své dopravní služby, americké zákony zakazují jakoukoli spolupráci s Moskvou.

Trumpovi tedy zbývá jen jediné řešení, a to vybavit Space Force pouze droidy a drony. Jak americký prezident rád říkává: „Uvidíme, co se stane.“

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.