Donald Trump slíbil, že v případě svého znovuzvolení prezidentem v příštím roce zveřejní všechny zbývající spisy týkající se atentátu na Johna F. Kennedyho.

Trump to oznámil v pondělním rozhovoru pro The Messenger a slíbil, že každý zbývající spis o vraždě JFK bude zveřejněn.

„Jak víte, zveřejnil jsem toho hodně. A zveřejním i všechno ostatní,“ řekl Trump.

Znamenalo by to, že bude zpřístupněno přibližně 4300 dosud redigovaných dokumentů.

V roce 2018 Trump odložil úplné zveřejnění zbývajících dokumentů JFK na říjen 2021, Joe Biden to později odložil na prosinec 2022 s odvoláním na pandemii COVID-19.

Biden sice zveřejnil další dokumenty, ale tisíce jich stále zůstávají utajených.

Trump se odmítl vyjádřit k tomu, co se v dokumentech nachází, a poznamenal: „No, nechci se k tomu vyjadřovat. Ale řeknu vám, že jsem toho zveřejnil hodně. Zbývající část zveřejním velmi brzy v průběhu svého funkčního období.“

Během svého prvního funkčního období Trump údajně řekl soudci Andrewu Napolitanovi: „Kdybyste viděl to, co vidím já v těch spisech, také byste to nechtěl zveřejnit.“ V oficiálním prohlášení se uvádí, že „některé informace by měly být nadále redigovány z důvodu identifikovatelných obav týkajících se národní bezpečnosti, prosazování práva a zahraničních záležitostí“.

Jak jsme zdůraznili na začátku tohoto měsíce, demokratický kandidát na prezidenta Robert F. Kennedy mladší prohlásil, že se domnívá, že CIA byla „zapletena do vraždy“ jeho strýce a kontrolovala „šedesátileté utajování“.

Zdroj: summit.news

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.