Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

 • Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji
  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

 • Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro
  Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro

  Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro

Související zprávy

 • Prezident USA, papež, anglický král a japonský císař jsou na odpis
  Prezident USA, papež, anglický král a japonský císař jsou na odpis

  Prezident USA, papež, anglický král a japonský císař jsou na odpis

 • JAG chytá další úředníci CDC
  JAG chytá další úředníci CDC

  JAG chytá další úředníci CDC

 • Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“
  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

 • Námořní pěchota při zatýkání zabila úředníka CDC
  Námořní pěchota při zatýkání zabila úředníka CDC

  Námořní pěchota při zatýkání zabila úředníka CDC

Účelem mainstreamových médií je kontrola myšlenek: Jak oddělit fakta od propagandy?

Průměrný člověk žijící v moderním světě je dnes a denně bombardován takovým množstvím informací, z nichž si navíc mnohé odporují, že mu pravděpodobně nezbývá nic jiného, než oscilovat v rámci konstantního stavu kognitivní disonance. Vyznat se v tom, co je pravda a co je „fake“ se v podstatě stalo prací na plný úvazek. Lidé, kteří již na plný úvazek pracují, aby uživili svoje rodiny, jednoduše nemají žádný čas navíc, který by mohli využít k vlastnímu bádání na téma „jak se vyznat v tomto čím dál složitějším světě“ – to je také důvod, proč mnoho lidí zkrátka přijme cokoli, co je jim řečeno, nebo čemu se zdá snazší uvěřit.

[wp_ad_camp_2]

Pátrat v dnešním světě po tom, co je skutečně pravdivé, vyžaduje nemalé úsilí. Je to paradox, vzhledem k tomu, že dnes jako nikdy předtím má většina civilizovaných lidí k dispozici internet. Je to tím, že je těch informací zkrátka příliš mnoho. Není divu, že se v nich lidé mají problém vyznat, zvláště když odporují oficiálním zprávám, které šíří mainstreamová média. Většina z toho, o čem lidem tvrdí, že jsou „zprávy“, není nic jiného než propaganda vytvořená k ovládnutí lidského myšlení a zároveň k potlačování všech forem myšlenek, které jsou nezávislé, nebo snad kritické.

„Od mainstreamových médií až po sociální média. Od ‚real‘ news k ‚fake‘ news. Od politických strkanic Facebooku po twitterový Trumpismus. Je stále těžší a těžší vyznat se v širých vodách dnešního věku informací,“ napsal Gary McGee pro Waking Times na téma závažnosti tohoto rozšířeného problému.

„Příliš často se vydáváme tou snazší cestou a bez ptaní se chytáme názorového systému našich politických stran. Když na to však dojde, je pouze na naší zodpovědnosti, abychom mysleli jasně. Není to odpovědnost zpravodajské služby, kterou si vyvolíme. Dokonce ani našich politiských stran. Je to pouze naše zodpovědnost, nikoho jiného.“

[wp_ad_camp_2]

Dávejte si pozor na ‚newspeak‘, ‚doublethink‘ a agendu totální kontroly myšlenek

Jedna nápadná taktika, kterou propagandističtí vládci na masách rády využívají, je známá jako „newspeak“. Tato taktika se soustředí na myšlenku udržování lidí v myšlenkových krabicích, které jim brání v objevení celé pravdy. Často se v newspeaku objevují kousky pravdy, které mají chytře zamaskovat její plný rozsah a zároveň ty, kteří tomu uvěřili, přesvědčit, že již dosáhli plného porozumění.

Noam Chomsky ve své knize The Common Good píše o tom, jak je newspeak (termín, který byl poprvé použit ve slavné knize Goerge Orwella 1984), využíván k vytvoření iluze svobody projevu a tisku, zatímco tak dosáhne přesného opaku. Chomsky hovoří o newspeaku jako o „elegantním způsobu, jak lidstvo udržet pasivní a poslušné“ a zároveň limitovat „spektrum přijatelných názorů“. Dokud se konverzace pohybuje v rámci tohoto spektra, budou ti, kteří žijí v iluzi vytvořené newspeakem, domnívat, že diskutují o faktech a tak zůstanou v klidu a krotcí.

Mnozí konzervativci budou předpokládat, že taková taktika spočívá pouze na liberálním konci tohoto spektra, ale faktem je, že stejně tak se vyskytuje také na konzervativní straně.

[wp_ad_camp_2]

Další taktika na vymývání mozků je známá jako „doublethink“, která jednoduše definuje určitý koncept svým přesným opakem. Je to schopnost udržet pohromadě dvě zcela protikladné informace a zároveň oběma pevně věřit. Pár příkladů doublethinku z románu 1984 zahrnuje pojmy jako „Svoboda je otroctví“, „Válka je mír“ nebo „Nevědomost je síla“. V knize například každý ví, že v prostorách Ministerstva lásky jsou mučírny, že na Ministerstvu pravdy mají za úkol lhát jako když tiskne (toto rčení se mi nezdá náhodné) a že Ministerstvo míru řídí války. Tyto pojmy reprezentují masovou kontrolu lidí a jejich myšlení, které bohužel padla za oběť většina populace planety.

 

Your TV Uses NLP To Brainwash You (Video) | Alternative

[wp_ad_camp_2]

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
22 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře