Učitelka moskevské školy zkritizovala obrázek Maxima za to, že neuměl pořádně nakreslit vesmír. „Takhle vesmír nevypadá,“ obořila se na chlapce. Nečekala však, že se do sporu vloží ruská vesmírná agentura. Jak skutečně vypadá vesmír?

[wp_ad_camp_2]

Žáci měli nakreslit obrázek ke Dni kosmonautiky, jenž se v Rusku slaví 12. dubna. Osmiletý Maxim nakreslil vesmírnou loď Sojuz, která prolétává kolem Slunce na pozadí různobarevných hvězd. Učitelce se však obrázek nelíbil a chtěla, aby ho Maxim předělal. „Řekla mu, že vesmír takhle nevypadá,“ uvedla matka, kterou cituje televize RT. Hvězdy prý takovými barvami nezáří.

Maxim byl velmi zklamaný. S obrázkem si přeci dal tolik práce! Jeho otec to však nenechal jen tak, vyfotil jeho výtvor a poslal do ruské vesmírné agentury Roskosmos, aby se jich zeptal, kdo má pravdu: učitelka, nebo jeho syn.

V agentuře na sebe nenechali dlouho čekat. „Podrobná odpověď by zabrala přes jednu stránku. Můžeme však s jistotou říci, že se učitelka mýlí,“ napsala agentura odpověď na sociální síti vk.com.

Pointa však nespočívá pouze v tom, že učitelka fakticky chtěla v chlapci potlačit umělecké vidění světa. Jde o vědu. Učitelka totiž nevzala ohled na zákony fyziky a optiky, vysvětlili v agentuře. Hvězdy vyzařují světlo v širokém spektru barev včetně těch, které nakreslil Maxim. Naše oči jsou omezené tím, že můžeme vidět pouze základní set barev: červenou, zelenou a modrou. Když se spojí, vzniká bílá.

Kromě toho byli v Roskosmosu překvapeni, jak věrně Maxim nakreslil Sojuz. Chlapec naprosto přesně nakreslil moduly a správně umístil palivové nádrže, uvedl portál 360tv.

[wp_ad_camp_2]

Až v Rusku skončí květnové dny volna, Maxim ukáže vytisknutou odpověď vesmírné agentury své učitelce. Uvidíme, co na to řekne.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.