Ukrajina vyměřila od roku 2015 ruským leteckým společnostem, které uskutečňují lety na Krym, pokuty v částce asi 209 milionů USD, oznámila agentura UNIAN s odvoláním na Státní leteckou službu Ukrajiny.

 

[wp_ad_camp_2]

 

V roce 2016 vyměřila Státní letecká služba Ukrajiny ruským leteckým společnostem létajícím na Krym pokuty v částce asi 27 milionů USD.

„Státní letecká služba Ukrajiny (Gosaviaslužba) od roku 2015 vyměřila pokuty v částce 5,44 miliardy hřiven (asi 209 milionů USD podle kurzu Národní banky) více než 40 ruským leteckým společnostem, které porušily vzdušný prostor Ukrajiny, mj. lety… na Krym,“ uvádí se ve zprávě.Podle informací agentury byly vůči „společnostem narušitelkám“ uplatněny finanční sankce v podobě pokut ve výši 136 tisíc hřiven (asi 5,2 tisíce USD) za každé porušení. Jak se podotýká, už bylo vyměřeno několik tisíc pokut, a pro jejich vymáhání se obrátí Gosaviaslužba na ukrajinské soudy. Po projednání žalob ukrajinskými soudy se bude možné obrátit na mezinárodní soudy.

Uvádí se, že mezi „narušiteli“ jsou ruské letecké společnosti Aeroflot, Uralskije avialinii, Saratovskije avialinii, UTAir, Rossija, Nordavia, Globus, Red Wings, VIM-Avia, Jamal a řada dalších. Přímé letecké spojení mezi RF a Ukrajinou bylo přerušeno v říjnu 2015.

 

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.