V Donbasu v Novoazovské oblasti byl zabiti tři vojenští lékaři při poskytování pomoci civilnímu obyvatelstvu. Sdělil to vedoucí tiskové služby operačního velení DLR Daniil Bezsonov.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Dnes večer služba rychlé pomoci naší republiky obdržela telefonát od místních obyvatel sídliště Naberežnoje se stížností na špatný stav a bolest místní obyvatelky v srdci a s žádostí o lékařskou pomoc. Vzhledem k nedostatku kapacit civilních zdravotnických pracovníků projíždět v noci u frontové oblasti byla žádost přesměrována k lékařům jedné z našich jednotek na směru Doněcka,“ cituje Bezsonova agentura DAN, sdělil portál eadaily.com.
Podle něj byl k pacientce odeslán automobil „Ural“ s řidičem a dvěma zdravotnickými pracovníky – vojenskými lékařkami. Vůz byl „vybaven všemi základními značkami označených jako sanitka, a pohyboval se se zapnutými blikajícími majáky a osvětlovací zařízením.“

U vjezdu do vesnice bylo sanitní vozidlo zasaženo a vyhozeno do vzduch 93. brigádou ukrakrajinské armády protitankovou řízenou střela. V důsledku toho byli řidiči a lékaři v autě zabiti.

„V jakém souladu s mezinárodními úmluvami a pravidly války lze hovořit v tomto případě, jestliže samotná představa lidskosti již dávno zmizela z myslí většiny ukrajinských vojáků v zóně tohoto bratrovražedné konfliktu?“ rozhořčeně uvedl Bezsonov. „Vyzýváme všechny mezinárodní organizace za lidská práva, aby věnovaly pozornost těmto zvěrstvům ukrajinské strany!“. 
[wp_ad_camp_2]
Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.