V Donbasu v Novoazovské oblasti byl zabiti tři vojenští lékaři při poskytování pomoci civilnímu obyvatelstvu. Sdělil to vedoucí tiskové služby operačního velení DLR Daniil Bezsonov.

 

 

„Dnes večer služba rychlé pomoci naší republiky obdržela telefonát od místních obyvatel sídliště Naberežnoje se stížností na špatný stav a bolest místní obyvatelky v srdci a s žádostí o lékařskou pomoc. Vzhledem k nedostatku kapacit civilních zdravotnických pracovníků projíždět v noci u frontové oblasti byla žádost přesměrována k lékařům jedné z našich jednotek na směru Doněcka,“ cituje Bezsonova agentura DAN, sdělil portál eadaily.com.
Podle něj byl k pacientce odeslán automobil „Ural“ s řidičem a dvěma zdravotnickými pracovníky – vojenskými lékařkami. Vůz byl „vybaven všemi základními značkami označených jako sanitka, a pohyboval se se zapnutými blikajícími majáky a osvětlovací zařízením.“

U vjezdu do vesnice bylo sanitní vozidlo zasaženo a vyhozeno do vzduch 93. brigádou ukrakrajinské armády protitankovou řízenou střela. V důsledku toho byli řidiči a lékaři v autě zabiti.

„V jakém souladu s mezinárodními úmluvami a pravidly války lze hovořit v tomto případě, jestliže samotná představa lidskosti již dávno zmizela z myslí většiny ukrajinských vojáků v zóně tohoto bratrovražedné konfliktu?“ rozhořčeně uvedl Bezsonov. „Vyzýváme všechny mezinárodní organizace za lidská práva, aby věnovaly pozornost těmto zvěrstvům ukrajinské strany!“. 
Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.