;

Jak informuje Times, v pondělí bude odvolán z Moskvy velvyslanec EU v RF, Markus Ederer a poté bude zahájeno „bezprecedentně zkoordinované“ vypovězení ruských diplomatů.

Podle informací vydání, dohodnuté kampaně se zúčastní Francie, Německo, Polsko, Irsko, Nizozemí, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Bulharsko, Česko, Dánsko a ještě dalších devět zemí.

Včera televize CNN informovala o tom, že Rada národní bezpečnosti doporučila prezidentu USA Trumpovi vypovědět ze země doposud blíže neurčený počet ruských diplomatů jako odpověď na útok v Salisbury. Očekává se, že Trump vydá rozhodnutí příští týden.

Prezident EU Donald Tusk informoval, že příští týden zahájí země EU vlnu vypovězení ruských diplomatů a zavedou další sankce. Řada států – členů EU začnou zavádět příští týden dodatečné sankce proti RF na národních úrovních kvůli otravě v Salisbury.

To prohlásil Donald Tusk po summitu lídrů EU v Bruselu.„Opatření států EU v reakci na činy Ruska mohou začít už v pondělí. Nebudu komentovat rozhodnutí podrobně, ale podle výsledků našich včerejších diskusí očekávám, že řada stran EU zavede dodatečná opatření proti Rusku. To znamená, že naše činnost není uzavřena“, – řekl Tusk.

Poznamenal, že pro EU bylo těžké přistoupit k takovému jednání vůči RF a dát adekvátní odpověď na útok s použitím nervově-paralytické látky, když podobná situace se ještě nestala. „Naším úkolem je být co nejvíce sjednoceni a to se nám podařilo. Známé je, že máme různé tradice, zájmy, které závisí na geografické poloze, politické situaci ve vztahu k Rusku. Proto není nijak jednoduché udržet sjednocenou skupinu 28 zemí“, – dodal Tusk.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.