Dvě skupiny neurobiologů z Kalifornské univerzity v San-Diegu a Massachusettské nemocnice pod jednotným vedením Správy perspektivních výzkumných projektů Ministerstva obrany USA (DARPA) poprvé implantovali do lidského mozku implantát generující elektromagnetické vlny a řídící tak chování a pocity. Výsledky výzkumu jsou uveřejněny v časopisu Nature.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Je to první neuroimplantát se zpětnou vazbou, který se podařilo instalovat do mozku živého člověka, píše časopis.

Zařízení čte elektromagnetické pole mozku, vytváří vzory charakteristické pro různé fyzické stavy a vytváří tak vlastní elektromagnetické oscilace takovým způsobem, aby výsledná vnitřní elektromagnetická aktivita mozku a implantát vytvářely oscilace se specifikovanými charakteristikami.

Předpokládá se, že zařízení je možné využít k terapii nervových poruch, jako je deprese a posttraumatické poruchy. Zařízení už bylo vyzkoušeno na šesti dobrovolnících.

anna: Takže už oficiálne začínajú priznávať, že majú v rukách podobné technológie, ktoré sa veľmi jednoducho dajú používať na manipuláciu alebo ako zbrane. Najprv nás manipulujú tajne, no vedia, že časom nám musia povedať pravdu. A ako prvé „priznanie“ je najlepšie formou – veď zachráni to chorých a pomôže mnoho iným ľuďom. Ďalšia úroveň – veď prečo si nezjednodušiť otváranie dverí alebo podobný super život uľahčujúci technický pokrok.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Takže hor sa na implantáciu elektromagnetického čipu rovno do mozgu, ktorý dokáže riadiť človeka a aj jeho pocity – úplne zotročenie (ešte aj na druhú) človeka, no krása. To všetko dobrovoľne.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.