Anti-kremelští trollové jako Janda, Kundra, Kolář, Gabal či na Slovensku Smatana nebo Smolenová zaznamenali výrazný úspěch v omezování činnosti „pro-kremelských“ a „konspiračních“ webů. Asi hned druhý největší poskytovatel internetové reklamy Sklik.cz ze stáje Seznam.cz 4.8.2017 rozeslal provozovatelům „neseriózních“ webů zprávu o ukončení spolupráce, protože nesplňuje jejich nové podmínky pro zpravodajské weby. Kvůli tomu nemůže web nwoo.org dále využívat příjmy z reklamy přes Sklik.cz a musím hledat nové reklamní systémy.

[wp_ad_camp_1]

O tom, že tato omezení přijdou, už jsem několikrát psal např. zde:

http://www.nwoo.org/2016/04/18/prosba-o-financni-podporu-nyni-i-s-moznosti-odpisu-daru-z-dani/

http://www.nwoo.org/2016/04/19/mainstream-chce-zlikvidovat-alternativni-weby-vytvoril-jejich-blacklist-a-doporucuje-firmam-aby-na-nich-neinzerovaly-za-akci-stoji-slovensky-denik-sme/

Konkrétní zpráva zní takto:

Ukončení spolupráce v programu Sklik Partner

Dobrý den,

Seznam.cz upravuje pravidla pro zpravodajské weby, se kterými spolupracuje. Pravidla můžete najít na stránce https://www.seznam.cz/reklama/cz/obsahovy-web/pravidla-reklamy/zpravodajstvi/. Tato pravidla jsou nově součástí pravidel programu Sklik Partner.

Vzhledem k tomu, že web nwoo.org, nesplňuje jedno nebo více z uvedených pravidel, v souladu se Smluvními podmínkami, bodu 2/17, dojde k ukončení spolupráce v programu Sklik Partner.

Po 2 pracovních dnech ode dnešního dne dojde k vyřazení domény webu ze systému Sklik Partner. Reklamní jednotky tak následně přestanou vydávat reklamu Sklik. Dosavadní provize vám bude vyplacena v plné výši v souladu s původními pravidly.

Děkujeme za pochopení a za dosavadní spolupráci.

S pozdravem

Tým Sklik

https://www.seznam.cz/

Konkrétně je možné si o tom přečíst např zde:

[wp_ad_camp_1]

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/seznam-zasahne-proti-dezinformacim-konspiracni-a-lzive-weby/r~c1c78f08794011e7b56e002590604f2e/

https://www.zive.cz/bleskovky/seznam-prostrednictvim-sveho-skliku-zablokuje-dezinformacnim-webum-prijmy-z-reklam/sc-4-a-188898/default.aspx

V odkazech zprávy, která mi přišla do emailu, jsou též pravidla pro reklamu na webech v kategorii zpravodajství a to konkrétně takováto:

Kdy budou zpravodajské weby vyřazeny ze systému Sklik:

  • obsah stránek nerespektuje zásady novinářské práce či zpravodajské etiky;

  • názory a komentáře na těchto stránkách jsou vydávány za zpravodajství;

  • obsah stránek je v rozporu s fakty, smyšlený, dezinformační či klamavý;

  • informace na těchto stránkách jsou uváděny v zavádějících kontextech či obsahují konspirace vydávané za zpravodajství;

  • obsah stránek bez právního důvodu dehonestuje osoby či další subjekty;

  • na stránkách není uveden jejich provozovatel;

  • autoři obsahu na těchto stránkách jsou smyšlení

Zvláštní je, že odkaz, na kterém Seznam.cz popsal tato pravidla, byl dostupný jen prvních pár dnů a nyní již dostupný není. Že by si to snad lidé v Seznamu rozmysleli, je nepravděpodobné. V administračním systému Sklik mám u webu nwoo.org v kolonce ukazující na stav schválení spolupráce: Zamítnuto.

sklik-zamitnuto

Nečekaně se k tomu na Twitteru pozitivně vyjádřil i Předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka:

[wp_ad_camp_1]

https://twitter.com/SlavekSobotka/status/893763630185021442

Co s tím? 

Vzhledem k tomu, že nežijeme ve státě, ve kterém při sporech rozhoduje pravda či spravedlnost, ale vládnou peníze a vliv zájmových skupin, tak je ztrátou času se hádat nebo soudit s kolosem velikosti Seznamu, který už se dávno postavil názorově na stranu Pražské kavárny, resp. USA, NATO a nadnárodního kapitálu.

[wp_ad_camp_1]

Po právní stránce si Seznam, jakožto soukromá firma, může dělat co chce. Když máme fašistickou vládu, tak je jasné, že budou fašistické i velké korporace, které tu podnikají.

Řešením je samozřejmě využít jiné reklamní portály, které nejsou názorově zaujaté a řízené. Spolupracovat s Googlem je pro weby našeho zaměření už též nemožné a další velký český reklamní systém Etarget si weby pro reklamu též pečlivě vybírá.

Bude mi zřejmě nějaký čas trvat, než najdu takové reklamní systémy, které budou mít vhodné podmínky, tj. že budou zobrazovat alespoň trochu zajímavou reklamu a zároveň budou dostatečně a spolehlivě platit.

Vám, jakožto čtenářům a divákům, nezbude nic jiného, než se s reklamami smířit. Bez příjmů z reklamy bych mohl provozovat tento web velmi omezeně.

Zatím se můžete pracovat na tom, aby zde skončila diktatura politických stran a jejich domácích i zahraničních sponzorů a nohsledů. Pokud se totiž současný trend neobrátí, tak nás – NEZÁVISLÉ weby, čeká do pár let zákaz. Nejdříve budeme muset přestěhovat provoz svých webů na servery do zahraničí a pak začne jejich blokování. Stejně jako kdysi komunisté rušili rušičkami „štvavé vysílačky“ ze Západu, jako např. vysílání Svobodné Evropy (nehledě na to, že se jednalo o aktivitu CIA s cílem zničit socialismus a ustanovit diktaturu peněz).

Jestli chcete, aby tu postupně znovu nastoupily tresty za svobodné projevy a myšlení odlišné od stáda otroků, NEDĚLEJTE NIC.

Pokud chcete, aby tu svoboda myšlení a projevu nadále existovala, nebo aby dokonce začala v tomto státě vládnout, MUSÍTE podporovat ty, kteří mají svobodnou mysl, kteří mají odvahu se svobodně projevovat a mají schopnosti ke svobodnému myšlení ostatní lidi inspirovat. A nebo nejlépe, se musíte sami takovými lidmi stát a musíte aktivně ovlivňovat společenské prostředí.

[wp_ad_camp_1]

Dělám, co je v mých silách. Není jich moc. Nezačal jsem před 20ti lety programovat Seznam.cz jako Ivo Lukačevič a nestal se ze mě miliardář. V té době jsem hledal pravdu o smyslu života. A tak teď máme každý něco jiného, to, co jsme chtěli. Lukačevič má firmu za miliardy a k tomu Šídla, Slonkovou a další presstitutky.

Mě zbyla jen ta PRAVDA, před kterou presstituti stále zbaběle utíkají.

 

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.