Ve švýcarském alpském středisku Davos dnes začíná jubilejní 50. zasedání Světového ekonomického fóra, kterého se zúčastní špičky světové politiky, podnikatelé, ekonomové i aktivisté.

Zhruba tři tisícovky účastníků budou na čtyřdenním zasedání diskutovat o řešení globálních problémů. Kromě ekonomických záležitostí by se měly probírat i klimatické změny a geopolitické problémy.

 

[wp_ad_camp_2]

Trump pronese projev dnes. Loni se prezident Trump zasedání nezůčastnil z důvodu přerušení činnosti americké vlády. Davos může být jednou z mála zahraničních cest, které Trump podnikne v roce 2020. Trump se chce zaměřit na svou předvolební kampaň a obhájit svůj post ve volbách v listopadu 2020, takže se neočekává, že budepříliš cestovat do zahraničí.

Aktivistka Thunberg se dnes mimo jiné zúčastní debaty o tom, jak předejít klimatické katastrofě. Již dříve vznesla požadavek, aby všichni účastníci ekonomického fóra zastupující vlády, firmy a různé organizace ukončili investice a podporu fosilních paliv. Thunberg ráda cituje zprávu Mezinárodní komise pro změnu klimatu (IPCC) z roku 2018. Zpráva IPCC uvádí, že emise oxidu uhličitého (CO2) by musely v následujících letech klesnout pod 570 gigatun, má-li mít svět šedesáti sedmi procentní šanci omezit globální oteplování na 1,5 stupně Celsia.

Přeložila tereza | Zdroj: Reuters, CNBC

To by mě zajímalo, kolik přítomných hostů bude Greténce-reptiliánce baštit ty její pohádky, co ji vtloukli do jejího mozečku. Více o této reptiliánce zde: GRETA THUNBERG je reptiloidním cestovatelem v čase.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.