Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
V Indii došlo k ekologické katastrofě
Indie prožívá vodní krizi, která je nejtěžší za celé její dějiny a která ročně stojí asi 200 tisíc lidských životů, uvádí se ve zprávě Národního ústavu pro transformaci Indie (NITI), která byla zveřejněna v pátek.
Jak tvrdí autoři zprávy, dnes se asi polovina obyvatelstva země (kolem 600 milionů ze 1,3 miliardy) potkává s problémem nedostatku vody a už do roku 2030 přesáhne její potřeba využitelné vodní zdroje země dvojnásobně.
„Citelný nedostatek vody pro stamiliony Indů může způsobit snížení HDP Indie o 6 %,“ podotýká se ve studii, kterou citují noviny Business Standard.
Ve zprávě se uvádí, že 21 největších indických velkoměst vyčerpají své zásoby podzemních vod už do roku 2020, což ovlivní život kolem 100 milionů lidí. S odvoláním na údaje z nezávislých zdrojů autoři referátu píšou, že 70 % vodních zdrojů Indie je znečištěno, což ji zařazuje podle indexu kvality vody na 120. místo ze 122.
Zdroj: 1
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
K ekologickej a následne vojnovej katastrofe v Indii ešte len príde – keď Čína odkloní rieku Gangu a Brahmaputru z Tibetu na svoje územie! Toto samozrejme už pročínsky mainstream nepovie!
Tibetská plošina je jednou z najväčších zásobární vody v Ázii. Pramenia tu rieky ako Ganga či Brahmaputra. Je teda jasné, že množstvo zrážok spadnutých v Tibete sa automaticky odzrkadlí na vodnatosti týchto dôležitých tokov. Vzhľadom na skutočnosť, že toto miesto trápi malé množstvo zrážok, Čína sa rozhodla prírode pomôcť.“
REPLAY – „Čína sa rozhodla pomôcť PRÍDODE!“ – úžasné!
http://www.netky.sk/clanok/cina-ovladne-pocasie-umelo-vytvori-lejaky-v-tibete
„Himalájske ľadovce sú pritom najväčšou zásobárňou čerstvej vody na svete, hneď po polárnych oblastiach. Táto voda tečie do rieky Brahmaputra. Jej prípadné čerpanie pre potreby Číny by znamenalo katastrofu pre milióny obyvateľov severnej Indie a Bangladéša. “
https://www.rtvs.sk/televizia/program/6944/110613
KONTEXT – centrum globálneho riadenia sa sťahuje do Číny, teda aj to z Londýnskej burzy – a môžeme 3x hádať ako dopadne spojenie Číny a V.Británie v prospech Indie!
KONTEXT – Zeman! – a miliardy pre ČR – „no nechci to!“
„Zaujímavá je aj úloha Československa pri techologickom dobýjaní Tibetu.“
Všetko je vo filme Boj o Tibet – Kampf um Tibet – treba dohľadať…
Dokument Boj o Tibet som dostupný – mimo upútaviek – v češtine a slovenčine, nenašiel, tak aspoň nemecký neskrátený originál – „Čínska lož“ Kampf um Tibet – Die chinesische Lüge [Arte Dokumentation deutsch] https://www.youtube.com/watch?v=E3GwfHlIF3E Teraz inak – Indovia nie sú Cigáni, aj keď Cigáni sú Indovia. Rusko má k Indii bližšie ako k Číne – kultúrne /védy/ aj technologicky – India je seriózny partner v kozmickom výskume. V súčasnosti India prežíva čosi podobné ako Rusko – izoláciu – pretože India mieni ísť vlastnou cestou. A preto má na krku islamistický Pakistan a neomarxistickú – klanovo-korporátnu Čínu. Ak si niekto myslí, že čínske korporácie budú v Európe miernejšie, ako korporácie USA za zmluvou TTIP – tak je sakra vedľa! V Číne je ľudský život milión krát menej ako je ľudský život v USA! Tie Zemanove kontrakty ČR s Čínou sa budú dotýkať dodávok českej hydroenergetickej technológie – tak ako to bolo koncom 80-tych rokov. Sám som dostal vtedy ponuku /nakoniec som odmietol kvôli situ v rodine, plus tá práca bola zdravotne aj inak vysoko riziková/ „nalodiť sa“ na ČSSR-Čínsku plavebnú spoločnosť, ktorá mala zabezpečovať remorkáž turbín a ostatného zariadenia vyrobeného v ČSSR pre Čínu na rieke Jang’ce – o čom vedela len hŕstka ľudí – pretože vzťahy medzi ZSSR a Čínou boli veľmi napäté, tak by to verejnosť „nechápala“ – ako to?! No tak to –… Číst vice »
K ekologické katastrofě nedošlo, oni si jí způsobili sami! Takže si jí mohou sami i vyřešit