Plánovaný start ruské rakety Sojuz vyvolal v Rusku poměrně velký rozruch, jak se zemí šířila videa a fotografie zachycující raketu mířící do vesmíru.
[wp_ad_camp_2]
Lidé z celého Ruska na sociálních sítích hromadně sdíleli strhující videa a fotografie zachycující záhadný objekt, který z noci na neděli prolétal přímo nad nimi. Lidé samozřejmě začali hledat nějaké vysvětlení. Někteří byli přesvědčeni, že se jednalo o UFO. Jiní říkali, že tento bílý oválný objekt zanechávající za sebou masivní stopu znamená to, že byla vypuštěna nejmodernější ruská střela Topol-M.

Nicméně, nadšení hledači UFO čekalo zklamání, protože se ukázalo, že je to ruská raketa Sojuz 2.1-b, která byla vypuštěna v 12:46 hodin moskevského času z kosmodromu Pleseck, kde probíhá testování této techniky. O několik hodin později nosič rakety Fregat posunul navigační satelit Glonass-M na oběžnou dráhu. Satelit se připojí ke skupině ruského globálního družicového polohového systému (GLONASS), který má v současné době celkem 25 objektů, z nichž jeden je v současnosti podrobován letovým testům.
[wp_ad_camp_2]
Lidé žijící blízko Plesecku zřejmě věděli, co se děje, a hromadně publikovali snímky prolétající rakety s komentářem, o jak úžasnou podívanou šlo. Přelet byl viděn z různých koutů země, od Archangelského kraje až po Moskvu.

Публикация от @prosto188

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.