;

Radnice italského města Pistoia v Toskánsku přijala nová pravidla pro obchody a restaurace v historickém centru. Píše o tom Toscana Media News.

Všechny názvy mají být v italštině a nepříliš barevné. Bylo rovněž zakázáno zřízení nových směnáren, sexshopů a restaurací s fastfoodem, včetně s kebabu, v centru města.

Portál The Local informuje, že městská rada také zakázala otevření nových nočních klubů a sázkových kanceláří, obchodních automatů a také zpřísnil prodej alkoholických nápojů. Byl zakázán prodej nápojů ve skleněných lahvích v nočních hodinách. Všechny restaurace a kavárny mají mít toalety bez ohledu na jejich plochu.Portál upřesnil, že majitelé obchodů a restaurací mohou mít reklamní nápisy v cizích jazycích jako překlad z italského textu. Před otevřením nového podniku bude třeba podat přihlášku, v níž má být uvedena absence negativního estetického vlivu na historické centrum města.

„Snažíme se zachovat historické centrum města, protože jsme přesvědčeni, že jeho autentičnost má být uhájena,“ prohlásil starosta Pistoie Alessandro Tomazi.

„Nepotřebujeme cizí obchody, minimarkety, směnárny, stejně jako automaty fungující 24 hodin, sexshopy, anebo podniky pro víc než 200 lidí.“ Dodal, že turisté nepřicházejí do města, aby si dali kebab.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.