Policie použila slzný plyn a dýmovnice proti žlutým vestám protestujícím na okraji Paříže, oznámil zpravodaj Sputniku. Akce probíhá v okolí náměstí Champerret v 17. obvodu Paříže vedle okružní silnice Boulevard périphérique.

Na náměstí se sešlo několik set lidí. Od časného rána se pokoušejí demonstranti zablokovat provoz na silničním okruhu, v okolí Champerretu došlo k několika střetům protestujících s policií.

Policisté za pomocí megafonů informují demonstranty o tom, že jejich akce je nezákonná, prosí je, aby se rozešli, a nepouštějí je do městských ulic. Demonstranti si utírají slzy a vykřikují již obvyklá hesla žlutých vest.

Podle plánů protestujících se budou v sobotu a v neděli, v den prvního výročí protestních vystoupení, konat v Paříži a v regionech rozsáhlé protestní akce, z nichž nebyly všechny zkoordinovány.

 

[wp_ad_camp_2]

Rozsáhlé protesty žlutých vest začaly ve Francii 17. listopadu 2018 požadavkem nezvyšovat daň z paliva a ceny benzínu, pak se k tomu připojily i jiné požadavky. Tradiční sobotní protestní akce jsou často doprovázeny nepokoji a střety demonstrantů s policií.

Francouzská rozhlasová stanice RTL dříve oznámila s odvoláním na informaci vlády, že Francie ztratila za rok protestů žlutých vest 2,5 miliardy eur.

https://twitter.com/i/status/1195639274454032384
Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.