„Na Václavském náměstí protestovaly desítky lidí za bojkot voleb v Rusku“

Šlo by to napsat i jinak:

„Na Václavském náměstí demonstrovalo 70 lidí, kteří by se chtěli vměšovat do ruských voleb“:

[wp_ad_camp_2]

Na Václavském náměstí se v neděli odpoledne sešlo asi 70 lidí, kteří protestovali na podporu bojkotu ruských voleb. Organizátoři happeningu označují volby v Rusku, které se uskuteční v březnu, za nespravedlivé a protiústavní.

Vidíte ten paradox? Ten, kdo nejvíce křičí „Chyťte zloděje“, ve skutečnosti je sám zlodějem. Už jste někdy viděli, že by v Rusku, Číně, Indií nebo Íránu pobouřená veřejnost protestovala proti volbám v Americe, Německu nebo v Čechách?
Nebo si myslíte, že takové protesty nějakým způsobem ovlivní ruské volby? V nejlepším případě těch 70 zoufalců vyvolají úsměv obyvatele Ruska. V tom horším zakroutí ukazováčkem u spánku. Protože chápe, že tento obrázek potřebuje západ sám pro sebe. Protože takovými kroky utvrzuje místní obyvatelstvo v tom, že vše, co je na východ od Ukrajiny, je nedemokratické a proti ústavní. Kdyby tomu bylo naopak, tak na druhé straně by přece také demonstrovali.

[wp_ad_camp_2]

Matrice západu, jako jediného vzoru pro ostatní, musí být neustále živená podobnými malými a velkými akcemi, aby za prvé, západní obyvatel byl udržován v neustálém pocitu, že žije v nejspravedlivější společnosti a za druhé, aby se bál všeho, co je za hranicemi západní zlaté klece. Existuje ještě i třetí důvod, a tím je skutečné vměšování do záležitostí cizích zemí, ale s tím si zde nikdo hlavu neláme. Protože na to už jsme si jaksi zvykli. Vždyť už jsme „vylepšili“ tolik „nedokonalých“ zemí, Jugoslávii počínaje, Ukrajinou konče, že snad na takové jednání máme i zasloužený nárok. Nebo snad jste někde v našem tisku zaregistrovali nějaké stížnosti jiných obyvatel planety na chování Západu? Já ne. Tak potom vše musí být v naprostém pořádku.
I prohlásit volby, které ještě nezačaly, za neústavní a nespravedlivé…

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.