Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Červené klobouky zabily Williama Rothschilda
    Červené klobouky zabily Williama Rothschilda

    Červené klobouky zabily Williama Rothschilda

  • Tragický a zoufalý stav Policie České republiky
    Tragický a zoufalý stav Policie České republiky

    Tragický a zoufalý stav Policie České republiky

  • Načasování ofenzívy v Sýrii vyvolává otázky
    Načasování ofenzívy v Sýrii vyvolává otázky

    Načasování ofenzívy v Sýrii vyvolává otázky

  • Moskva a Dillí se dohodly na rozšíření vojenských cvičení a dalších nákupech vojenské techniky
    Moskva a Dillí se dohodly na rozšíření vojenských cvičení a dalších nákupech vojenské techniky

    Moskva a Dillí se dohodly na rozšíření vojenských cvičení a dalších nákupech vojenské techniky

Související zprávy

  • Tragický a zoufalý stav Policie České republiky
    Tragický a zoufalý stav Policie České republiky

    Tragický a zoufalý stav Policie České republiky

  • Načasování ofenzívy v Sýrii vyvolává otázky
    Načasování ofenzívy v Sýrii vyvolává otázky

    Načasování ofenzívy v Sýrii vyvolává otázky

  • Moskva a Dillí se dohodly na rozšíření vojenských cvičení a dalších nákupech vojenské techniky
    Moskva a Dillí se dohodly na rozšíření vojenských cvičení a dalších nákupech vojenské techniky

    Moskva a Dillí se dohodly na rozšíření vojenských cvičení a dalších nákupech vojenské techniky

  • Putin podepsal zákon o uznání digitálních měn jako majetku
    Putin podepsal zákon o uznání digitálních měn jako majetku

    Putin podepsal zákon o uznání digitálních měn jako majetku

Vaše bankovní údaje vám již nepatří. Od ledna 2018 je v Evropě prolomené bankovní tajemství

Dá se tomu jen těžko uvěřit, ale je to pravda. Od 13. ledna 2018 musí vaše banka umožnit zahraničním poskytovatelům služeb přístup k údajům o vašem bankovním účtu. Zodpovědná je za to nová směrnice EU. Tím je de facto zrušené bankovní tajemství a očekává se, že ohromně naroste poptávka po kryptoměnách.

[wp_ad_camp_2]

Bankovní tajemství totiž v Evropě (jedná se o zvykové právo, které bylo zaručeno od 17. století) prakticky neexistuje. Z formálního právního hlediska sice stále může existovat něco jako bankovní tajemství, ale v praxi už to nehraje (téměř) žádnou roli. Státní orgány již celé roky mohou prohlížet všechny transakce na bankovních účtech. To, co bylo původně zaměřené na podezřelé majitele bankovních účtu, se používá i v případě, že neexistují žádné náznaky, že určitá osoba provedla něco nelegálního.

Od 25. června 2017 mohou daňové orgány v Německu učinit takzvané žádosti o kolektivní informace „o neznámém počtu okolností ohledně identifikovatelných osob, které dosud nejsou známé“ (§ 93 odst. 1a daňového řádu). Jinými slovy, daňový orgán může od banky požadovat, aby mu sdělila všechny účty osob, které splňují určitá kritéria. O jaká kritéria se jedná, zákon neurčuje. Ačkoli je tady podmínka, „že zde existuje dostatečný důvod pro vyšetřování a jiná přiměřená opatření k objasnění skutečností neslibují úspěch“. To však neznamená, že lidé, kterým se účet prohlíží, musejí být také podezřelí. Postačí, pokud finanční úřad „zjistí dostatečné důvody pro vyšetřování“. Nezáleží na tom, kdo a proč.

Postupné rušení bankovního tajemství jde ještě dál. Od ledna 2018 musí banka umožnit přístup o vašem bankovním účtu nejen státním orgánům, ale i soukromým poskytovatelům finančních služeb (včetně zůstatku na účtu a transakcí). Další informace jsou k přečtení zde. Může za to nová směrnice EU o platebních službách Payment Services Directive 2 (PSD2), která bankám ukládá povinnost vytvořit rozhraní umožňující třetím stranám přístup k informacím o vašem účtu. Zákazník banky však může rozhodnout, zda konkrétní poskytovatel finančních služeb může vidět informace o bankovním účtu. V praxi však lze předpokládat, že mnohé finanční služby (kreditní karty, on-line platební služby apod.) bez přístupu k informacím z účtu nebudou prostě k dispozici.

[wp_ad_camp_2]

Pokud se nechcete stát průhledným zákazníkem banky, máte pouze dvě „únikové cesty“. Zvýšíte buď využívání hotovosti, která je stále přiměřeně anonymní (i když tendence směřující k jejímu omezení jsou jasně patrné), nebo přejdete na kryptoměnu. Úplné zrušení bankovního tajemství, které se v současné době odehrává, bude dále zvyšovat poptávku po kryptoměnách, jako je například Bitcoin. Bitcoin & Co nabízí možnost provádět transakce bez dohledu bank, poskytovatelů služeb a veřejných orgánů. Ve skutečnosti fungují kryptoměny zcela bez použití banky nebo poskytovatele platebních služeb. Je ale Bitcoin a spol. jen další umělá bublina, ve které utopíte své peníze? Tato otázka se časem zodpoví sama… Smyčka se ale zdá se utahuje.

Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
14 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní
Anonymní
3.1.2018 12:16

4.5

Maroš
Maroš
3.1.2018 10:01

„Investoři do bitcoinů tvrdí, že jim australské banky zmrazují konta a převody na burzy kryptoměn, kdy jistý virálně se šířící tweet zlořečí té velké čtyřce a výměnným platformám, které uvalily restrikce na australské vklady.
Podle Heraldu obchodník s kryptoměnami a Youtuber Alex Saunders na Twitteru rozhlásil, jak National Australia Bank, ANZ, the Commonwealth Bank of Australia a Westpac Banking Corporation zmrazují zákaznické účty a převody na čtyři různé směnárny bitcoinů – CoinJar, CoinCpot, CoinBase a BTC Markets.
Někteří uživatelé na své stížnosti obdrželi odpovědi, že aktivity s kryptoměnami jsou teď už jejich finančními institucemi kvalifikovány jako „bezpečnostní riziko“.
Ač ne všechny banky mají výslovně formulované politiky, jimiž se řídí jejich vztah ke kryptoměnám, tak podle Morning Herald, Commonwealth Bank ve svých smluvních podmínkách pro CommBiz účty v červnu 2017 specificky tyto aktivity vyloučila, kdy praví, že může odmítnout proces mezinárodního převodu peněz nebo mezinárodní transakci správy hotovosti „kvůli tomu, že cílový účet byl v minulosti spojen s podvodem nebo pokusem o podvodnou transakci nebo jde o účet používaný k zařizování plateb Bitcoiny či jinými službami plateb virtuálními měnami.“
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11821-australske-banky-zmrazovat-konta-bitcoin

jana
jana
2.1.2018 22:27

hej… GDPR v praxi EU…. uz aby tento aaaach system skoncil, lebo ta koncentrovana inteligencia az oblaky brzdi

Anonymní
Anonymní
2.1.2018 22:23

5

CZK
CZK
2.1.2018 19:44

Nedávno jsem někde četl, že na Ukrajině byl unesen ředitel bitcoinové burzy a dnes jsem někde na Novinkách.cz četl (ale teď už to nemůžu najít) že nějaký člen vedení určité velké evropské banky (možná MMF) vyjádřil „znepokojení“ ohledně bitcoinu.

jirik
jirik
Odpověď na  CZK
2.1.2018 20:41

Bitcoin je hrozbou pro finanční stabilitu, prohlásil člen vedení Evropské centrální banky

Člen výkonné rady Evropské centrální banky (ECB) Yves Mersch s obavami sleduje prudký růst ceny digitální měny bitcoin a považuje jej za hrozbu pro finanční stabilitu. Mersch to podle agentury DPA uvedl v rozhovoru s listem Börsen-Zeitung.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/459235-bitcoin-je-hrozbou-pro-financni-stabilitu-prohlasil-clen-vedeni-evropske-centralni-banky.html

jirik
jirik
Odpověď na  CZK
2.1.2018 21:01

Ruský expert na blockchain a kryptoměnu Pavel Lerner, kterého unesli v centru Kyjeva 26. prosince, byl vysvobozen po zaplacení výkupného v hodnotě jednoho milionu dolarů v bitcoinech.
https://cz.sputniknews.com/svet/201712316527540-expert-blockchain-vykupne-bitcoin/
—–
https://cz.sputniknews.com/search/?query=bitcoin

CZK
CZK
Odpověď na  jirik
2.1.2018 21:50

Děkuji za doplnění 🙂 Chtěl jsem tím vyjádřit pocit, že současné bankéře tato „měna“ velmi „znervózňuje“ a že také podnikají určité nátlakové kroky k tomu, aby to té „konkurenci“ zavčasu rozmluvili 🙂

Maroš
Maroš
2.1.2018 18:09

No tak práve za kryptomenu – za jej nákup zdrbala nedávno myslím kanadská banka svojho klienta – „že ohrozuje bezpečnosť a stabilitu vkladov“ – ono bankstri už majú nielen bezpečnostnú službu typu SBS, ale aj strategickú bezpečnostnú službu, ktorá by mohla z nejakého dôvodu nielenže obmedziť výber hotovosti, ale i pohyb vašich peňazí niekam – tým nie je myslené práve Rusko, alebo Kajmany. A nejde o poradenstvo – len sprostý dozor. Odbočím – dodnes vlastníci bytov nazývajú platby za služby a do fondu opráv NÁJOMNÉ – „lebo je to jednoduchšie“ ako to množstvo slov. A paraziti – správcovia – sa potom správajú ako vlastníci. V okamihu keď vrazíte banke svoje peniaze do gágora – už nie sú vaše. Skúste strčiť psovi do huby kus slaniny – je to to isté. Kto má lówe na ruke – môže nakupovať až za 50%-né zľavy – aj predmety dlhodobej potreby /s kazítkami, ale iné už asi nebudú/. Ozaj dobré kšefty sa doteraz robia len cash…

tauri
tauri
2.1.2018 16:57

Kdo ví, co Bitcoin je…lidi si myslí, jaký jsou frajeři, co jsou schopni vydělat, ale že se určo potají kšeftuje s jejich daty a kdoví co se zpracovává na pozadí ví jen programátoři. Něco jako propůjčení výkonu na SETI 🙂

Jarek*
Jarek*
Odpověď na  tauri
2.1.2018 21:45

Přesně o tom to je. Když někde někdo na něčem tzv. vydělává, tak jinde na tomtéž musí zákonitě někdo prodělávat. Zákon zachování energie prostě platí, přes to nejede vlak. A jestli je někdo takový hlupák, že si nechá nakecat blbosti o nějakém tzv. výdělku, o tvorbě hodnoty – práce ze vzduchu, tak to je pak už jiná věc. Pokud si někdo nechá nablábolit, že 2 plus 2 je devět, tak prosím.

J.P.
J.P.
2.1.2018 16:55

„Dostal jsem ocenění, protože jsem poslušný chazarský poskok, a skáču, jak oni pískají …..“ https://www.novinky.cz/ekonomika/459272-rusnok-je-evropskym-bankerem-roku-oceneni-ziskal-za-hladke-ukonceni-intervenci.html

jirik
jirik
2.1.2018 15:57

Nejpopulárnější kryptoměna světa bitcoin prokazuje na začátku roku zápornou dynamiku, jak ukázaly výsledky dražeb. Takto začíná bitcoin nový rok poprvé od r. 2015.

Podle informace portálu CoinMarketCap, do 08:20 se snížila hodnota bitcoinu o 3,08%, na 13,5 tisíce USD. Na burze Bitfinex poklesl jeho kurz o 4,43%, na 13,22 tisíce USD, na GDAX – o 0,97%, na 13,35 tisíce USD, a podle informace portálu Coindesk – o 0,71%, na 13,32 tisíce USD.

Podle výsledků dražeb 1. ledna se snížil kurz bitcoinu o více než tři procenta. Pro srovnání: v první den roku 2017 se zvýšila jeho cena o 3,6 % — na 998 USD. https://sptnkne.ws/gvSN
—-
Estonsko má spustit svou vlastní krypto měnu, která „by mohla změnit svět“. O tom informuje britský Unilad.

Ve svém blogu Kaspar Korjus, výkonný ředitel národního „e-residency“ (nová virtuální země pro občany světa — red.), pozitivně zhodnotil rostoucí přítomnost „ICOs“ (Initial Coin Offerings) — podle jeho názoru se svět „rychle“ mění.

Místo toho, aby prodaly podíly (ve svých společnostech — red.), hodně začínajících společností (startups) nyní získává finanční prostředky vydáváním kryptoměn investorům po celém světě, které jsou založené na technologii blokchain, říká Unilad.

„Spojené státy, Singapur a Švýcarsko jsou v současné době hlavními jurisdikcemi pro podnikatele, kteří uvažují o tom, kde zahájit své ICO, i když všechny vlády stále přemýšlí nad tím, jak ICO regulovat,“ napsal

Kaspar na svém blogu na portálu medium.com.

Kaspar dále vyjádřil své obavy ohledně regulace trhu kryptoměn.
https://sptnkne.ws/grhe
—–
Uživatelé bitcoinů v celé Austrálii hlásí, že jim „Velká čtyřka“ hlavních bank této země náhle zmrazuje jejich bankovní konta.

Ač tyto banky zůstávají o těchto uzavřených účtech přísně potichu, tak mnoho rozhněvaných držitelů těchto účtů dospívá k vlastnímu závěru a banky obviňují, že je tím trestají za zapojení do činností s bitcoiny.

Uživatelé bitcoinů v celé Austrálii hlásí, že jim „Velká čtyřka“ hlavních bank této země náhle zmrazuje jejich bankovní konta.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11821-australske-banky-zmrazovat-konta-bitcoin

sibolet
sibolet
2.1.2018 15:47

Náramně jsem jako masochista vděčný svému mizernému duchodu,neb ho dojim každý měsíc na dřen,takže občas šimrám i trochu debet z kontokorentu..U MNĚ DOBRÝ,soudruzi..