Zatímco Evropa řeší koronavirus, USA přesouvají do Evropy obrovské množství vojáků a vojenské techniky. Dnes přistálo v Portugalsku několik amerických letounů Stealth. V rámci tzv. cvičení Defender Europe 20 je v Evropě již 37 tisíc vojáků a desítky tisíc tanků a další vojenské techniky.

Americké manévry v Evropě, naplánované na duben a květen roku 2020, jsou největší v historii. Z celkového počtu 37 tisíc vojáků je 29 tisíc z USA, zbytek z členských zemí NATO. Jsme na pokraji války?

 

[wp_ad_camp_2]

 

 


Z letáčku, rozdávaném armádou USA vyplývá, že přes Českou republiku povezou techniku po dálnici. Vidíme 11 letišť a čtyři přístavy.

Do manévrů americké armády (NAT0) se zapojí i česká armáda. 70 českých vojáků 7. mechanizované brigády organizačně spadá pod německé velení a bude cvičit v Polsku. Manévry budou probíhat u hranic s Ruskem – v Polsku, Gruzii a Pobaltských zemích.

Jsme na pokraji války?

„Ano, jsme na pokraji války. Kdyby nebylo rozhodného odporu prezidenta Putina a schopnosti Ruska vyvíjet a vyrábět nejmodernější vojenské technologie, bylo by už pravděpodobně po válce.” říká vojenský expert Martin Koller.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Americké tanky pro Evropu

20 tisíc vojáků USA míří do Evropy

V Polsku buduje USA novou obří základnu když její vojáci opouští nespolehlivé Německo. Při té příležitosti prodali Polákům zbraně za miliardy dolarů, ostatně jako všem evropským zemím včetně České republiky (vrtulníky za 40 miliard korun).

Evropa je vyzbrojena proti jedinému nepříteli – který neexistuje, tak si ho musela vytvořit.

Bombardéry Stealth, které dnes přistály v Portugalsku

Více na: 54

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.