Feministky na ní mohou být hrdé….

raja


Dvaadvacetiletá Britka Jordan Worthová byla odsouzena na 7,5 let kvůli domácímu násilí. V dějinách země je to první rozsudek na základě takového paragrafu zákona vůči ženě.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Worthová byla obviněna v tom, že během několika let špatně zacházela se svým milovaným dvaadvacetiletým Alexem Skeelem, který trpí hydrocefalií.

V rozhovoru pro britská média Skeel uvedl, že mu jeho přítelkyně během téměř čtyř let škodila nejen morálně, ale i fyzicky. Podle jeho slov ho Jordan bodala nožem, polévala vroucí vodou, zakázala mu spát s ní v jedné posteli a rozhodovala o tom, jaké oblečení bude nosit.

Navíc dívka svému milovanému zakazovala kontaktovat se s příbuznými a přáteli, ničila mu mobily a dokonce kontrolovala jeho stránku na Facebooku.Seznámili se, když chlapci bylo 16 let. Oba tehdy studovali. Byla jeho první dívkou, se kterou měl vážný vztah.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Jordan pochází z dobré rodiny. Zabývala se dobrovolnickou činností v útulcích pro zvířata a sbírala peníze pro pomoc africkým dětem. Chtěla se stát učitelkou.

​Britská média zveřejňovala fotografie, na nichž vypadají šťastně: odpočívají spolu, líbají se a usmívají se.

[wp_ad_camp_2]

 

​Podle Skeelových slov byla idyla jen fasádou, za níž se skrývaly hrozné věci.

„Fyzické násilí začalo před devíti měsíci a morální ponižování začalo už před čtyřmi lety,“ přiznal se Alex v rozhovoru pro Daily Mail.

​Situace se zhoršovala tím, že Skeel trpěl hydrocefalií, což ho dělalo zranitelnější obětí násilí.

Alex zhubl, jeho tělo se pokrylo zraněními a zhmožděninami. Jordan mu zakázala jít k lékaři.Násilí skončilo teprve poté, když loni v červnu sousedi zavolali na policii, protože se lekli hlasitých křiků. Rovněž přijeli lékaři, kteří Alexovi diagnostikovali úrazy a popáleniny.

Pak se Skeel přestěhoval ke svým rodičům.

Během soudního řízení soudce oznámil, že se Worthová přiznala, že používala fyzické násilí vůči bývalému příteli včetně použití nože a vroucí vody.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Podle soudního usnesení bylo dívce zakázáno kontaktovat se s Alexem Skeelem na dobu neurčitou.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.