Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

Související zprávy

 • Ve Velké pyramidě v Gíze byla objevena skrytá chodba
  Ve Velké pyramidě v Gíze byla objevena skrytá chodba

  Ve Velké pyramidě v Gíze byla objevena skrytá chodba

 • Fraktální matrice: Jak vzniká realita v Matrixu a kdo ji vytváří?
  Fraktální matrice: Jak vzniká realita v Matrixu a kdo ji vytváří?

  Fraktální matrice: Jak vzniká realita v Matrixu a kdo ji vytváří?

 • Kauza Mgr. David Šubík vs. Manipulátoři.cz aneb Chceš vidět manipulátora naživo?
  Kauza Mgr. David Šubík vs. Manipulátoři.cz aneb Chceš vidět manipulátora naživo?

  Kauza Mgr. David Šubík vs. Manipulátoři.cz aneb Chceš vidět manipulátora naživo?

 • Kdo jsou muži v černém 9: Tajný výzkum
  Kdo jsou muži v černém 9: Tajný výzkum

  Kdo jsou muži v černém 9: Tajný výzkum

Vědci odhalili: současné humanitní vědy jsou pro idioty. Dostalo se jim potlesku… od idiotů

Tři vědci obnažili prázdnotu a hloupost současných humanitních studií, když psali zcela smyšlené, absurdní „vědecké práce“, které se dočkaly zveřejnění a dokonce nadšených recenzí. Nejvíce nadšení vyvolala práce na téma kopulace psů v městských parcích a jejím vlivu na patriarchální útlak, jakož i pro feministické potřeby upravené citáty z díla Adolfa Hitlera Mein Kampf.

Historička Helen Pluckroseová, matematik James A. Lindsay a Peter Boghossian napsali dvacet zcela smyšlených „vědeckých článků“ obsahujících absurdní teze, které se týkaly genderových otázek, feminismu, etnografie a antropologie.

[wp_ad_camp_2]

 

Z těchto dvaceti prací bylo několik zveřejněno v uznávaných vědeckých časopisech, další na vydání čekají a jenom šest bylo odmítnuto.

Nejvíce kladných, ba přímo nadšených recenzí se dostalo pojednání o tom, jak kopulace psů na veřejných prostranstvích utvrzuje patriarchální kulturu sexuálního násilí. Práci smyšlené autorky ze smyšlené instituce nazvanou „Lidské reakce na kulturu sexuálního násilí a manifestaci queer v městských parcích pro psy v Portlandu v Oregonu“ přijal časopis Gender, Place, and Culture.

Autorka v něm dokazovala, že parky pro psy jsou místem, kde dochází k sexuálnímu násilí na fenách a kde vládne psí kultura sexuálního násilí. Díky tomu můžeme „změřit a pochopit“ stejné problémy, které se vyskytují u lidí. Pozorování a zkoumání v parcích kopulujících psů může pomoci k vyvinutí metod, které by muže naučily, „jak se zbavit sexuálního násilí a bigotnosti, ke které mají sklony“.

Článek se dočkal nadšených recenzí. „Je to výborná práce,“ napsal jeden z vědeckých recenzentů, „s hlubokou analýzou, skvěle napsaná.“ „Myslím, že bude velkým vkladem do feministického popisu chování zvířat,“ napsal další recenzent. Zveřejnění článku bylo naplánováno do zvláštního vydání na pětadvacáté výročí existence časopisu Gender, Place, and Culture.

Další prací, která získala nanejvýš pochvalné ohlasy, byl úryvek z dvanácté kapitoly knihy Adolfa Hitlera Mein Kampf, ve kterém byly nacistické pojmy nahrazeny feministickými a genderovými. Autoři s pomocí Hitlerových slov prohlašovali, že „proti individuálnímu přístupu k feminismu a právám žen lze postavit feminismus skupinový, který se v solidaritě sjednocuje kolem obětí pocházejících ze společensky nejvíce marginalizovaných prostředí“.

[wp_ad_camp_2]

 

Další zveřejněnou prací bylo pojednání o análním používání vibrátorů u mužů. Jeho název zněl: „Vcházet zadními dveřmi: jak se postavit mužské homohysterii a transfobii skrze otevřenost na používání erotických pomůcek sloužících k penetraci“.

Vědci v textu dokazovali, že si muži kvůli obavě, že budou považováni za homosexuály, nebo že si sami odmítají přiznat své homosexuální sklony, neradi zavádějí vibrátory do análního otvoru. Takové hrátky by jim ale pomohly přemáhat homohysterii, transfobii a „náležitě ocenit feministické hodnoty“.

Další práce se mj. týkají nutnosti zavést v kulturistice kategorii pro obézní lidi, „feministického spiritismu“, „mezioborového feministického přístupu k vědě“, „feministické umělé inteligence“ na základě románu Frankenstein, potřeby vytvoření feministické astronomie, která by např. zohledňovala užívání horoskopů a úvah na téma metasexuální agrese spočívající v tom, že se muž, který při masturbaci myslí na nějakou ženu, dopouští na této ženě sexuálního násilí.

Autoři zmíněných smyšlených prací používali „všeobecně běžné vědecké postupy“ a operovali „vědeckými pojmy“, odvolávali se na neexistující výzkumy a vědeckou literaturu. Splnili tak všechna kritéria pro „vědeckou práci“. Jejich práce recenzovali vědci působící na univerzitách nebo jiných vědeckých institucích.

Když deník Wall Street Journal zkritizoval a zesměšnil jednu z jejich prací, autoři se ke svému dílu přiznali. Ve svém vyjádření pak ironicky napsali:

Proč jsme to udělali? Protože jsme rasisti, sexisti, fanatici, homofobové, trnasfobové, transhysterici, antropocentristi, exkluzivisti, agresivní, extrémně pravicoví cishetero bílí muži (a jedna žena, která demonstruje svou vnitřní mizogynii a je ovládaná potřebou mužské akceptace), kteří chtějí podporovat bigotnost, zachovat své výsady a jsou na straně nenávisti.“

O nízké úrovni současných humanitních věd svědčí nejen absurdní témata zmíněných prací. Autoři psali o oborech, o kterých, jak sami přiznali, neměli žádnou potuchu, a tak se jejich pojmy a vědecké metody učili až při psaní. Zmíněných dvacet prací se jim podařilo napsat za deset měsíců.

zdroj: 9

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
3 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře