Ruský portál pro Čínu EKD! s odvoláním na The Global Times oznámil iniciativu jedné sňatkové agentury, která chce zařadit mezinárodní manželství do programu Pásy a Cesty.

 „Jeden pás — jedna cesta“ je snad nejrozsáhlejším zahraničně ekonomickým čínským programem posledního desetiletí. V podstatě se pokouší obnovit koncepci „Hedvábné stezky“ s ohledem na moderní dopravní a ekonomické technologie.

Program nemá žádný konkrétní plán (nebo je obsažen v tajných protokolech KSČ). Jde o všeobsáhlou koncepci, která zahrnuje obchodní, hospodářské, kulturní a ideologické aspekty.Majitel sňatkové agentury Zlatá svatba, která organizuje schůzky čínských mládenců s ruskými nevěstami ve Vladivostoku, navrhl zařazení podobných manželství do ekonomického programu.

Podle jeho názoru kromě očividných ekonomických předností (hlavním problémem zůstává i nadále neochota západní civilizace učit se čínštinu, a Číňanů — západní jazyky), mají mezinárodní manželství nějak kompenzovat hlavní demografický problém Číny.

Kvůli genocidě dívek v době platnosti zákona o jednom dítěti je teď v Číně o 7 až 10 procent více mladých mužů než žen (ve světě je poměr opačný). V měřítku obyvatelstva Číny to znamená 10 až 15 milionů svobodných mužů. Mnozí z nich jsou dost zámožní: vždyť jenom návštěva „trhu nevěst“ v Rusku stojí čínského ženicha 250 až 300 tisíc jüanů.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.