Od 30. 4. jsou na venezuelské ambasádě ve Washingtonu kromě pracovníků zastupitelského úřadu uvězněni novináři Alexander Rubinstein (MintPress) a Anya Parampil (The Grayzone). Ambasáda je v obležení levicových aktivistů stejně tak jako pořádkových sil. Budova byla policií nelegálně odpojena od elektrické sítě a vody (všechny účty zaplaceny) a je bráněno veškerým dodávkám jídla a zásob. Gerry Condon, prezident Veteránů za mír, byl zbit a strávil 23 hodin ve vězení. Jeho „zločinem“ bylo, že hodil nějaké jídlo lidem na venezuelské ambasádě.

Obránci ambasády se dle svých prohlášení nehodlají vzdát. Z příspěvků uvězněných novinářů (videa, fotografie, tweety) je zřejmá agrese příznivců samozvance Guaidóa, kteří mají plnou podporu bezpečnostních složek. Na záběrech je vidět jak protestující demonstranti útočí na ochránce budovy ambasády, násilně pronikající do budovy a demolují majetek, vyhrožují znásilněním a zabitím pracovníkům velvyslanectví a novinářům uvnitř, křičí na ně rasistické a sexistické nadávky a napadají každého, kdo se pokouší přinést jídlo do budovy včetně žen a 72letého muže. Ze živého streemu je zřejmé, že Metropolitní policie aktivně podporuje zájmy opozice tím, že blokuje dodávky potravin, léků a zásob, včetně zubních kartáčků a tamponů, a umožňuje pučistům násilně napadnout ochránce ambasády bez jakýchkoli následků.

„Rozhodli jsme se dát jim pocítit zkušenost ze života ve Venezuele v socialismu pod Madurem,“ uvedl Carlos Vecchio – venezuelský „velvyslanec v USA“, jmenovaný USA, aby zastupoval Juana Guaidóa. Ve své hlouposti říká naprostou pravdu. Situace u venezuelské ambasády přesně odráží, co způsobuje bídu venezuelského lidu. Venezuelské embargo v malém jasně ukazuje na viníky utrpení milionů. Jde jen o další z projevů humanitárního bombardování.

Martin Rybář

zdroj: geopolitics.co

V Mainstream médiích ani písmenko. Zde vidíte, že Spojené státy dodržují mezinárodní právo, jen když je to pro ně výhodné.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.