To se nám soudci ESD zase předvedli. Čí zájmy asi tak hájí?

Soudci Evropského soudního dvora rozhodli, že azylová ubytovací zařízení nesmí vyhodit ubytované násilníky. Podle rozhodnutí soudu jsou instituce povinny poskytnout žadatelům o azyl základní potřeby pro slušnou životní úroveň. Soud se odvolal na Listinu základních práv Evropské unie.

Důvodem rozhodnutí byla stížnost nezletilého Afghánce. Byl vyhozen 15 dní po rvačce v bruselském zařízení. Podle jeho vlastního prohlášení pak strávil noc v parcích a u přátel.

ESD rozhodl, že ačkoli by materiální trest měl být zrušen jako trest, měl by být přiměřený. Ani dočasné odepření ubytování, jídla a oblečení tedy není vhodným trestem. Zadržení je však možné, jsou-li splněny podmínky.

[wp_ad_camp_2]

Rozsudky okresního soudu v Bambergu proti nepokojům

Také v Německu došlo v minulosti velmi často k nepokojům v uprchlických zařízeních. V říjnu loňského roku se v jednom zařízení ve Fürstenfeldbrucku v Bavorsku vzbouřilo asi 100 žadatelů o azyl a napadli policisty.

Teprve minulý týden okresní soud v Bambergu odsoudil jednoho z vůdců loňských nepokojů na devět a půl roku vězení. Soud shledal 23letého Eritrejce vinným z těžkého žhářství, nebezpečných útoků a útoků na policisty.

Přeložila tereza | Zdroj: jungefreiheit.de

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.