Od roku 2014 bylo v Doněcké a Luganské republice zabito až 14 000 civilistů, uvedl v sobotu 5.3. ruský prezident Vladimir Putin.

„To, co řeknu, může znít tvrdě. Situace mě však nutí říci nahlas to, co mě právě napadlo. Jak jste možná slyšeli, toulaví psi v těchto dnech začínají napadat lidi v různých regionech. Někteří jsou zraněni. Došlo dokonce i k smrtelným případům,“ řekl Putin.

V určitém okamžiku lidé „začínají tato zvířata trávit a střílet“. Učinil výhradu, že i toulaví psi jsou samostatným problémem a „místní úřady jsou povinny jej řešit“.

„A teď poslouchejte: Donbasané NEJSOU toulaví psi! Přesto jich tam bylo v průběhu let zabito 13-14 tisíc. Více než 500 dětí bylo zabito nebo zmrzačeno.“

Podle něj je obzvláště neúnosné, že si toho tzv. civilizovaný Západ osm let raději nevšiml.

„Navíc úřady v Kyjevě začaly v poslední době otevřeně říkat, že tyto dohody (Minsk-2 – pozn. TASS) nehodlají plnit. Říkaly to celou dobu v televizi a na internetu – všude! Prohlašují to veřejně: „Nelíbí se nám to, nebudeme to dělat,“ vysvětlil Putin.

Mezitím bylo Rusko nadále obviňováno z neplnění dohod.

„Ale to je nesmysl. Je to absurdní. Tvrdí, že bílá je černá a černá je bílá,“ podělil se o svůj dojem z posledních událostí.

 

Přeložila tereza | Zdroj: TASS.com

Je to pouze jeden z mnoha případů, kdy západní MSM obrátila pravdu na ruby. Dnes a denně to vidíme i v českých MSM. Spousta výmyslů a lží. Některé články v nich jsou tak absurdní, že jim věří snad jen idiot.

Média jsou už tak zoufalá, že se nestydí používat roky stará videa a fotografie z jiných částí světa, které prezentují jakou současnou situaci na Ukrajině. – tereza

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.