Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Poslední zúčtování začíná s čínským hlubokým státem
    Poslední zúčtování začíná s čínským hlubokým státem

    Poslední zúčtování začíná s čínským hlubokým státem

  • Texas žaluje BlackRock a další firmy za spiknutí za účelem potlačení produkce uhlí, které způsobilo prudký nárůst cen energie
    Texas žaluje BlackRock a další firmy za spiknutí za účelem potlačení produkce uhlí, které způsobilo prudký nárůst cen energie

    Texas žaluje BlackRock a další firmy za spiknutí za účelem potlačení produkce uhlí, které způsobilo prudký nárůst cen energie

  • Odhalení tajných operací v GITMO přijde. Zrádci jsou v tichosti zadrženi
    Odhalení tajných operací v GITMO přijde. Zrádci jsou v tichosti zadrženi

    Odhalení tajných operací v GITMO přijde. Zrádci jsou v tichosti zadrženi

  • Bývalý viceprezident Michael Pence je v GITMO
    Bývalý viceprezident Michael Pence je v GITMO

    Bývalý viceprezident Michael Pence je v GITMO

  • Bílé klobouky mystifikovány Trudeauovou návštěvou Mar-a-Lago
    Bílé klobouky mystifikovány Trudeauovou návštěvou Mar-a-Lago

    Bílé klobouky mystifikovány Trudeauovou návštěvou Mar-a-Lago

Související zprávy

  • Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru
    Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru

    Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru

  • Mezinárodní trestní soud kvůli válce v Pásmu Gazy vydal zatykače na Netanjahua a Galanta
    Mezinárodní trestní soud kvůli válce v Pásmu Gazy vydal zatykače na Netanjahua a Galanta

    Mezinárodní trestní soud kvůli válce v Pásmu Gazy vydal zatykače na Netanjahua a Galanta

  • Je na spojencích, aby rozhodli, zda povolí údery do vnitrozemí Ruska, řekl šéf NATO
    Je na spojencích, aby rozhodli, zda povolí údery do vnitrozemí Ruska, řekl šéf NATO

    Je na spojencích, aby rozhodli, zda povolí údery do vnitrozemí Ruska, řekl šéf NATO

  • Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?
    Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?

    Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?

Všechno odevzdat, plánuje EU. S náskokem několika let jsme datovali lidi o připraveném odebrání úspor oobčanům. Nyní je to potvrzená skutečnost EU

…..jak jsem neustále v minulosti psal a opakoval: Peníze mohou mít v bankách jenom lidé s amputovaným mozkem! je nyní oficiálně potvrzeno EU, která se nebude štítit ničeho horšího než obrání občanů o jejich úspory a zadržení peněz ve jménu „bezpečnosti proti terorismu a praní špinavých peněz“ Výsměch!!!!

00:05

[wp_ad_camp_1]

Největší pračka je právě EU a podporuje také veřejně teroristy a dováží je do EU. Všechno běží podle plánu: ZLODĚJ UTÍKÁ A KŘIČÍ CHYŤTE ZLODĚJE. U koryt EU jsou nyní nejzkorumpovanější bytosti, které kdy lidstvo poznalo…

Hybaj do banky, občane. Všechno odevzdat, plánuje EU. Vše vám seberou, budete rukojmím státu, varuje Pavel Kohout a naznačuje zlou věc

V příštím roce má Evropská komise zveřejnit posouzení dopadů celounijního omezení plateb v hotovosti, což dává tušit, že k tomu vbrzku dojde, pokud se hotovostní platby nezakážou dokonce úplně. Ekonom Pavel Kohout odmítá zdůvodnění tohoto záměru, protože financování terorismu praktikuje samotná Evropská unie; a praní špinavých peněz ekonom považuje za nepatrný problém ve srovnání se zneužíváním evropských dotací. Analytik Patrik Nacher považuje za absurdní, aby stát, který vydává peníze, je zakazoval používat stejně jako nutit někoho, aby si ukládal peníze a zakládal účet.

Hybaj do banky, občane. Všechno odevzdat, plánuje EU. Vše vám seberou, budete rukojmím státu, varuje Pavel Kohout a naznačuje zlou věc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Měna Euro
Evropská komise zveřejnila výsledky konzultace týkající se omezení plateb v hotovosti, jejímž cílem bylo seznámit se s názorem veřejnosti na případná opatření Evropské unie v oblasti omezení hotovostních plateb většího objemu. Navázala tak na své sdělení radě a parlamentu ze dne 2. února 2016 o akčním plánu pro další zintenzivnění boje proti financování terorismu, k němuž se ve velké míře používají platby v hotovosti. Limitované platby v hotovosti by spolu s povinností ohlašování peněžní hotovosti a dalšími opatřeními proti praní peněz měly znesnadnit provoz teroristických sítí a omezit další trestnou činnost. Zároveň by se zjednodušil průběh dalších vyšetřování, díky nimž by se daly vysledovat finanční operace, k nimž v rámci teroristické činnosti došlo. V roce 2018 má Evropská komise zveřejnit posouzení dopadů, v němž budou uvedeny následné kroky.
[wp_ad_camp_1]
Od toho dle některých expertů, mezi které patří například Petr Robejšek, už nemusí být daleko k úplnému zrušení hotovostních plateb. Dle analytiků, které oslovily ParlamentníListy.cz, je třeba si uvědomit, že přenesením celého svého finančního života do banky nad ním člověk ztrácí plnou kontrolu. Stačí omyl exekutora nebo podezření z trestné činnosti a hned padne do existenčních problémů bez ohledu na svůj příjem a finanční rezervy, neboť obstavit bankovní účet je otázkou pár vteřin. Zatímco hotovost představuje okamžitý a konečný transfer hodnoty mezi dvěma stranami, elektronické platby jsou naopak vykonávané třetí stranou – zprostředkovatelem, jehož kreditní riziko musí klient akceptovat a platit mu odměnu. Pokud by lidé nemohli používat hotovost, získaly by centrální banky absolutní kontrolu nad penězi a lidé by se stali subjekty jejich experimentů. Záporné úroky, kdy člověk bance musí platit za to, že má u ní uložené peníze, se stanou snadno schůdným rozhodnutím.

O financování terorismu se nejvíce stará sama Evropská unie

Ekonom Pavel Kohout považuje omezování plateb v hotovosti za špatné opatření, které bude zaměřeno proti běžným spotřebitelům, a zcela odmítá zdůvodnění bojem proti financování terorismu a praní špinavých peněz. „Ale proboha, financování terorismu je přece věc, kterou nejvíce praktikují samotné státy, případně samotná Evropská unie. Členské státy Evropské unie platí sociální dávky potenciálním podezřelým, nebo dokonce navrátivším se teroristům z Islámského státu, jako je tomu v případě Švédska. Kdyby nebylo podpory ze strany států nebo Evropské unie, tak by terorismus zdaleka nebyl tak velký problém. Omezení hotovostních plateb s tím nemá nic společného. A pokud jde o praní špinavých peněz, to je tak nepatrný problém ve srovnání s tím, jak se třeba zneužívají evropské dotace, že vůbec nemá smysl o tom hovořit,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Pavel Kohout.

[wp_ad_camp_1]

Zastáncem chystaného omezování hotovostních plateb není ani analytik a odborník na bankovnictví Patrik Nacher. „Já jsem letitý kritik umělého, nepřirozeného omezování plateb v hotovosti, protože si myslím, že zrovna v tomto případě je vývoj autentický. Jednotlivé ekonomické subjekty, ať už to jsou spotřebitelé, jednotlivci, nebo firmy, společnosti, směřují přirozeným způsobem k co nejlevnějšímu a nejbezpečnějšímu způsobu finančních transakcí. To znamená, že to stejně vede – ale přirozeným způsobem – k narůstání bezhotovostních operací, většímu používání platebních karet nebo k většímu počtu převodů z účtu na účet. Přicházet s nějakým umělým nařizováním, kdy se hotovost má, nebo nemá použít, to je něco, s čím já bytostně nesouhlasím,“ říká pro ParlamentníListy.cz Patrik Nacher.

Systémem jsme nuceni poptávat službu u komerčního subjektu

Poukazuje na to, že jsou situace, kdy člověk chce použít hotovost. „Nebo jsou lidé, kteří nemají důvěru k bezhotovostním platbám. Je mimo jakékoli chápání, aby stát jako institut, který vydává peníze, je zároveň zakazoval používat. To mi přijde úplně absurdní. Prostě člověk má nějaké prostředky a je na něm, jakou formu jejich distribuce zvolí. Nutit někoho, aby si ukládal peníze a zakládal účet, mi přijde nehorázné. To je každého věc, čemu chce dát přednost. Když máte hotovost, tak si za ni odpovídáte sami. V momentě, kdy operujete bezhotovostně, jste tím systémem nuceni si někde otevřít účet, mít někde platební kartu. V podstatě ten zákon nám říká, že musíme poptávat službu u nějakého komerčního subjektu. A to se mi také nelíbí,“ přiznává Patrik Nacher.

„Řada lidí z různých důvodů – a mohou to být naprosto legitimní důvody – preferuje hotovost. Omezení hotovosti nebo v konečném důsledku úplný zákaz hotovosti, o kterém se také často mluví, by mohlo vést k tomu, že člověk by se potom stal rukojmím státu, a pokud bychom měli nějaké úspory, tak by stát mohl ty úspory naprosto beztrestně znehodnotit. Mohl by zavést daň z úspor. Koneckonců, už jsme viděli něco podobného v případě Kypru. Mohl by zavést záporné úročení, což je také věc, která už se vyskytla, a mohlo by to pokračovat dál. Takže já jsem rozhodně pro zachování hotovosti a nesouhlasím s jejím omezováním. Pokud někomu vyhovují bezhotovostní platby, proč ne, nemám nic proti tomu, sám také často platím bezhotovostně, ale rozhodně bych nebyl pro nějaké násilné omezování hotových peněz,“ trvá na svém ekonom Pavel Kohout.

Velký bratr, ale maskuje se za boj proti financování terorismu

Podle Patrika Nachera má platba v hotovosti pro běžného uživatele jednu výhodu. „Je jednoznačně prokázané, že při platbě v hotovosti, a ne platební kartou, je člověk – konzument – mnohem úspornější, skromnější. Jinými slovy, platba v hotovosti znamená, že člověk si najednou víc uvědomuje hodnotu peněz a to, že je musel vydělat, takže má mnohem menší apetit na nesmyslné utrácení. Jde o přirozenou vlastnost, že člověk nerad vydává, tedy dává peníze, ony šustí, dá se na ně sáhnout, vytvářejí vztah, čímž to nechci zbožšťovat. Jen popisuji to, že když člověk peníze vydává, tak mu z peněženky mizí vizuálně. A tak mnohem víc přemýšlí, za co je utratí. Zatímco když pracuje s virtuálními penězi, třeba platební kartou, tak něco někam přiloží, ani ty peníze nevidí, není tam žádná vazba. Bezhotovostní platby vedou k mnohem většímu utrácení. Má to i tenhle moment,“ upozorňuje bankovní analytik.

[wp_ad_camp_1]

Omezení hotovostních plateb srovnává s omezením držení zbraní. „Pokud jsou problémem černé peníze, ať stát velmi razantně koná. Ale kvůli tomu, že promile lidí pere špinavé peníze nebo promile lidí distribuuje peníze pro terorismus, buzerovat všechny mi přijde nefér. Kvůli zanedbatelnému množství subjektů, které něco porušují, se vytvářejí pravidla, která platí pro všechny. Tím si jenom ti, kteří mají v této oblasti konat, zjednodušují práci tím, že něco nařídí všem. Nechme tomu přirozený průběh, ať si lidé sami zvolí, co je pro ně lepší, efektivnější, bezpečnější, než aby se to nařizovalo ještě pod takovou – pro mě trapnou – zástěrkou boje proti financování terorismu. To mi přijde fakt úsměvné. Ať rovnou řeknou: chceme mít víc pod kontrolou, za co lidé utrácejí, jak se chovají, tedy ‚Velký bratr‘ na pochodu, než si hrát na to, že tímhle chceme kontrolovat financování terorismu nebo daňové úniky. To fakt působí komicky, protože se to týká promile osob,“ poznamenává Patrik Nacher.

Hotovost si zaslouží ochranu, hrozí destruktivní dopady na ekonomiku

Už se dokonce nemluví jen o omezování plateb v hotovosti, ale i jejich úplném zákazu, případně povinnosti ohlašovat peněžní hotovost. „V současné době existují předpisy proti praní špinavých peněz, které se uplatňují v bankách, investičních společnostech, pojišťovnách a podobných finančních institucích, které také do jisté míry omezují příjem hotovosti. Ale nevím, jestli existuje nějaký další návrh v tomto směru, který by ještě více zpřísňoval dosavadní opatření, ale myslím si, že to, co už je dnes, je dostačující nebo možná i přehnané. A nejsem pro to, aby to pokračovalo nadále,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz ekonom Pavel Kohout.

Je dobré mít na paměti i rizika, na něž upozorňuje slovenský ekonom Juraj Karpiš, hlasitý zastánce hotovostních plateb. „Pokud jsou všechny vaše platby elektronické, potom o vašem finančním životě existují data, která mohou zneužít kriminálníci, stát nebo jejich kombinace. Z vašeho bankovního účtu se také bude dát vyčíst, kudy se pohybujete, kdy jezdíte na dovolenou a jakou kosmetiku kupujete. Když není hotovost, je také výrazně lehčí zdanit v ekonomice cokoliv, co se pohne. Schůdným se stává také exotický návrh, který se objevil i na Slovensku: zdanit každou elektronickou finanční operaci, tedy výběr z bankomatu, ale i připsání výplaty či zaplacení jogurtu. Taková daň se sice maskuje nízkou sazbou, ale na ekonomiku má destruktivnější dopady než přímé či nepřímé daně. Pro to všechno si hotovost zaslouží ochranu,“ zdůvodňuje Juraj Karpiš, co by nás v ryze bezhotovostním platebním světě také mohlo čekat.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

 

Komise chce Evropanům zkasírovat hotovost

moneyfire

PETR ROBEJŠEK

Evropská komise před několika dny zveřejnila výsledky konzultace týkající se omezení plateb v hotovosti. „Vládě“ Evropy vadí, že se hotovostní platby dají provádět anonymně. To prý lze zneužít při praní peněz a financování terorismu. A proto chce komise zavést omezení plateb v hotovosti, ohlašování peněžní hotovosti a další kontroly.

[wp_ad_camp_1]

Ne náhodou si komise pro svou akci vybrala prázdninové měsíce. Evropané jsou omámení sluncem a jenom někteří z nich vnímají to, že se jedná o pokračování útoku na jednu z posledních bašt svobody každého z nás. Tou je naše právo rozhodnout, jak naložíme s našimi penězi.

Vychutnejte si protřelost, se kterou se nás bruselští úředníci snaží obalamutit. Přesto, že Evropská komise na sebe strhává stále více pravomocí, není schopná je účinně použít proti organizovanému zločinu a terorismu. A teď slibuje, že to, co neumí doposud vyřešit pomocí pravomocí, které již má, určitě, ale určitě rozlouskne, když se omezí a nejlépe hned úplně zruší používání hotovosti.

Nechte si tuto argumentaci rozplynout na jazyku. Neschopnost EU a vlád jejich členských zemí poradit si s několika zločinci je se zcela vážným výrazem ve tváři používána jako odůvodnění proto, aby se se všemi občany zacházelo jako se zločinci. Zapomeňte na presumpci neviny a zvykněte si na presumpci viny. Takhle začíná dikatura, v jejímž rámci mají být miliony obyčejných lidí připraveny o možnost používat hotovost.

[wp_ad_camp_1]

Je to záminka pro něco mnohem většího. Toto možná někomu zní jako scénář spiklenecké teorie, je ale bohužel blíže realitě než je nám milé. V posledních třech dekádách totiž postupně vznikl mocenský kartel politiků a finančního průmyslu. Jeho fungování lze popsat jednoduše: Banky financují státy a státy chrání banky. Banky umožňují vládám financovat chybnou politiku a státy umožňují bankám vydělávat na ekonomicky disfunkční finanční ruletě. Ruka ruku myje.

Toto spojenectví politiků a finančního průmyslu nechce pouze zastřít svoje chyby. Chce občany donutit k tomu, aby ze svých úspor splatili dluhy svých vlád a bank a tomu slouží tažení proti hotovosti.

Bezhotovostní peněžní systém by navíc vládám umožnil dokonale kontrolovat majetek svých občanů, prosazovat nové daně (třeba paušální „evropskou“ daň) a v extrémním případě provést měnovou reformu takříkajíc „na jeden klik“.  A tak se bezkontaktní karta, kterou mnozí z nás tak milují, může jednoho dne stát symbolem pro to, že ztratíme cestu ke svým úsporám.

Vlády se již nechtějí spokojit s tím, že se i proti naší vůli postarají o naše zdraví, rozhodnou, co smíme jíst a co si smíme myslet. Chtějí rozhodovat i o tom jakou formou budeme uchovávat své peníze a za co je smíme vydávat. Papírové peníze jsou proto jednou z posledních bašt nekontrolovatelného chování občana, možností jeho sebeurčení a tudíž i trnem v oku těch, kteří používají špatný styl vládnutí a sklouzávají proto k diktátorství.

Zdroj (1)

Autor: Petr Robejšek

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
13 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Maroš
Maroš
10.8.2017 21:33

Pepan – presne naopak!!! MY VTRHNEME – K NIM!

jiri
jiri
Odpověď na  Maroš
11.8.2017 07:39

No, západ má v plánu rozparcelovat ruskou federaci a vydrancovat nerostné bohatství na sibiři i jinde v rf . A snaha vtrhnout na ruské území je už od konce druhé světové valky. Ale zatím se jim to moc nedaří.

Pepan – Kam bude směřovat ruská federace, až putin odejde do důchodu či jiné dimenze (záleží co bude dřív) nikdo neví…………

Pepan
Pepan
10.8.2017 14:07

No co jestli to tak půjde dál krájení našich svobod asi bude lepší to tady prodat vzít peníze a odstěhovat se do Ruska do toho zlého Ruska kde časem bude lepší život ale hlavně svoboda nebudu čekat donekonečna až mě ožrala Juncker s tou pošahanou bandou okolo něj připraví o zbytek svobody na ty naše vlezdoř.tě ve vládě nespoléhám že udělají EU pá pá na to mají huby moc zacpané penězi

hnukak
hnukak
10.8.2017 12:20

Film: „Nepřítel státu“ poodhaluje, jak bude končit v budoucnu každý nepřítel státu: bude odpojen od systému, kdy mu blokací karty znemožní existenci (nekoupí si ani rohlík a umře hlady). Jak snadné (bez krvepřelití) odstranění všech nepohodlných…

hnukak
hnukak
10.8.2017 12:17

Pokud systém chce omezit hotovost s odkazem na terorizmus, tak je jasné, že terorizmus bankám a systému přináší užitek (stačí si odpovědět na otázku: Cui bono?). Díky terorizmu se lidstvo ochotně nechá vehnat do takových mechanismů omezování a kontroly, do kterých by se bez terorizmu nikdy nenechali vehnat. Je zřejmé, že systému a bankám vlastně terorizmus vyhovuje…

sark
sark
Odpověď na  hnukak
10.8.2017 22:16

Terorizmus je umelí výtvor človeka.. slúži k strašeniu/ manipulácií. Preto sa US snaží udržiavať svoje ISIS v dobrej forme.. ak by nebol „terorizmus“, tak by nebol dôvod drancovať nové zdroje, pôdu, vodu a následne znižovať bohatstvo chudobných.. pretože bohatstvo je pre elitu najhoršia vec, ten čo je chudobný stále niečo kúpi, potrebuje financie.. bohatý už nepotrebuje toľko

OW
OW
10.8.2017 10:45

A na co mi budu hotovostne peniaze, ked prejde regullacia EU( proti ktorej sme bezzubi) a nebudem moct nimi platit???
V takom pripade budu bezmozgovci akurat ti, ktori maju celozivotne uspory v ponozkach..

Maroš
Maroš
Odpověď na  OW
10.8.2017 21:31

OW – očipovaní bezmozgovci hotovosť nepotrebujú – to je fakt!

Celestina
Celestina
10.8.2017 10:02

Všichni tento záměr znají a přesto všichni „drží hubu a krok“ – neuvěřitelné, lidstvo si asi opravdu svobodu nezaslouží, když není ochotno pro ni vůbec nic udělat.

Sony
Sony
Odpověď na  Celestina
11.8.2017 16:40

Vždyť nedávno jsem četl článek o tom, že si dobrovolně všech 50 zaměstnanců z nějaké americké firmy nechalo implementovat do těla čip. Až budou chtít očipovat všechny lidi, tak 99% z nich jim za to ještě poděkuje.

Manganistan Draselný
Manganistan Draselný
10.8.2017 09:23

„Banky financují státy a státy chrání banky.“ To je inspirace z přírody, mšice sají mízu z listů rostlin a vylučují sladkou tekutinu, kterou milují mravenci natolik, že mšice chrání před nepřáteli (např slunéčky) , což končívá oslabením rostliny až jejím úhynem ….

dragon5
dragon5
10.8.2017 01:28

Skôr si myslím, že vlády sveta nemajú problém s peniazmi, tie si jednoducho (nekrytou formou) vedia pekne vytlačiť.. tu ide o niečo viac. Ak zoberú ľudom peniaze, nastane panika – chaos a to určite nechcú dosiahnuť, chcete si predstaviť ako by 80 ročná babka mala platila kreditnou kartou a mala v tom veku vedieť PIN ? Ide skôr o zjednoduchšenie/ zbezpečnenie peňazí prostredníctvom čipov v telách – bez dôvodu kariet, hotovosti, kolkov, cennych papierov, dokumentov, potvrdení..
To sa deje všade – technológický pokrok nezastavíme – ten už slúži mamonu a nwo