Skutečným cílem nedávných amerických sankcí je ekonomicky izolovat Rusko od Evropy a Asie, sdělil analytik v rozhovoru s RT.
„Nejpravděpodobnějším důvodem sankcí je, že se USA snaží vrazit klín mezi Rusko a Evropskou unii, Rusko a Čínu, atd.“, Uvedl analytik společnosti TeleTradeBel, Michail Gračev.

[wp_ad_camp_2]

„Pro Rusko je v této situaci důležitější, aby si zachovalo svoji důstojnost.“

Časem si Evropská unie uvědomí, že Spojené státy nejsou obchodním partnerem hodným důvěry, dodává analytik. Gračev také připomíná nedávná slova prezidenta Evropské rady Donalda Tuska na adresu Spojených států: „Když máte takovéto přátele, potřebujete vůbec nepřátele?“

Vladimír Rojankovskij, investiční analytik společnosti Global FX, souhlasí s tím, že pro Rusko je nyní vhodný okamžik, aby posílilo své vazby s Evropou, když  zrovna vyvíjí snahy ochránit své společnosti před americkými sankcemi za obchodování s Íránem.

„Není třeba hovořit o tom, jak moc je v zájmu Ruska připojit se k této straně [Europy],“ řekl RT.

Analytik poznamenává, že americký prezident je připraven se zbavit starých přátel, pokud nevyhovují jeho agendě. „Čelit Trumpovi přímo provází jeden problém, a tím je jeho nízká úroveň citlivosti. Je to notorický cynik s tlustou kůží, což je fakt, který dokazuje tím, s jakou lehkostí se loučí se svými přáteli. Vzpomínáte si na bývalého ministra zahraničí Rexe Tillersona? Po svém veřejném projevu, ve kterém obhajoval iránskou jadernou dohodu, byl nelítostně propuštěn. “

[wp_ad_camp_2]

Překlad: raja, Zdroj: 1

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.