Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Občanská válka v USA končí, válka s Čínou začíná
    Občanská válka v USA končí, válka s Čínou začíná

    Občanská válka v USA končí, válka s Čínou začíná

  • Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?
    Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?

    Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?

  • Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU
    Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU

    Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU

  • Pro všechny nedočkavce…..
    Pro všechny nedočkavce…..

    Pro všechny nedočkavce…..

  • Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu
    Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu

    Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu

Související zprávy

  • Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?
    Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?

    Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?

  • Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu
    Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu

    Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu

  • Nejtěžší rok Ukrajiny: Jak se vyplácí ruská strategie v rámci SVO
    Nejtěžší rok Ukrajiny: Jak se vyplácí ruská strategie v rámci SVO

    Nejtěžší rok Ukrajiny: Jak se vyplácí ruská strategie v rámci SVO

  • Poslanec za AfD Petr Bystroň čelil otázkám německých presstitutů (VIDEO)
    Poslanec za AfD Petr Bystroň čelil otázkám německých presstitutů (VIDEO)

    Poslanec za AfD Petr Bystroň čelil otázkám německých presstitutů (VIDEO)

Zákaz súkromného vlastníctva áut sa blíži. V Európe sa o tom už rozpráva

Nakazila se parlamentní komise gretenismem nebo jinou podobnou nemocí ….. ????? 

Britská parlamentná komisia pre vedu a technológie nedávno vyhlásila, že krajiny nikdy nebudú uhlíkovo neutrálne, pokiaľ jednotlivé vlády nezakážu súkromné vlastníctvo automobilov. Vo svojej správe narážali najmä na konkrétny cieľ Veľkej Británie stať sa uhlíkovo neutrálnou krajinou už do roku 2050.

[wp_ad_camp_2]

Komisia síce uznáva pozitívny účinok nízkoemisných a bezemisných vozidiel na uhlíkovú stopu, no zároveň kritizuje ich energeticky náročnú produkciu a spôsob získavania surovín pri výrobe. „V dlhodobom výhľade sa nezdá pravdepodobné, že by masové rozšírenie osobného vlastníctva automobilov bolo v súlade s výraznou cieľovou dekarbonizáciou. Vláda by jednoducho nemala napĺňať emisné ciele len podporovaním obmeny súčasných áut za ich nízkoemisné varianty.“

Okrem toho skupinka poslancov v komisii vyzýva vládu, aby zakázala predaj áut s konvenčným pohonom (benzínové, dieselové a hybridné vozidlá) už do roku 2035.

„Počas nášho skúmania nás znepokojilo zistenie, že napriek ambíciám vlády eliminovať uhlíkovú stopu sú kroky nedostatočné. Potrebujeme, aby vláda namiesto slov začala s činmi,“ konštatoval Norman Lamb, predseda Komisie pre Vedu a Technológie.

[wp_ad_camp_2]

Čo zákaz súkromného vlastníctva znamená v praxi? Bežný človek si nebude môcť ľubovoľne zaobstarať auto. Občania sa podrobia nejakému kvótnemu systému a s najväčšou pravdepodobnosťou by ste ako fyzická osoba museli požiadať o povolenie na kúpu automobilu, ktoré by vám musel odobriť štát.

Vďaka regulovateľnému počtu áut na cestách by sa tak teoreticky mohli znížiť emisie a vyriešiť dopravné zápchy v mestách. Niečo podobné už pritom existuje v Singapure, ktorý razantne obmedzuje počet áut na cestách.

Podľa nás však ide o zasahovanie do základných princípov demokracie a pevne veríme, že podobné návrhy zostanú zamknuté v šuplíku čo najdlhšie.

Překlad autonoviny.sk

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
18 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
mariankosnac
mariankosnac
4.10.2019 10:43

Problém je samotný počet aut ktorý sa má v budúcnosti znásobiť a cesty a parkoviská už na to nebudú stačiť. Takže cestou z práce budete stáť v kolone v 40 stupňových horkach, každý sám vo svojom aute!

Kiana ver tomu že keď ludia nebudú vlastniť autá, budú jazdiť menej, pojdu menej krát nakupovať alebo pojdu na nákup peši s taškou na kolečkach ako chodia důchodci atď.

kiana
Odpověď na  mariankosnac
6.10.2019 00:04

Když mám auto, tak můžu udělat velký nákup např. 1x za měsíc a do obchodu takový člověk chodí méně často než ten bez auta, který tahá malé nákupy skoro každý den. Lidé každý den jezdí do práce a z práce. Ten kdo nyní preferuje auto před MHD (ačkoli je dražší), by ho preferoval i kdyby se půjčovalo. Protože takový člověk to dělá kvůli pohodlí aby se nemusel mačkat s ostatními lidmi v MHD. Pokud by se auta půjčovala, tak bych jich ubylo o ty lidi, kteří nemají rádi půjčené věci kdoví po kolika různých lidech. Ostatním by to bylo jedno a jejich chování (co se týče výfukových plynů a počtu osobních aut na silnicích) by se nezměnilo. Pokud nestačí parkoviště, tak není problém postavit několikaposchoďové. Kolony na silnicích se netvoří kvůli počtu aut (že by jich tam bylo hodně najednou), ale kvůli dopravním nehodám či čekání na křižovatkách. I když pokud by danou silnicí chtělo jet aut víc než kolik se na silnici za sebou vejde, tak to by potom samozřejmě byl problém. V takovém případě ale není problém postavit „dvouproudové“ silnice. Já auta se spalovacím motorem taky nemám ráda (ne kvůli CO2, ale protože to, co vyfukují, prostě smrdí). Argumenty pro zákaz vlastnění aut ale nejsou logické. Pokud výfuk smrdí, přejděme na jiný než spalovací motor. Nad čím se ale pozastavuji jsou přechody –… Číst vice »

Vít Henok
Vít Henok
3.10.2019 20:58

Uhlíková stopa…To je zase jeden z výmyslů na zdanění. Uhlík je v ovzduší jako plyn, který potřebují listy rostlin k růstu celé rostliny. Uhlík si berou a vydechují kyslík. Živočichové si berou kyslík a vydechují oxid uhličitý. Auta pálí ropu, kde je mnoho látek, které jen tak nejdou lacino vyrobit, proto je lepší jezdit na něco jiného. Vodíkové články to nejsou. Opravdu stačí i špinavá voda. Stačí vědět, jak v nádrżi zapojit proud, aby vznikal proud iontů, který pak pohání motor. Prostě slaná voda je zdroj energie větší a čistší, než cokoli jiného.

Lukas
Lukas
Odpověď na  Vít Henok
4.10.2019 12:37

Riešenie je úplne jednoduché. Len sa nikomu do toho nechce. Nechápem, že som sa o tom ešte nedocital ani na alternatíve! Vlastne chápem. Je to aj pre alternatívu tabu. Ono by to znamenalo kompletne preformátovanie celého tzv ekonomického systému. A bolo by to prospešné pre ľudí. No, už len z tohto vyplýva, že to teda ne. Nic takovyho.
Aby som len nekecal, tak by stačilo znížiť výrobu cca štvornásobne, čo sa dá docieliť nevkladanim kazitok do výrobkov, výrobou kvalitnejších výrobkov s niekoľkonásobne dlhšou výdržou, výrobou nezavadnych potravín, čím by sa znížila chorobnosť ľudí a potreba lekárskej starostlivosti, atď atď atď.
Výsledkom by bolo niekoľkonásobne nižšia potreba ľudskej práce tak ako ju poznáme doteraz, čím by sa zas mnohonásobne znížila potreba niekam donekonečna cestovať. Súvislosti a nadväznosti je neúrekom.

Tabu, tabu, tabu!

Maroš
Maroš
Odpověď na  Lukas
5.10.2019 10:31

Stroj má makať! Nie byť odstavený v stodole!

A ak by stroje museli makať = byť spoľahlivé – potom by nesmeli byť kurvítka! Predstavte si záchranársky vrtuľník opatrený kurvítkom! Doboha! Teraz inak!

V dedine – keď je zber smetia – sú štósy kuka nádob – a nikto ich nekradne! A predstavte si „vehicle“ – ktoré by tiež nikto nekradol. Je to o vedomí – mám radosť, že môžem chodiť – že mám vlastné nohy! Až až budem chcieť byť veľmi rýchlo niekde – vysadnem na „koňa“!

Denys
Denys
3.10.2019 20:36

Nas.at!!!

kiana
3.10.2019 19:37

Někteří lidé mají někdy práci/směny do večera a to už pak nejezdí MHD. I pokud by MHD jezdila přes celou noc, tak pokud do nějakého města přijde hodně migrantů, tak jezdit MHD není bezpečné a chodit v noci pěšky také ne. Po setmění je docela bezpečné jezdit autem (a pokud jsou v zemi migranti ve velkém počtu, pak je i jediný bezpečnější způsob dopravy přes den v autě).

Hum
Hum
3.10.2019 19:17

Tak vyklopte zo suflikov doteraz zakazane volne energie a bude po probleme. Ale to sa vam vy hnusi, nebudu mat cim plnit vase bezodne brucha..

Maroš
Maroš
3.10.2019 18:58

Fakticky…
Vlado Oravec – Nemám auto, nemám motorku.wmv /originál interprét/
https://www.youtube.com/watch?v=_IXPS81e8S4

mariankosnac
mariankosnac
3.10.2019 13:12

To by ani nevadilo, človek nepotrebuje auto vlastniť. Zaviesť kvalitnú MHD a všade požičovne áut kde by si človek požičal auto dočasne podobne ako je to zavedené s elektrokolobežkami. Len neviem čo budú robiť Slováci keď upadne automobilový priemysel.

noro
noro
Odpověď na  mariankosnac
3.10.2019 14:19

tahle utopie o nevlastneni vozidla je hloupost. Urcite si radsej auto kupim ako by som zanho mal platit nejake poplatky za pozicanie.
Riesenie je vybrat z trezorov patenty na volnu energiu, a tzv. carburatorov na vodu a podobne. Obmedzovanie je vzdy na ukor kapes ludi. Je to zotrocovanie a obmedzovanie ludskej slobody a slobodneho pohybu.

Vladislava
Vladislava
Odpověď na  noro
3.10.2019 15:58

Ha-ha-ha patenty na volnou energii, to je teprve utopie. Ty nikdo s trezoru nevyndá, na čem by potom tyly vlastníci ropných polí? I elektromobily jsou nesmysl. Velká spotřeba, malý dojezd, dlouhé nabíjení a tím nedostatek elektřiny.

Ruprecht
Ruprecht
Odpověď na  Vladislava
4.10.2019 07:17

Končí era klasických paliv a vypadá to, že s končící erou petrodolaru (je úzce spojen s ropou) skončí také s pomocí D.Trumpa DEEP STATE USA. A to je ten okamžik, kdy bude muset být nastartovaná nová vědecká revoluce, jíž součástí je Teslova VOLNÁ ENERGIE .https://www.7sky.life/de/trump-wird-die-freie-energie-und-vieles-mehr-enthuellen-die-ersten-tuerme-fuer-die-drahtlose-stromversorgung-stehen-schon/

ivan
ivan
Odpověď na  Vladislava
5.10.2019 21:44

Rozšír si rozhľad,ak o niečom nevieš neznamená to ,že to neexistuje.
https://automix.centrum.sk/revue/839631/fakty-x-teslov-elektromobil-na-volnu-energiu

Jindra
Jindra
Odpověď na  mariankosnac
3.10.2019 23:19

A co lidi, co potřebují neustále převážet nářadí a materiál, nejde jen o svou osobní dopravu přece. Na chatu jezdím úplně narvaný, kufr i střešní nosič.

mariankosnac
mariankosnac
Odpověď na  Jindra
4.10.2019 00:24

Na chatu sa obvykle nejazdí zas tak často. Požičal by si si auto podla potreby, na dobu kým budeš na chate, trebars dva dni alebo dva týždne. Že by to bolo drahé? Zdanlivo ano, ale ani nevieš kolko platíš za veci okolo svojho auta plus cena samotného auta, auto ťa stojí za celý život milion korun.

Maroš
Maroš
Odpověď na  mariankosnac
4.10.2019 16:38

Môj dedo – bol významný chemický projektant a riaditeľ v vojnovomobdobí a krítko po nástupe komančov – a mal na to auto, ale bol praktcký a stále športovec duchom – auto si naozaj požičiaval! Aj na vojenskej príprave VŠ do nás hustil chlapík cez technickú prípravu – auto keď tak si požičať! Fakticky – čo to žerie aj s daňami poistením a pokutami či servisom? Tá amortizácia – pokiaľ sa autom NEŽIVÍTE!!! – je negatívna! len problémy. Je to vec symboliky a rádoby statusu – patriť mdzi tých, čo sú na koni! Detto blbý anglický trávnik a staraj sa! celý byzmis okolo áut je falošná predstava o vyššom statuse! Boha! Kus plechu drahší ako „kus“ domu! drbe vám? Tu sa stalo to, že prevládla lobby auto prioemyslu a lobby pohonných hmôt! Pamätám si veľmi presne – ako napr. v Bratislave vyvolali štrajk v MHD, ako ju tunelovali, až nakoniec nasrali ľudí tak, že si KONEČNE každý druhý kúpil auto! Veď je to podvod! Normálne by mohol jazdiť BUS v intervale ani sa nepoškrabkáš a stojí pri tebe! Ale to by ku.va potom nemohli pobrať dotácie a postaviť montovne – VW! Ja seriem na auto! Od detstva a havárie je pre mňa auto len rakva na kolesách! Ale pre niekoho je to „byť na koni“! A však vám veľkí páni ukážu – kde je vaše miesto… Číst vice »

kiana
Odpověď na  mariankosnac
4.10.2019 00:26

„Zaviesť kvalitnú MHD a všade požičovne áut kde by si človek požičal auto dočasne podobne ako je to zavedené s elektrokolobežkami“
– pokud by si člověk místo vlastnění auta auto půjčil, kdykoli by ho potřeboval, tak by přeci jezdil autem úplně stejně (jezdil by autem kdykoli by potřeboval tam kam by potřeboval) = výfukové plyny by vypouštěl každý úplně stejně jako do teď a jediné, co by se změnilo by bylo to, že lidi by auta nevlastnili ale po někom by si je půjčovali
– pokud by se půjčovaly elektroauta, tak tam by samozřejmě výfukové plyny nebyly, takže rozdíl ve znečišťování vzduchu by tu byl – pak ale vyvstává otázka, proč by se elektroauta nemohla začít vyrábět ve velkém (za rozumnou cenu) a proč by je lidi nemohli vlastnit? Proč by si je měli pouze půjčovat? K tomu přeci není logický důvod.
viz
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2796506-vedci-prisli-na-jak-ucinne-recyklovat-baterie-elektromobilu