Russia's strategic bomber Tu-160

Rusko zahajuje výrobu slavného strategického bombardéru v nové modernizované verzi – TU-160M2, přičemž první motory a další konstrukční prvky jsou již hotové, oznámil ruský ministr obrany Sergei Shoigu během telekonference v Moskvě.

[wp_ad_camp_1]

„Byla uskutečněna velká část přípravných prací a byly obnoveny jedinečné metody výroby dílů ze slitiny titanu“, uvedl Shoigu a dodal, že hlavní prvky bombardéru již byly vyráběny v ruském obranném průmyslu.

Sergei Shoigu prohlásil, že v únoru 2017 prezident Vladimir Putin podepsal dekret o obnově výrobní linky bombardéru Tu-160 v továrně Tupolev v Kazani a navrhl novou generaci ruských strategických bombardérů.
Shoigu také diskutoval o způsobech, jak u současných ruských Tu-160 a Tu-95MS zvýšit rychlost.V rozhovoru s rádiem Sputnik zástupce šéfredaktora časopisu Aviapanorama a bývalý pilot leteckých sil, Vladimir Popov, uvedli, že Tu-160M2 bude v podstatě nový stroj.

„Přestože navenek vypadá podobně jako jeho předchůdce, Tu-160MS2 bude zcela nové letadlo s novým protipožárním systémem a navigací, pokročilým systémem elektronického rušení, novým kokpitem a úspornějšími motory. Dělá se všechno možné, aby se rozšířila jeho schopnost nadzvukového letu.“ uvedl Popov.

Tu-160MS2 bude poháněn vylepšenými motory, které přidávají bombardéru oproti předešlé verzi navíc 1000 kilometrů.

The Tu-160 heavy strategic bomber Alexander Novikov at the military parade to mark the 70th anniversary of Victory in the 1941-1945 Great Patriotic War.
Motor má zlepšený výkon, který letadlu dovoluje pohybovat se ve stratosféře v nadmořské výšce 18,3 kilometrů, nad nepřátelskými vzdušnými obrannými silami.
V dubnu zástupce ministra obrany, Jurij Borisov, sdělil, že všech 16 Tu-160 strategických bombardérů, které jsou v  současné době ve službě ruských leteckých sil, bude modernizováno během výroby upgradovaných Tu-160MS2.
Rusko v současné době pracuje na PAK DA (letecký komplex pro dálkovou leteckou přepravu), nové generaci strategických bombardérů. Vývoj je však opožděn a první kus má spatřit světlo světa až v letech 2020 a 2025. Vylepšená Tu-160 tak tuto prodlevu vyplní.

[wp_ad_camp_1]

překlad: raja

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.