Od 25. januára je povinné nosiť FFP2-masky v obchodoch a verejnej doprave. Z nejakého rozmaru sa takmer detský kancelár a jeho zelený praktikant rozhodli nasadiť celému obyvateľstvu filtračné masky, ktoré vlastne nie sú vhodné na súkromné, trvalé používanie. Z medicínskeho hľadiska nemá táto PR-kampaň žiadny dôvod. Ale možno z podnikateľského?

Príspevok od Alfons Kluibenschädl

Neustále zmeny rozhodnutí vlády v tomto karnevale sa stali legendárnymi. Aj keď sa zo začiatku od nosenia rúšok odrádzalo, neskôr sa z nich stal liek na všetko. A potom, čo bolo rúško na deväť mesiacov zjavne dosť dobré na to, aby nás ochránilo pred zabijáckymi virusmi, je zrazu nedostačujúce. Na miesto viackrát použiteľných, prateľných textilných rúšok teraz nastúpili jednorázové výrobky, ktoré pochádzajú buď z Číny, alebo z prostredia pána Kurza.

[wp_ad_camp_2]

 

AJ WHO POVAŽUJE LÁTKOVÉ RÚŠKA ZA ÚPLNE DOSTAČUJÚCE

Masky FFP2 – ktoré sú mimochodom pre mužov s bradami úplne nezmyselné – nie sú vôbec testované na vírusy – vyšší ochranný štandard FFP3 je na to určený. Doprajme však našej vláde výnimočne náskok, z dôvodu, že má za sebou nezávislých odborníkov, ktorí z racionálnych dôvodov toto odporúčajú. Aj tak zostáva táto skutočnosť kuriózna a nepochopiteľná. A v neposlednom rade je v rozpore s odporúčaniami Svetovej zdravotníckej organizácie WHO. Vlastne už aj tak kontroverzná inštitúcia, ktorá sa v boji proti takzvanej pandémii stala pre elitu akoby prameňom múdrosti, považuje povinnosť nosenia FFP2 masiek za nezmyselné. Zastáva názor, že látkové rúška by ponúkali úplne dostatočnú ochranu – aspoň pre zdravých ľudí do 60 rokov. Spôsob prenosu sa podľa WHO nezmenil.

FIRMA V NEPRIAMOM PROSTREDÍ KURZA JE SÚČASŤOU DUOPOLU

Čo mohlo prinútiť kancelára Kurza presadiť také nariadenie proti radám mnohých vodcov? Nechajme túto otázku otvorenú – ale náhody existujú. V tejto republike sme si už zvykli na počet úderov, ktoré sa objavujú. Máme tu totiž jednu kauzu, o ktorej sme vo „Wochenblick“ informovali v júni predchádzajúceho roka – a v súčasnosti je opäť aktuálna. Vtedy sa ukázalo, že výrobca spodnej bielizne „Palmers“ a spoločnosť „Lenzing Group“ založili firmu „Hygiene Austria“. Táto vtedy oznámila, že bude mesačne vyrábať 25 miliónov ochranných masiek – aj pre zmluvy vo verejnom sektore. A táto je jednou z dvoch Firiem poskytujúcich FFP2 masky.

FFP2 MASKY: SKRESLENÁ REALITA A NEBEZPEČENSTVO PRE ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Na priemerného občana to má vyvolať dojem vyššej hodnoty jeho krajiny, jeho domoviny. Ale v Palmers to zručne vedie manžel manažérky Kurzovej kancelárie. Podľa Impressum je tento aj v predstavenstve spoločnosti „Hygiene Austria“. Je pravda, že blízke vzťahy vypovedajú málo o situácii a platí sloboda hospodárskej tvorby. Ale skreslený pohľad na vec ostáva, pretože Kurz opäť vytvoril umelú potrebu niečoho. Takže látkové rúška od malých miestnych krajčírov sú zbytočné – a širší okruh kancelára profituje. Aké praktické!

Pre životné prostredie by nové nariadenie o FFP2 mohlo byť ďalším smrteľným úderom. Nemecké médiá informujú už teraz o tom, že 1,5 miliardy jednorázových masiek končí v oceánoch. To tiež ohrozuje biodiverzitu. Skutočnosť, že zelený minister zdravotníctva bez námietok súhlasí s tým, že by sa problém s FFP2 maskami mohol zhoršiť, je len kvapkou v mori tejto prepadajúcej sa strany.

Pro tadesco přeložila zuzka | Zdroj: Wochenblick

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.