Ukázalo se, že Moon of Alabama je spolehlivým zdrojem zpráv o konfliktu na Ukrajině. Článek z 23. listopadu naznačuje, že jistá část ruské vlády či armády si konečně uvědomila, že Rusko je ve válce. Článek si můžete přečíst zde.

Zdá se, že osm měsíců kremelské politiky ochraňování Ukrajiny před útokem, která tak pomáhá Ukrajině vést válku proti ruským silám, je u konce. Vypíná se infrastruktura Ukrajiny – energetická, dopravní i vodní. Reálné ruské válečné útoky na životaschopnost Ukrajiny se postupně stupňují, což má za následek rozsáhlejší a vážnější škody. Zdá se, že Rusové všechno zničit nechtějí, pokud Západ a jeho loutková ukrajinská vláda přijdou k rozumu.

Zaprodaná západní média samozřejmě o skutečné situaci neinformují. Jsou ministerstvem propagandy a vytvořila obraz ruské porážky. Bylo by obtížné identifikovat největšího lháře v západních médiích, protože kandidátů je nespočet, ale Charles Moore z britského Telegraphu je hlavním kandidátem na zveřejnění těch nejpřitaženějších zpráv, viz například: “Jedinou nynější nadějí Vladimíra Putina je zastrašit Západ, aby vyjednával o ukrajinských vítězstvích.“ (ODKAZ)

Britský Telegraph také říká, že „Ukrajina by mohla do Vánoc odletět na Krym“. (ODKAZ)

Američtí takzvaní „ruští experti“ šíří stejné bludy

V důsledku toho mají západní národy naprosto mylný obraz situace. Rusko by mohlo Ukrajinu zničit za den, aniž by použilo jaderné zbraně. Zdrženlivost Kremlu na Ukrajině – podle mého názoru strategická chyba, která Západu umožnila zapojit se a rozšířit válku – má řadu legitimních důvodů. Ukrajina a tamní obyvatelstvo je součástí Ruska po staletí. Mají mezi sebou mnoho „manželských“ záležitostí. Většina Ukrajinců nemá v lásce neonacisty, kteří ovládají Ukrajinu od roku 2014, kdy USA svrhly vládu, a trpí v jejich područí. Kreml si nepřeje chudobou sužovanou ruinu země při svém pohraničí a podobně nechce nést zodpovědnost za obnovu ukrajinské infrastruktury.

Je pro mě nepředstavitelné, že „experti“ a „reportéři“ na Západě jsou tak hloupí a zkorumpovaní, že sepsali směšné zprávy o konfliktu, a klidně se pod ně podepsali. Jsou to naprosté nesmysly a podpořilo to falešné přesvědčení, že Rusko lze porazit a že „Ukrajina může být na Krymu do Vánoc.“

To, že taková absurdní propaganda může být účinná, může vyústit v to, že USA / NATO obuje kanady, a pak tu máme třetí světovou válku.

Z pohledu Washingtonu platí, že čím více je Ukrajina ničena, tím lépe. Pokud Putin konečně upustí od svých polovičatých opatření a dostane se až ke skutečné válce, válka brzy skončí. Dokáže-li Washington zabránit Zelenskému, aby se vzdal, dokud nebude Ukrajina zničena, Washington získá výhodu hospodářského a finančního odlivu do Ruska, který obnova přinese. Z pohledu Washingtonu platí, že čím více problémů bude mít Rusko, tím lépe pro Ukrajince bez ohledu na to, co to bude stát.

Jsme svědky obrovské nelidskosti Washingtonu a hlavních měst NATO. Je nespravedlivé, že je to Ukrajina, kdo platí útratu za západní nelidskost, a nikoli Washington a evropská hlavní města.

Zdroj: Paul Craig Roberts

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.