Luciano Goccia přežil zhroucení mostu díky zázraku. Řidič kamionu řekl ve čtvrtek, že byl několik metrů odhozen tlakovou vlnou. Jeho kamion, vzdálený jen několik metrů od něho, byl skoro úplně zničen odpadávajícími troskami.

Luciano Goccia přežil zhroucení mostu v Janově díky zázraku. Řekl, že otevřel dveře svého kamionu, když byl pod mostem a uslyšel mohutnou explozi. Když se otočil, byl zasažen tlakovou vlnou a odhozen několik metrů dozadu na zeď domu.

[wp_ad_camp_2]

 

Zrovna jsem přijel pod most, otevřel jsem dveře, abych vystoupil a uslyšel jsem výbuch. Když jsem se otočil, odletěl jsem vzduchem a narazil do zdi, vyrazilo mi to dech. Tlaková vlna, která mě odhodila, mi zachránila život. Byl jsem tam, v náklaďáku“, řekl Goccia s pohledem na jeho úplně zničený kamion.

Tlaková vlna mi zachránila život“

I přes zlomenou ruku se cítil překvapivě dobře, zvláště když pomyslíme na to, co prožil, řekl Ital. Při prozkoumání jeho zcela zničeného kamionu, který byl vyhrabán z trosek, řekl Goccia, že je pro něho stále těžké, aby se na svůj náklaďák podíval. Je pro něho nepochopitelné, že mohl přežít.

„Cítim se být požehnaný“, řekl Goccia a doplnil, že za normálních okolností projížděl přes most dvakrát až třikrát denně, jako součást své denní rutiny.

Při zhroucení mostu v Janově přišlo nejméně 39 lidí o život, 10 osob je stále pohřešováno. Čtyřproudý dálniční most, který spojuje přístavní město Janov s jižní Francií se zhroutil asi v délce 100 metrů do hloubky.

Chvíli předtím se přes město přehnala silná bouře. Očití svědkové k tomu hlásí nejméně jeden „oslnivý záblesk“, který uhodil do hlavního pilíře mostu. Mnozí odborníci však zpochybňují, že by uhození blesku nebo silný déšť vedly ke zhroucení mostu.

[wp_ad_camp_2]

 

Společnost pro údržbu dálnic Autostrade per l`Italia potvrdila, že před neštěstím se na mostě posvěceném v roce 1967 a označovaném jako marod pracovalo. Povrch silnice před dvěma lety renovovaného mostu měl být přitom posílen.

Most byl kvůli probíhajícím stavebním pracím pod neustálým dohledem. Webové kamery kontrolního systému však dosud nebyly nalezeny.

Pro tadesco přeložila Marki

Zdroj: 1

S velkou pravděpodobností jde o útok pod falešnou vlajkou jako odplata italké vladě, že přestala přijímat migranty z Afriky, a jako varování pro jiné státy, kdyby dále vehementně odmítaly další migranty. Podobný útok pod falešnou vlajkou se odehrál 2. srpna 1980, kdy explodovala bomba na hlavním nádraží v italské Bologni za účelem sesazení italské vlády. Dodnes jde o největší teroristický útok v Itálii spáchaný po 2. světové válce a jeden z největších útoků v západní Evropě.

[wp_ad_camp_2]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.