…..další zajímavé pokračování žlutých vest ve Francii, které nebere konce….

00:05

Francúzsko sa zobudilo do ďalšej soboty protestov hnutia Žltých viest. Hnutie ani zďaleka nekončí, ako by si pán prezident Macron a ďalší želali! Napriek krásnemu počasiu na celom území Francúzska sa ľudia zmobilizovali a vyšli do ulíc. Účasť sa dokonca zvýšila, i keď všetky hlavné informačné zdroje hovoria a čoraz slabšej mobilizácii? V číslach je to podľa Ministerstva vnútra 10300 tento víkend oproti 9500 minulý víkend. Niekto si povie, že to upadá, ale treba si uvedomiť počet za sebou nasledujúcich víkendov, kedy ľudia bez prerušenia a s rôznou intenzitou vyjdú do ulíc! Mobilizácia stále funguje a dokonca tento víkend je výnimočný novou časťou obyvateľstva, ktorá sa mobilizovala na predmestiach Paríža v zóne Ile de France, čo sú veľké predmestské časti z veľkou populáciou tam žijúcou. Pán prezident, tak dokázal svojou nečinnosťou a neschopnosťou vyburcovať ďalšiu časť obyvateľstva! Je celkom možné, že do konca roka stihne nahnevať celé Francúzsko? Čo bude, ale nasledovať potom? Necháme sa prekvapiť. Účasť tento víkend na predmestiach bola celkom slušná, 1100 ľudí.

[wp_ad_camp_2]

 

Dnešný deň bol náročný a plný napätia v meste Montpellier, kde sa do demonštrácie infiltrovalo 500 príslušníkov známych rozbíjačov v čiernom v súčasnosti nazývaných Black Blocks. Ultraľavicové hnutie výrazne identifikované svojím čiernym oblečením, ktorého hlavnou činnosťou je atakovať políciu a vytvoriť tak napätie a zničiť a poškodiť čo najviac v uliciach miest, kde sa práve nachádzajú.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zároveň s konaním v uliciach sa koná aj v justícii. V súčasnosti je vedených a otvorených 8 konaní na násilie a neoprávnenú brutalitu páchanú políciou pri sobotných demonštráciách. Doteraz nikto nebol obvinený, ale len fakt, že sa to vyšetruje je dôkazom toho, že nikto nie je a nemôže byť nad zákonom! Súdiť je možné všetkých!

Mobilizácia pokračuje a pomaličky sa rozrastá sociálna štruktúra, ktorá chce vyjadriť svoj odpor k súčasnému vedeniu krajiny. Kam až to celé môže zájsť je otázne! Nasledujúce týždne nám prinesú odpovede.

Erik Steiner

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.