…..věřím, že čtenářům tadesca je jasný původ protestů a při troše přemýšlení asi najdou i toho organizátora. No zatím to nikde nepadlo, ale dnes je ve zvyku strkat černého Petra Rusku, no tak je to jasné. Opět to svedou na „východ.“ I když …..

00:05

Hnutie Žltých viest sa včerajškom definitívne rozrástlo ďalej do Európy! Okrem Francúzska, kde si včerajšie masové demonštrácie vyžiadali okolo 140 zranených, viac ako 1700 zatknutých a opäť veľké materiálne škody sa totiž demonštrácie proti neoliberálnemu kapitalizmu a sociálnej nerovnosti občanov včera konali už aj vo viacerých mestách Belgicka a Holandska, kde tiež musela zasahovať polícia. Len v Bruseli polícia po boji s protestujúcimi zatkla okolo 400 demonštrantov snažiacich sa dostať do vládnych budov či budovy Europarlamentu! Podobne to vyzeralo aj v holandskom Amsterdame, Rotterdame či Haagu. A podobné hnutie sa má už formovať aj v Nemecku či ďalších štatoch.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Prvé výsledky bezcharakterného, nespravodlivého a proti obyčajným ľuďom zameraného neoliberálneho kapitalizmu sa teda začínaju dostavovať. A niet sa čomu čudovať, ľudia totiž nie sú sprostí a vidia čo tá neoliberálna chamraď hore robí s ich štátom, národom, právami a celkovo s ich životmi, ktoré si kvôli skupine liberálnych zločincov podporujúcich hlavne svoje bussines kruhy nemôžu dôstojne žiť. A stále je to len horšie. A tak začínajú Macron, Michelas, Merkelová a ďalší konečne pomaly žať, čo zasiali! Trpezlivosť ľudí má totiž svoje hranice a po ich prekročení už často niet cesty späť. Platí to aspoň pri tých horkokrvejších národoch. A ak si Macron a ďalší „vládcovia“ EU myslia, že národy môžu donekonečna vyciciavať a utláčať, tak nech to len skúšajú ďalej. Len aby stihli potom zo svojich krajín včas ujsť..

PS: Francúzi, Belgičania, Holanďania a ďalšie národy Európy sa búria za každú maličkosť, no Slovákom očividne nevadí ani to, že si z nich politici robia úplných bláznov a nielenže si od januára zdvihli svoje platy o tisícky euro, ale od Nového roku idú občanom zdvihnúť aj ceny energií o desiatky euro ročne! Nuž ale Slováci sú očividne zatiaľ ochotní tolerovať všetko. Zatiaľ…

Martin Bago

 

[wp_ad_camp_2]

 

zdroj: zemavek.sk

https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/242583-zlute-vesty-ovladly-i-ulice-bruselu-a-nizozemska-zasahuje-policie/
https://www.cas.sk/clanok/776757/zlte-vesty-protestovali-aj-v-belgicku-stovky-ich-zatkli-kvoli-vytrznostiam/
https://www.aktuality.sk/clanok/648855/policia-v-bruseli-zadrzala-desiatky-ludi-v-suvislosti-s-protestmi-zltych-viest/
https://glob.zoznam.sk/pri-protestoch-vo-francuzsku-sa-zranilo-135-ludi-policia-zadrzala-1000-osob/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.