;

Masově vyráběný farmaceutický lék proti bolesti zvaný tramadol, který je každoročně předepisován milionům pacientů, zabije víc lidí, než heroin a kokain dohromady.

Podle jednoho z předních patologů Severního Irska je tento lék jeden z nejnebezpečnějších medikamentů na světě.

Zpráva zveřejněná na serveru Thehealthawareness.com říká, že jenom za minulý rok bylo v Severním Irsku zaznamenáno 33 smrtí spojených s užíváním léku tramadol.

Mezi nimi byla i 16 letá dívka nebo 70 letý důchodce.

Nemyslím si, že si lidé uvědomují, jak potencionálně riskantní je braní tramadolu.

Možná proto, že je to lék na předpis – a lidé jej považují za bezpečný. – PROFESOR JACK CRANE, STÁTNÍ PATOLOG SEVERNÍHO IRSKA.

Tento lék na bázi opiátu je používán k léčbě středně silné až silné bolesti a dostupný by měl být pouze na předpis – v roce 2014 byl překlasifikován na ilegální bezpředpisový lék třídy C.

Protidrogoví aktivisté však tvrdí, že stále více a více lidí se obrací na černý trh.

 Profesor Jack Crane promluvil o svých obavách ze smrti dalších lidí, pokud nebudou přijata naléhavá opatření a učiněn zátah na černý trh.

Chce, aby byla data o tramadolu znovu aktualizována a tentokráte byl přeřazen do třídy A.

Profesor Crane se tento měsíc setká s hlavním představitelem zdravotnictví v Severním Irsku a bude žádat změnu.

zdroj: 1

raja: Tento lék je dostupný i v České republice. Nejznámější lék s účinou látkou tramadol je Tramal. Prodává se také pod názvem Ultram, Tramal retard, Tramadol Vitabalans, Tramadolor. Existuje jak ve formě tabletek tak i injekčního roztoku. Lék se váže na μ-opioidní receptor a funguje též jako selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu = zvyšuje dostupné množství serotoninu. Jeho užívání tedy může vést k serotoninovému syndromu (předávkování serotoninem). Lidé jej často kupují přes černý trh, který funguje i u nás, a tímto nebezpečným lékem řeší naprosto banální věci, nebo jej používají i bez zdravotního důvodu. Cituji z článku ČT:  „Existují indicie i výpovědi závodníků o jeho rozšířenosti v posledních letech, a to přesto, že pro jeho použití neexistoval zdravotní důvod. Tramadol má přitom závažné vedlejší účinky.“ Samozřejmě lék způsobuje závislost.

Výsledek obrázku pro tramal

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.