Facebook špehoval soukromé zprávy Američanů, kteří zpochybňovali volby 2020

Podle zdrojů z ministerstva spravedlnosti Facebook špehuje soukromé zprávy a data amerických uživatelů a nahlašuje je FBI, pokud vyjadřují protivládní nebo protiautoritářské nálady – nebo zpochybňují volby v roce 2020.

*****

Viceprezidentka Kamala Harrisová, Bidenova vládní zmocněnkyně pro migraci, se v pátek podruhé za sebou otočila a odešla, když se jí reportér zeptal na to, že republikánský guvernér Texasu Greg Abbott ve čtvrtek přivezl 101 migrantů k jejímu oficiálnímu sídlu.

*****

Robert Fico vyzívá k protestům před prezidentským palácem 20.9.2022 v 17 hod.

*****

KTV Life – Mgr. Luděk Růžička. Pokus o únos pana Ivana Smetany z KTV Life.

*****

*****

Ukrajinská armáda ztratila při pokusu o postup v Chersonské oblasti přes 120 mužů, informovalo novináře ukrajinské ministerstvo obrany.
Podle ministerstva ukrajinské ozbrojené síly zahájily ofenzívu u obce Pravdyno se dvěma rotami podporovanými devíti tanky a 16 bojovými obrněnými vozidly 28. mechanizované brigády, ale neměly úspěch.

*****

Záporožská jaderná elektrárna byla po téměř týdenním používání generátorů a záložních elektrických vedení znovu připojena k ukrajinské síti, uvedla Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE).

*****

Čtenáři francouzského listu Le Figaro aktivně diskutují o zprávách o plánech na výstavbu plynovodu Power of Siberia-2 přes Mongolsko do Číny.

Mnozí komentátoři kritizují kroky předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové a litují Evropu, protože díky levnému plynu nechá Peking Brusel za sebou.

„Za několik let bude Čína získávat mnohem levnější energii než Evropa, a to po dlouhou dobu – z Ruska. Pro Evropu skončí průmyslová soutěž s Čínou věčnou porážkou,“ napsal jeden z uživatelů.

*****

„Buď zticha.“ Britové ostře reagovali na Bidenovy výhrůžky Putinovi

Čtenáři britského deníku Daily Mail aktivně diskutují o prohlášení amerického prezidenta Joea Bidena, který pohrozil ruskému vůdci Vladimíru Putinovi následky v případě použití jaderných zbraní.

„Putin se směje k smrti,“ napsal jeden komentátor.

„Biden a diplomacie nejdou dohromady. To je hrozný vůdce,“ podpořil ho další.

„Senilní Biden si opravdu přeje jadernou válku v Evropě,“ poznamenal třetí.

*****

Člen ruské průzkumné jednotky vyprávěl agentuře RIA Novosti o bitvě s ukrajinskými nacionalisty, kteří měli padesátinásobnou přesilu, přičemž ruští bojovníci nejenže neutrpěli žádné ztráty, ale navíc si odnesli jako trofej automatický granátomet.

Podle armády jejich průzkumná jednotka čítající 20 bojovníků postupovala k opěrnému bodu ukrajinských sil, kde bylo zjištěno asi 1000 nacionalistů. V důsledku toho musela skupina v boji ustoupit.

„Během ústupu se jim podařilo ukrást nepříteli AGS (automatický granátomet. – pozn. red. Ria Novosti), který střílí americké VOGy (granáty. – pozn. red.),“ řekl průzkumník a dodal, že skupina ho nyní používá proti ukrajinským jednotkám.

Vojenský důstojník upřesnil, že během náletu na ukrajinské opevnění působili průzkumníci ve dvou mobilních skupinách. Pozornost nepřítele se soustředila na jednu ze skupin a ukrajinští pronásledovatelé byli průzkumníky zlikvidováni.

Ruská armáda neutrpěla žádné ztráty.

*****

Spojené státy a Velká Británie nechtějí, aby Ukrajina dosáhla dohody s Ruskem v naději, že konflikt prodlouží a pokusí se Rusko oslabit, řekl bývalý úředník ministerstva zahraničí Christian Wheaton moderátorovi televize Fox Business.

*****

V Paříži se na náměstí Palais Royal sešlo několik tisíc demonstrantů, kteří na výzvu Patriotů požadovali odstoupení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, informuje agentura RIA Novosti.

Po prvním shromáždění 3. září vydali Patrioti novou výzvu, aby vyšli do ulic a požadovali Macronovo odstoupení a vystoupení Francie z Evropské unie a NATO.

*****

Zelenský připomněl Německu jeho nacistickou minulost

Prezident Volodymyr Zelenskyj viděl v neochotě Německa dodávat Kyjevu zbraně souvislost s jeho minulostí.

„Německo má určité psychologické zábrany dodávat zbraně Ukrajině, které souvisejí s jeho nacistickou minulostí,“ řekl Zelenskij v rozhovoru pro agenturu Reuters.

Zdůraznil však, že tato vojenská pomoc je pro Ukrajinu životně důležitá.

*****

USA se přou o vojenskou pomoc Ukrajině. Zejména zda předat moderní letouny F-16, F-15 a A-10. Panují obavy, že se americké technologie dostanou do nesprávných rukou. Kyjev každým dnem trvá na rozšíření „sortimentu“ dodávek.

*****

Německý kancléř Olaf Scholz se vyjádřil k požadavku Polska na nové reparace za škody způsobené druhou světovou válkou a naznačil možnost revize současných hranic obou států.

*****

Ruský velvyslanec ve Švédsku Viktor Tatarincev švédským novinářům řekl, že Kyjev skončí, pokud Moskva přejde od speciální vojenské operace k válce. Jeho slova citoval deník Expressen.

„Ze strany Ruska se jedná o speciální operaci, nikoli o válku. Pokud Rusko začne skutečnou válku, Ukrajina skončí velmi rychle,“ řekl šéf diplomacie.

Vyjádřil se také k situaci ve válečné zóně.

„Vyhráváme. Tak si to zapište,“ poznamenal Tatarincev.

Podle velvyslance by západní země neměly zapomínat, že Rusko nelze izolovat od zbytku světa.

*****

Toto může prohlásit jen idiot – biorobot:

*****

Chce Petr Fiala ovlivnit volby? Asi tuší, že volby 23.-24.9. budou pro ODS debakl.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.