Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui
  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

Související zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země
  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

 • Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách
  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

 • Zprávy ze dne 24.9.2023
  Zprávy ze dne 24.9.2023

  Zprávy ze dne 24.9.2023

Zprávy ze světa 10.4.2022

NATO se bude angažovat v asijsko-pacifickém regionu v boji proti Číně. NATO oznámilo, že se začne prakticky i politicky angažovat v asijsko-pacifickém regionu s ohledem na rostoucí vliv a nátlak Pekingu a jeho neochotu odsoudit ruskou invazi na Ukrajinu.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg ve svém projevu po zasedání ministrů zahraničních věcí NATO 7. dubna uvedl, že globální důsledky ukrajinského konfliktu přiměly organizaci k tomu, aby poprvé zintenzivnila svou angažovanost u asijsko-pacifických partnerů.

***** ****

Spoluzakladatelka hnutí Black Lives Matter (BLM) Patrisse Cullorsová se ohradila proti zprávě, která odhaluje, že si její organizace koupila sídlo v jižní Kalifornii za 5,8 milionu dolarů, a označila ji za „rasistický a sexistický“ útok na hnutí.

Podle zprávy časopisu New York Magazine ze 4. dubna bylo kalifornské sídlo o rozloze 6 500 čtverečních metrů zakoupeno v říjnu 2020 za peníze, které byly věnovány nadaci Black Lives Matter Global Network Foundation, jež zastřešuje financování aktivit BLM. Není jasné, kdo nadaci vede, protože Cullorsová v květnu 2021 odstoupila ze své funkce v důsledku kritiky kvůli nedostatečné finanční transparentnosti.

Vlastnictví domu, k němuž patří „půl tuctu ložnic a koupelen, několik krbů, zvuková kulisa, bazén a bungalov a parkoviště pro více než 20 aut“, bylo převedeno na obchodní společnost ve státě Delaware, aby nebyla zveřejněna identita nového majitele, tvrdí časopis.

***** ****

Soudce v Georgii nařídil, že okres Fulton musí až do odvolání uchovávat záznamy o volbách z roku 2020, a přisoudil tak vítězství kandidátovi na guvernéra za republikány.

„Soud považuje za vhodné zahrnout další úroveň zabezpečení tím, že nařídí, aby záznamy a informace … byly uchovávány soudním úředníkem na dobu neurčitou až do dalšího rozhodnutí tohoto soudu,“ napsal ve čtvrtek soudce Robert McBurney z vrchního soudu okresu Fulton.

***** ****

Federální soudce Donald Middlebrooks jmenovaný bývalým prezidentem Billem Clintonem odmítl požadavek, aby se vyloučil z nového soudního procesu proti Hillary Clintonové, manželce bývalého prezidenta.

Soudce souhlasil se zrovnoprávněním zájmů Clintonových, ale uvedl, že předchozí rozhodnutí ukazují, že pouhé jmenování do funkce soudce stranou sporu nevytvoří dojem podjatosti.

„Vzhledem k tomuto precedentu nejsem vyloučen z předsednictví, ani bych neměl být odvolán na základě jakéhokoli zdání podjatosti,“ uvedl soudce v pětistránkovém usnesení. „Aby byl důvod k vyloučení, musí se jednat o něco víc než pouze o mé jmenování do funkce soudce před pětadvaceti lety manželem strany sporu, která je nyní přede mnou.“

Právníci bývalého prezidenta Donalda Trumpa, který žaloval Hillary Clintonovou a další osoby za jejich podíl na vytvoření spisu Trump-Rusko, se v žádosti o diskvalifikaci odvolávají na předchozí rozhodnutí.

***** ****

Americká vláda 5. dubna okamžitě zastavila veškeré dodávky léčiva proti COVID-19 do jednotlivých států a nařídila poskytovatelům zdravotní péče, aby lék nepoužívali.

Tato opatření byla přijata kvůli rostoucímu výskytu BA.2, subvarianty Omicron, která je sama o sobě variantou viru Čínské komunistické strany, známého také jako SARS-CoV-2, viru způsobujícího COVID-19. Podle amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dosavadní údaje naznačují, že lék, monoklonální protilátka zvaná sotrovimab, proti BA.2 neúčinkuje.

***** ****

22 mužů na Floridě zatčeno v rámci tajné akce proti sexuálním predátorům nazvané „apríl“.

***** ****

Ruští vývojáři spustit službu pro přenos kanálů z YouTube na VKontakte. Vývojáři spustili službu VK Video Transfer pro přenos kanálů z YouTube do ruské sociální sítě VKontakte, uvedla oficiální komunita vývojářů na sociální síti.

„Vyvinuli jsme službu, díky níž mohou blogeři pohodlně zkopírovat své kanály z YouTube na platformu VKontakte. Provedou několik jednoduchých kroků a služba umístí všechna potřebná videa do komunity VKontakte nebo na osobní stránku,“ uvedli vývojáři.

***** ****

Od začátku speciální vojenské operace na Ukrajině zničili ruští vojáci 436 ukrajinských bezpilotních letounů, 232 raketových systémů a 2 052 tanků a obrněných vozidel, uvedl v neděli mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

***** ****

Ruská komisařka pro lidská práva Taťjana Moskalkovová v neděli potvrdila, že došlo k další výměně válečných zajatců mezi Ruskem a Ukrajinou.

***** ****

Rezervní fond ruské vlády se zvýší o 273,4 miliardy rublů (3,4 miliardy dolarů), které budou určeny zejména na zajištění ekonomické stability v době vnějších sankcí, informovala v neděli tisková služba kabinetu s tím, že již byly podepsány příslušné dekrety.

***** ****

Gazprom pokračuje v dodávkách ruského plynu pro tranzit do Evropy přes ukrajinské území, jak je obvyklé, řekl novinářům mluvčí Sergej Kuprijanov.

***** ****

Bavorský premiér varuje před masovou nezaměstnaností v případě náhlého odmítnutí ruského plynu.

Ropnou závislost na Rusku je třeba postupně překonat, jinak bude Německo čelit negativním důsledkům, uvedl bavorský premiér Markus Soeder v rozhovoru zveřejněném v novinách Funke Mediengruppe.

„Sdílím názor spolkové vlády, že se bez ropy a uhlí z Ruska v krátkodobém horizontu obejdeme. S plynem je to mnohem obtížnější. Měli bychom vzít v úvahu důsledky pro většinu obyvatelstva,“ řekl Soeder.

***** ****

Ruské ministerstvo průmyslu a obchodu očekává, že v příštích třech letech vzroste domácí výroba kosmetiky dvakrát až třikrát, uvedl ministr Denis Manturov na zasedání o rozvoji parfumérského a kosmetického odvětví.

***** ****

V neděli se ve Francii uskuteční první kolo prezidentských voleb. Podle Národního institutu pro statistiku a ekonomický výzkum je na seznamech voličů zapsáno více než 48 milionů Francouzů.

***** ****

Neochota kyjevského režimu zastavit genocidu Rusů a plnit své závazky vyplývající z mezinárodních smluv vedla ke speciální vojenské operaci, uvedl v pátečním rozhovoru pro Newsweek ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov.

***** ****

Ukrajina oficiálně zakázala veškerý dovoz z Ruska kvůli vojenské operaci Moskvy na svém území, oznámila v sobotu ministryně hospodářství Julia Svyrydenko. Rusko bylo jedním z klíčových obchodních partnerů Ukrajiny předtím, než Moskva koncem února zahájila operaci na „demilitarizaci“ sousedního státu, a jeho roční dovoz dosahoval hodnoty zhruba 6 miliard dolarů. Přestože výměna zboží a služeb mezi oběma zeměmi v posledních šesti týdnech prakticky přestala existovat, Kyjev až do sobotního oznámení obchodní vztahy s Moskvou oficiálně nepřerušil.

***** ****

Ruský ministr financí Anton Siluanov v sobotu během prvního setkání ministrů financí a guvernérů centrálních bank zemí skupiny BRICS, které předsedá Čína, prohlásil, že sankce Západu spojené s Ukrajinou nutí země BRICS ke zrychlené a bližší hospodářské spolupráci.

***** ****

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prozradil, že vedoucí představitel jednoho z členských států EU zpochybnil kyjevskou verzi událostí kolem zabíjení v Buči a požádal o důkaz, že tato zvěrstva nebyla zinscenována.

***** ****

Americké zpravodajské služby si odhalením své politiky na Ukrajině zničily vlastní důvěryhodnost. Využití dezinformací ke zmaření útoku nepřítele je jedna věc. Šířit je mezi vlastní veřejnost a politiky je věc druhá. — Scott Ritter – bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty.

Převzato z NTD News, Russia Today, TASS

Pokud byste chtěli přispět na překlady článků a chod webu, můžete tak učinit na účet číslo: 2902118402 / 2010 (Fio banka).

Platba ze Slovenska: SK7383300000002902118402

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
51 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře