„Jsem pedofil“, přiznal šéf Americké pošty, oddělení pro korespondenční hlasování z Bidenovy éry. Byl zatčen poté, co se pokusil setkat s teenagerem kvůli sexu.

*****

Lufthansa ruší do konce srpna 2000 prázdninových letů. Letos v létě už Lufthansa zrušila tisíce letů – nyní přichází třetí vlna rušení letů. Lufthansa ruší lety kvůli současným problémům s odbavováním. Nejprve zrušila 3 000 letů na červenec a srpen, poté zrušila dalších 770 spojů na týden do čtvrtka 14. července. Nyní přibylo dalších 2 000 zrušených letů za období šesti týdnů.

*****

Spolkový ministr hospodářství Habeck se nakazil coronavirem. Nyní virus postihl již dva členy kabinetu Zelených. Po ministryni zahraničí Annaleně Baerbockové se virem nakazil právě ministr hospodářství Habeck.

*****

Italský ministr zemědělství ve středu varoval parlament, že třetina italské zemědělské produkce je ohrožena kvůli suchu a špatné vodohospodářské infrastruktuře a že situace se v příštích letech bude jen zhoršovat.

Stefano Patuanelli poskytl nejnovější údaje vládních výzkumných ústavů, které ukázaly, že Itálie v letech 1991-2020 ztratila 19 % svých dostupných vodních zdrojů ve srovnání s lety 1921-1950 a že v následujících desetiletích by mohlo dojít k dalšímu poklesu až o 40 %. Vláda vyhlásila v několika severních regionech stav nouze kvůli dlouhotrvajícímu suchu a doprovodné vlně veder, která vysušila řeku Pád, klíčovou zavlažovací tepnu v oblasti severní a střední Itálie, která je klíčovým producentem ovoce, zeleniny a obilí.

*****

Napětí na Srí Lance trvá i po útěku prezidenta Radžapaky. Ten stále nesložil funkci, i když kancelář premiéra tvrdila něco jiného. Mezitím se úřadujícím prezidentem stal premiér Vikremansingh, vyhlásil výjimečný stav a nařídil potlačit protesty. Radžapaksa odletěl ve středu ve vojenském letadla na Maledivy. Z nich zamířil ve čtvrtek do Singapuru.

*****

Z boje o post britského premiéra vypadli dva kandidáti. Ze souboje o úřad nového šéfa britské Konzervativní strany, a tím pádem i příštího premiéra Spojeného království ve středu vypadli ministr financí Nadhim Zahawi a bývalý ministr zdravotnictví a zahraničí Jeremy Hunt. Klání se tak zúžilo na šest jmen. Favoritem zůstává bývalý šéf státní pokladny Rishi Sunak a také ministryně obchodu Penny Mordauntová. Šanci má i ministryně zahraničí Liz Trussová.

*****

Na americkou alternativní taxislužbu Uber se valí další skandál. Celkem 550 žen ve Spojených státech podalo na firmu žalobu kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování, kterého se na nich měli dopustit řidiči Uberu.

*****

Uruguayský soud zastavil očkování proti Covidu u dětí mladších 13ti let.

*****

V polském Przemyslu musí ukrajinští uprchlíci podepsat, že přijímají zodpovědnost armády UPA za volyňský masakr Poláků v roce 1943.

*****

Konflikt na Ukrajině je světovou válkou, v níž Západ bojuje proti Rusku prostřednictvím ukrajinských vojáků, prohlásil ve středu srbský prezident Aleksandar Vučič.

*****

Starosta Mariupolu Konstantin Ivaščenko se domnívá, že místo závodu Azovstal může vzniknout malý moderní podnik nebo technologický klastr s přilehlou rekreační zónou, ale o tom by měli rozhodnout odborníci a místní obyvatelé.

*****

Zemědělci ze Záporožské oblasti budou vyvážet čerstvě sklizené obilí do Ruska, Afriky, na Blízký východ a do Turecka, řekl agentuře TASS Vladimir Rogov z hlavní rady vojensko-civilní správy regionu.

*****

Ruská značka šperků Sokolov vstoupila jako první ve svém segmentu na čínský trh, uvedla tisková služba společnosti.

*****

Ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) zadržela komplice teroristické skupiny působící v Sýrii, kteří se pod záminkou charity podíleli na získávání finančních prostředků pro syrské bojovníky, informovala ve čtvrtek tisková služba FSB.

*****

Ralph Schoellhammer, docent mezinárodních vztahů na vídeňské soukromé univerzitě, predikuje, že elektřina v Německu se v roce 2023 stane luxusním zbožím.

*****

Do redakce nám přišly desítky dotazů ohledně skupiny lidí sdružující se pod názvem Společenství legitimních věřitelů České republiky. Jejich webová stránka ZDE.

My o této skupině víme, ale nijak podrobně ji nesledujeme. Také nám došla prosba o uveřejnění Prohlášení občana ČSR.

*****

Údajně od 20.6.2022 koluje na internetu meme s Donaldem Trumpem, který chce odpálit Georgijské poradní kameny. Ty byly nakonec odpáleny 6.7.2022 ve 4 hodiny ráno (přesně ve 4:03:33 h). Součet dává dohromady 13. Čas uveřejnění meme – součet 13. Počet lajků – 13. Náhoda?

*****

Německý regulační úřad očekává v roce 2023 trojnásobný růst cen plynu.

*****

Severní Korea plánuje rozvíjet mezistátní vztahy s Doněckou a Luhanskou lidovou republikou (DLR, LLR) na základě zásad nezávislosti, míru a přátelství, uvedla ve čtvrtek Korejská ústřední tisková agentura (KCNA). Severní Korea je po Rusku, Sýrii, Abcházii a Jižní Osetii pátou zemí, která uznala nezávislost DLR, LLR.

Kyjev v reakci na to prohlásil, že přerušuje diplomatické vztahy s Pchjongjangem.

*****

Srbsko bude pokračovat na evropské cestě, ale zachová si přátelské vztahy s Ruskem a Čínou, prohlásil ve středu srbský prezident Aleksandar Vučič.

*****

Ruští specialisté na likvidaci min vyčistili od min území o rozloze téměř 3 900 hektarů v Doněcké a Luhanské lidové republice, uvedl ve středu šéf velitelství a náčelník ruského Národního centra řízení obrany Michail Mizincev.

*****

Zákonodárci ruské Státní dumy ujistili zástupce zvláštní pracovní skupiny Meziparlamentní unie pro urovnání na Ukrajině, že Moskva je připravena k dialogu o této otázce, ale existence nacismu, přítomnost cizích vojsk a realizace „protiruského“ projektu na Ukrajině je pro Rusko nepřijatelná, řekl ve čtvrtek novinářům místopředseda Státní dumy Pjotr Tolstoj.

*****

V americkém Senátu se rozhořela vášnivá debata o právech mužů na interrupci.

*****

EU se připravuje na přerušení dodávek plynu.

*****

Obchod mezi zeměmi BRICS roste.

*****

Inflace ve Francii je nejvyšší za několik posledních desetiletí. USA zaznamenaly nejvyšší inflaci za posledních 40 let.

*****

Britský regulační úřad pro reklamu zakázal inzeráty nabízející seznámení s „osamělými Ukrajinkami“, protože jsou urážlivé. Úřad pro reklamní standardy (ASA) se ve svém prohlášení zveřejněném ve středu zabýval třemi reklamami na online seznamovací službě SofiaDate, které byly k vidění v květnu 2022.

*****

Německá společnost Siemens získala od Kanady povolení opravit dalších pět turbín pro ruský plynovod Nord Stream v továrně v Montrealu, kam pravidelně posílá zařízení na opravy a údržbu, informoval ve středu deník Globe and Mail s odvoláním na vládní zdroje.

*****

Miliardář Bill Gates a jeho bývalá manželka Melinda Gatesová věnovali své Nadaci Billa a Melindy Gatesových neuvěřitelných 20 miliard dolarů, což je jejich největší dar v historii. Díky tomuto obrovskému daru dosáhl celkový kapitál nadace 70 miliard dolarů.

*****

Ukrajinský prezident Zelenskyj odvolává velvyslance v několika zemích, včetně velvyslance v České republice Jevhena Perebyjnise, na kterého si Tomio Okamura v jednom videu stěžoval a hovořil o něm jako o drzém a arogantním parchantovi.

Zdroj: RT, TASS, Epoch Times, Washington Post, ZDF

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.