MOSKVA, 26. září – Ruský prezident Vladimír Putin telefonoval německé kancléřce Angele Merkelové, aby jí poblahopřál k úspěchu Křesťanskodemokratické unie / Křesťansko-sociální unie v parlamentních volbách. Zároveň vyjádřil, že Rusko je připraveno na další spolupráci mezi oběma zeměmi.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„V rozhovoru, který probíhal po telefonu, prezident Vladimír Putin gratuloval federální kancléřce Angele Merkelové k úspěchu CDU/CSU v parlamentních volbách,“ uvedl tiskový servis Kremlu. „Byla potvrzena ochota i nadále pokračovat v podnikatelské a vzájemně prospěšné spolupráci mezi Ruskem a Německem.“

Podle oficiálních předběžných výsledků se CDU/CSU s 33% hlasů umístilo v parlamentních volbách jako první. Sociálně-demokratická strana s 20.5% hlasů skončila druhá. Pravicová strana Alternativa pro Německo byla podpořena 12.6% hlasujících, Svobodná demokratická strana 10.7% a strana 90/Zelení 8.9%.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Merkelová si udržela kontrolu nad vládou Německa i pro čtvrté volební období, ale v parlamentu nemá většinu, což vyžaduje vytvoření koaliční vlády.

Překlad: raja, Zdroj: 1

[wp_ad_camp_2]

More:
http://tass.com/politics/967504

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.