DAMAŠEK, SÝRIE (18:30) – Podle Moskvy je smrt generálporučíka Valerije Asapova vina pokryteckého přístupu, jaký předvedly Spojené státy v kampani proti ISIS, kterou v Sýrii vedou. Toto stojí v oficiálním prohlášení ruského náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova:

[wp_ad_camp_2]

„Smrt ruského velitele je cena zaplacená krví za pokrytectví americké politiky v Sýrii,“ uvedl Rjabkov.

Generál Asapov byl jeden z předních velitelů Ruských ozbrojených sil, které aktivně podporují Syrskou vládu v probíhajícím boji proti teroristům z ISIS a Al-Káidy. Byl zabit v neděli při teroristickém útoku, blízko města Dajr az-Zaur, které bylo nedávno syrskými a ruskými jednotkami ozvobozeno.

Náměstek ministra Rjabkov sdělil, že zatímco Washington udržuje při životě domněnku, že je aktivním partnerem ve válce proti ISIS, fakta z terénu ukazují zcela odlišnou realitu. Ve svém prohlášení Rjabkov vyzval USA, aby ukončily veškeré operace, které jsou v rozporu se strategickým cílem porazit v Sýrii ISIS.

[wp_ad_camp_2]

Vyjádření Rjabkova reflektuje ruské zklamání ruské vlády ohledně snímků, které v neděli pořídilo ruské letectvo. Letecké snímky pořízené v Guvernorátu Dajr az-Zaur ukazují zvláštní jednotky USA nasazené hluboko uvnitř území, které ovládá ISIS.

Podle ruského ministerstva obrany Američané žádnému „odporu bojovníků ISIS“ nečelí a dokonce ani v blízkosti svých základen nemají hlídky, což naznačuje, že se „cítí naprosto bezpečně“, přestože jsou k táborům ISIS tak blízko. Toto zjištění v Rusku rozzuřilo mnoho lidí a vedlo k otázkám ohledně úmyslu Washingtonu podílet se na vyhlazení teroristické organizace ISIS.

[wp_ad_camp_2]

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.