Pozrite sa kam to naša „civilizovaná“ spoločnosť dokáže dotiahnúť. Namiesto toho aby sme si uvedomili, že je naozaj potreba niekčo robiť s ubúdaním lesov a že niečo nie je v poriadku s naším životným štýlom, vyrábajú sa takéto zariadenia, alebo sa predáva čerstvý alpský švajčiarský vzduch v plechovkách o čom si môžete prečítať tu.

Vedeli ste, že dýchaním znečisteného vzduchu sa znižuje vek človeka o 1-2 roky? A napriek tomu, 5.5 milióna ľudí na planéte, žije v oblastiach kde kvalita vzduchu je tak zlá, až sa považuje za toxickú ju dýchať. V Pekingu, v Číne, napríklad bola popísaná nová choroba: Pekingský kašeľ.

[wp_ad_camp_1]

Problém znečitenia ovzdušia sa objavuje skoro všade, to je dôvod prečo bol Treepex vyvinutý. Revolúčne vreckové zariadenie, premeňuje znečistený vzduch na čerstvý.

Nemusí to byť zrovna najmódnejšie zariadenie, ale je údajne schopné vyčistiť vzduch, ktorý dýchame – kamkoľvek pôjdeme a kedykoľvek to bude potreba. Je to veľmi dôležité, keďže znečistenie ovzdušia je jeden z najväčších problémov 21. storočia.

Každý deň, priemerný Američan vydýcha 2 galóny vzduchu za minútu (7,57 litrov) to sa rovná 3 400 galónom (12 870,4 litrom) každý deň! A v južnej Kalifornií je podľa štatistiky 5 000 predčasných úmrtí každý rok, spôsobených znečistením z dieselových nákladných vozidiel. Na oblasti nezáleží, každý je týmto zasiahnutý. Vonkajšie znečistenie vzduchu sa zaraďuje medzi 10 najväčších zabijákov na planéte – a preto vynálezy ako Treepex sú významné.

Na webstránke spoločnosti sa môžete dočítať: „Treepex požíva CRISPR technológiu na extrakciu DNA z bežných stromov na výrobu živých buniek, ktoré majú schopnosť fotosyntézy a stlačíme ich do zásobníku. Keď sa pozriete na list cez mikroskop môžete uvidieť bunky, ktoré sú zodpovedné za fotosyntézu. A je to len veľmi veľmi malá časť celého listu. Jednoducho, predstavte si výrobok ako tisícky listov vtlačených do malého zásobníku.“

[wp_ad_camp_1]

V podstate, zariadenie vám môže zabezpečiť zdroj čerstvého vzduchu, kamkoľvek pôjdete.

Treepex je jednoduchý k používaniu a vychádza s množstvom elegantných funkcií. Mobilná aplikácia vypočítava, koľko kyslíku denne vdychujete a meria ako intenzívne je znečistený vzduch vo vašom okolí. Zariadenie je vyrobené z materiálov vhodných pre alergikov, takže každý ho môže používať.

Spoločnosť priznáva, že Treepex nie je vhodný k používaniu každý deň. Napriek tomu, to môže byť výhodné pre krátkodobé výlety a podľa spoločnosti: „v prípade ohromných vojen budúcnosti, vďaka ktorým by sme museli žiť v podzemných kytoch.“

Pre angličtinárov je aj krátke video:

Preklad: anna, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.