…..náš korespondent z Paříže Erik Steiner….

19:54

Ďalšia, v poradí už 31. sobota patrila hnutiu Žltých viest po celom Francúzsku. Mobilizácia bola síce menšia ako minulý týždeň, no napriek tomu sa po sebe nadväzujúce soboty neprerušila tradícia odporu ľudu. Vo všetkých väčších mestách sa mobilizovali ľudia, aby mohli vyjsť do ulíc a prejaviť svoj odpor k súčasnej politike, ktorá vládne vo Francúzsku. Ľudia sa vyjadrujú, že nechcú prestať a budú sa snažiť vyjadrovať takto svoj postoj stále. Zanietenie stále je, otázka znie či sa podarí znovu naštartovať masovejšiu podporu medzi ľuďmi? Súčasná politika prezidenta Macrona má nabehnuté na znovu naštartovanie masového odporu voči jeho krokom, ktoré sú dočasne odložené, alebo maskované za inú agendu. Keďže aj on musí plniť zadané úlohy vo Francúzsku je to len otázka času, kedy ľudia vyjdú masovejšie do ulíc. Súčasní taktika zdržiavať nezmyselné rozhodnutia voči ľudom je len dočasná. Rovnako, ako začínajúce ignorovanie spravodajských agentúr k tejto problematike. Stále sa snažia uplatniť, zíde z očí zíde z mysle.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Počty na 15 júna boli podľa Ministerstva vnútra FR takéto: 7000 ľudí sa zúčastnilo sobotných protestov. Paríž mal asi do 1000 účastníkov. Pokles je vidieť túto sobotu, ale fakt, že protesty neprestali sa nedá prehliadnuť!

Čo sa bude diať v najbližšie víkendy uvidíme. Celé hnutie sa môže dať výraznejšie do pohybu po prichádzajúcich školských prázdninách, kedy dva mesiace budú podľa všetkého uhorkovou sezónou, ale nenechajme sa ukolísať pretože súčasný nevypočítateľný prezident sa môže vo svojej snahe postarať o veľmi horúce leto!

Erik Steiner

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.