Hořící tankery u iránských břehů vzplály ve chvíli, kdy se v hlavním íránském městě Teheránu jednalo o míru. Náhoda?
Cui bono? Po explozích na dvou tankerech v Hormuzském průlivu prezident Trump označuje Írán za zemi teroristů. Veškerá jednání berou za své. Následuje masivní posílení vojenské přítomnosti USA v oblasti (lodě).
[wp_ad_camp_2]
Video, poskytnuté americkou armádou jako důkaz, že šlo o íránskou teroristickou akci, je absolutně nedostatečné a nesvědčí vůbec o ničem. Jen posiluje spekulace, že tankery poškodily sami Američané.
Námořníci z tankerů výpověděli, že exploze způsobily střely, “cosi letícího”. To příliš nezapadá do americké verze o teroristech, cosi kutících u boku lodí. Incident může být záminkou k vojenského úderu vojsk NATO v čele s americkou armádou na Írán.
Podobně vznikla záminka pro napadení Vietnamu armádou USA v roce 1964, kdy Američané předstírali útok na vlastní lodě (Tonkinský incident). Příznivci alternativních teorií připomínají, že stejným způsobem mohly proběhnout také útoky 11. září.
mezi Íránem a Spojenými státy.
V době výbuchů na obou tankerech jednal v Teheránu japonský premiér Šinzó Abe, který který se snaží v roli prostředníka obnovit dialog mezi Íránem a Spojenými státy o zastavení jaderného programu Teheránu.
[wp_ad_camp_2]
Hormuzského průlivu
Hormuzským průlivem proudí třetina všech světových obchodů s ropou. Írán několikrát pohrozil uzavřením průlivu v případě napadení ze strany Izraele a USA, nebo při uvalování embarga na obchodování. Tento průliv je největší trumf v rukou země, která dodává ropu největší světové velmoci.
Právě probíhající americká obchodní válka s Čínou má mnoho podob – a také jeden základní energetický bod – Je jím závislost Číny na iránské ropě. Čína největším dovozcem ropy na světě (na této pozici nedávno vystřídala USA). Poptávku po ropě tlačí vzhůru hospodářský růst Číny a zvyšující se prodej automobilů.
USA je současně nejzadluženější zemí světa. Jejím největším věřitelem je Čína. USA je také suverénně největší obchodník se zbraněmi na světě.
[wp_ad_camp_2]
Cílem amerických obchodníků se zbraněmi není mír, ale naopak válka, a to taková, která trvá hodně dlouho a spotřebuje se při ní hodně zbraní.
zdroj: 9
A k tomu je třeba připočíst black out v Jižní Americe,nějak emerikan bojz ztrácejí nervy.Co kdo chce od národa kterýmu se to doma rozpadá,viz prý tyfus v místě andělském atd atd.